03. 12. 2022 Oldrich 7°C Zamračené

Pátrač Tino spoznáva Železnú studničku

23.09.2022 Autor: Laura , Foto: FB
Termín: 02.10.2022 Mesto:Bratislava Čas:16.00 Zdroj:stránka organizátora
Snimka obrazovky 2022 09 23 221003

Zdroj: FB

Železná studnička patrí v súčasnosti medzi najznámejšie bratislavské rekreačné lokality

No už pred stáročiami sa tu usadili mlynári a na potoku Vydrica vybudovali sústavu deviatich vodných mlynov. Hoci mnohé už neexistujú, názov Mlynská dolina sa zachoval dodnes.

S Pátračom Tinom preskúmate, čo všetko ostalo z bohatej a slávnej minulosti Železnej studničky a aké zaujímavé miesta pribudli časom. Príďte 2. októbra o štvrtej popoludní pred Vojenskú nemocnicu a vďaka sprievodkyni Ľubomíre Černákovej zistíte viac.

Prehliadka z cyklu letných pátracích prehliadok je prispôsobená deťom, pre ktoré sú pripravené zaujímavé pátračské úlohy. Úlohou Pátrača Tina je totiž zvyšovanie povedomia o významných alebo zaujímavých miestach, spoznávanie okolia hravou, dobrodružnou a zážitkovou formou, teda zmysluplné trávenie voľného času. Pretože len aktívnym spoznávaním svojho okolia je možné získať vzťah k vlastnej kultúre, tradíciám a záujem pokračovať v tomto objavovaní ďalej.

Pre detských návštevníkov má Pátrač Tino pripravenú menovku, brožúrku aj pero, preto je dobré prísť na prehliadku približne 15 minút vopred. Prehliadka je bezplatná a trvá približne 1,5 až 2 hodiny.

Napíšte komentár