09. 02. 2023 Zdenko 3°C Jasno

Program Bábkového divadla na mesiac október 2022

12.10.2022 Autor: MS
Termín: 22.10.2022 a ďalšie Mesto:Žilina Zdroj:stránka organizátora

309650357 527326609396240 5902045588465364052 nMilé diváčky a milí diváci,
aj v októbri vás pozývame do Bábkového divadla Žilina.
V divadelnej sále sa nám naplno rozbehli prípravy novej inscenácie Doppler v réžii Jána Luterána. To už tradične znamená, že program na tento mesiac je o niečo skromnejší. Aj napriek tomu sme z neho vykúzlili malý zvierací bašável, ktorý môžete zažiť s nami, a nielen v Žiline!

V sobotu, 8. októbra o desiatej doobeda si nenechajte ujsť Sobotu s rozprávkou, ktorú pre vás naďalej organizujeme v spolupráci s najlepším kníhkupectvom Artforum Žilina. (Priamo v Artfore usporiadame Sobotu s rozprávkou aj 22. októbra v rovnakom čase.).

V nedeľu, 9. októbra uvádzame predstavenie plné hravosti i humoru pre deti od 4 rokov, na motívy slávneho dánskeho rozprávkara H. Ch. Andersena a jeho svetoznámej rozprávky o Škaredom káčatku, z ktorého sa jedného dňa stala krásna labuť.
O týždeň neskôr, 16. októbra, zmeníme priestor a vo foyer pre vás odohráme predstavenie Ryba rohatá alebo Toto nie je ryba. V súvislosti s touto skutočnosťou by sme vás chceli upozorniť, že kapacita v hľadisku je znížená. Nuž dajte si pozor, aby vám lístky nevyfúkli rýchlejší diváci.

Ako áno, ako nie, blížime sa k finále. Tým je premiéra pripravovanej inscenácie Doppler, o ktorej sme sa zmienili v úvode našej tlačovky. Divadelná adaptácia rovnomennej knižnej predlohy nórskeho spisovateľa Erlenda Loe rozpráva príbeh o mužovi; novodobom pustovníkovi ktorý sa rozhodne zanechať život priemerného zarábajúceho živiteľa rodiny a odísť do nórskej tundry.
Zdá sa vám tento príbeh povedomý? Veľmi rýchlo vás vyvedieme z omylu. Nejedná sa totiž o žiadne spoznávanie tajomstiev prekrásnej a divokej prírody. Dopplerovo rozhodnutie je plné bizarných situácií, ktoré nám pomôžu lepšie pochopiť svet dospelých, ich problémov a naučených pravidiel a zúfalú túžbu vzoprieť sa stereotypu. Prostredníctvom suchého, severského humoru tak „pričuchneme“ tomu, čo na nás ešte len čaká a čo nás neminie; dospelosti so všetkými bolesťami i krásami (ak dospelosti nejaké krásy ešte pravda, zostali).

Lístky na predstavenia si rezervujte cez portál predpredaj.sk.

Tešíme sa na vás v Bábkovom divadle Žilina.

Napíšte komentár