25. 02. 2024 Frederik/Frederika 13°C Zamračené

Hrad Červený Kameň

Autor: Claudinka, Foto: Redakcia sdetmi.com
Adresa:900 89 Častá Telefón:+421 33 245 51 03 E-mail:objednavkymck@snm.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Hrad Červený Kameň je situovaný na východnom úpätí Malých Karpát, neďaleko vinohradníckeho mestečka Modra. Je v správe Slovenského národného múzea – Múzea Červený Kameň.

 

Vo vedľajšej dedinke Štefanová  - 5 min autom od Častej Vás čaká Historické bludisko: History Park.

Múzeum Červený Kameň sa špecializuje na vývoj bytovej kultúry šľachty a meštiactva na Slovensku. Je otvorené počas celého roku, okrem 24., 25., 26. decembra, 1. januára a pondelkov od 1. októbra do 30. apríla, no jeho aktivity pre návštevníka sa odohrávajú najmä počas sezóny t.j. od 1. mája do 30. septembra.

Čo Vám múzeum (okrem iného) ponúka?

 • spoznávanie vnútorného a vonkajšieho predhradia so skladačkou Areál hradu Červený Kameň. Od roku 2008 sa na vonkajšom predhradí môžete prejsť i novým francúzskym parkom.
 • muzeálny okruh, ktorý Vám v 24 miestnostiach hradného paláca predstaví ako mohli vyzerať interiéry šľachtického a meštiackeho sídla od konca 15.  do začiatku 20. storočia. Okrem toho sa od sprievodcu/sprievodkyne dozviete všeličo zaujímavé o unikátnej salle terrene, hradnej lekárni, kaplnke Nanebovzatia Panny Márie,kabinete zbraní, úžasných pivnice a  časti obranného systému dvoch bášt zo 16. storočia.
 • okruh Renesančná pevnosť, ktorý Vás zavedie do hradnej priekopy, rozľahlých pivníc, časti všetkých štyroch bášt unikátne zachovaného obranného systému hradu zo 16. storočia i do hradnej lisovne, kde Vám sprievodca/sprievodkyňa prezradí, kto zbúral Červený Kameň a čo všetko sa dialo potom...
 • prehliadku celej severnej bašty
  Jej architektúra z roku 1539 určite stojí za to vidieť. Do všetkých  podlaží bašty môžete vojsť z nádvoria hradu sami, bez sprievodcu/sprievodkyne. Viac sa o tejto bašte i  jej troch kolegyniach dozviete z informačných panelov pri vstupe do spodného podlažia bašty, na ktorom je pre Vás pripravená každú sezónu nová výstava.
 • prehliadku hradnej strážnice, ktorá je prístupná bez sprievodcu/sprievodkyne. Neprehliadnete ju pri vstupe na nádvorie hradu. Stráž v nej sedávala ešte v časoch, keď na nádvorie neviedol dnešný kamenný most, ale most drevený, padací. Nechýba v nej ani klada, do ktorej zvykli vsadiť nespratníkov – môžete si vyskúšať, ako sa tam cítili...
 • Hradného záhadníka, čo je pracovný list, ktorý bol vydaný pre vaše deti, aby mohli, zakiaľ Vy budete popíjať kávu, alebo odpočívať na lavičke, riešiť na nádvorí a vo vnútornom predhradí 7 záhad hradu...

Mapa hradu a predhradí

Vstupné TU.

 

Otváracie hodiny TU.

 

Ako sa dostať na hrad?

 1. Autom/autobusom - k hradu vedie asfaltová cesta z obce Častá i obce Píla (treba v obciach zabočiť tak, ako ukazujú informačné dopravné značky) zjazdná i pre autobusy, priamo pri hrade môžete bezplatne parkovať na nestráženom parkovisku.
 2. Autobusom SAD - zastávka SAD je priamo pri hrade - na začiatku hradných lúk - autobusové spoje, ktoré na nej stoja, zistíte na www.cp.sk, ak do vyhľadávača napíšete „Častá, Červený Kameň,“ oveľa viac autobusových spojov však chodí priamo cez obec Častá, tam je najbližšia zastávka k hradu zastávka zvaná Základina, od nej Vás čaká asi dvojkilometrová prechádzka po mierne stúpajúcej asfaltke cez obec a les až k hradu.
 3. Peši - okolo hradu prechádza žltá a zelená turistická značka: žltá na svojej trase zo Zochovej chaty do Častej a zelená na trase z Modry (cez Harmóniu) do Sološnice, pozrite sa do dobrých turistických máp a môžete vyraziť cez lesy a lúky...
 4. Bicyklom
 5. Vlakom - najbližšie vlakové stanice sú v meste Trnava (cca 25 km) a v meste Pezinok (cca 15 km).

Mapa: N 48° 23′ 32″ E 17° 20′ 7″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Kristína Bodišová 05.01.2023, 20:43

  Miluneme tento hrad, často sa vracáme.

 • Katarína 12.12.2022, 21:15

  Naše obľúbené miesto na rodinný výlet, v rámci areálu je aj Sokoliarsky dvor.

 • Katarína 29.11.2022, 21:10

  Nádherný a nás obľúbený hrad

 • Domča 01.01.2022, 14:36

  Velmi pekna historicka pamiatka

 • Majka 28.11.2021, 19:40

  Krásny hrad a poučná prehliadka. Veľké parkovisko.. Odporúčam

 • Dušan 06.01.2021, 16:45

  Po ceste z dovolenky sme sa tu zastavili, krásny hrad, veľké parkovisko pri hrade, občerstvenie super. príjemné prostredie. Odporúčam navštíviť

 • Eva 07.12.2020, 12:58

  Po ceste domov z Bratislavy sme sa zastavili tu na hrade. Krásný zážitok, pekné prostredie a ešte sme stihli aj výstavu čertov. Max.spokojnosť :)

 • Svetlana Kantorova 06.01.2020, 22:20

  Krasne prostredie, vyborne akcie.... odporucam.

 • Dana 06.01.2020, 21:12

  Došli sme tam busom lebo to máme blízko. Červený kameň odporúčam ľuďom z celého Slovenska ( pokiaľ nevideli) je to ozaj pekný hrad vo výbornej kondícii.

 • Cleona 06.01.2020, 17:25

  Krasny hrad, areal, sokoliari. Ocenujem rozsirenie ponuky na rozne detske prehliadky ako aj tematicke (rozpravkove prehliadky)

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár