29. 11. 2022 Vratko 5°C Skoro jasno

Letné workshopy v Steelparku - 2. časť

30.06.2022 Autor: Zuzka
Termín: 17.07.2022 a ďalšie Mesto:Košice Zdroj:stránka organizátora

135506

Užite si leto spolu s nami v Steelparku!
Pripravili sme si pre Vás workshopy od výmyslu sveta, pre malých aj veľkých zVEDAvcov!

Vstupné : 5€ /osoba
Čas: 14:00 - 15:00 hod.

PONUKA workshopov (12.7.-17.7.)

Alchýmia okolo nás – 12.7.2022

Vždy vás zaujímala hodina elixírov, či čarovnej alchýmie pri sledovaní rôznych čarodejníckych filmov? Čo tak zmeniť vodu na víno, či vyrobiť si vlastný špiónsky atrament? Známe aj neznáme alchymistické pokusy si môžete teraz aj vy vyskúšať práve u nás v Steelparku.

Aktivita je zameraná na rôzne známejšie aj menej známe jednoduché pokusy z oblasti chémie a biochémie.

Deň hlavolamov – 13.7.2022

13. júl je deň, kedy sa narodil maďarský vynálezca hlavolamov – Ernö Rubik. V ktorý iný deň by bolo teda príhodnejšie sláviť Medzinárodný deň hlavolamov, ak nie v tento! Príďte si k nám do Steelparku precvičiť mozgové závity a vyskúšajte si mnohoraké hlavolamy aj vy. Možno sa Vám nad nejakými úlohami aj zastaví rozum – nezúfajte, je to dôkaz, že nejaký máte .

Živé lampy – 14.7.2022

Pod pojmom živé lampy si môžeme predstaviť hocičo. Ak aj Vám vŕta v hlave, ako môžu vyzerať a čo sú zač? Ak chcete spoznať tajomstvo zápiskov Charlesa Darwina a iskriacej vody ma pobreží Tenerife, neváhajte a navštívte práve tento workshop.

Aktivita je zameraná na priblíženie mechanizmu bioluminiscencie, na príkladoch a pri výrobe rôznych svetielkujúcich živočíchov z celého sveta.

Ruka pána Frankensteina – 15.7.2022

Príbeh Viktora Frankensteina je každému pomerne známy. Nebojte sa, v Steelparku na Vás žiadny workshopový horor nečaká. Nahliadnite spolu s nami do zaujímavého sveta biomechaniky a naučte sa spolu s nami ako fungujú svaly, či kosti v našom tele.

Aktivita je zameraná na skonštruovanie modelu mechanickej ruky s pomocou slamiek a kartónu pre lepšiu ilustráciu fungovania svalov a šliach v ľudskom tele.

A bolo svetlo! – 16.7.2022

Už ste sa niekedy zamysleli nad tým, akej farby je svetlo? Ako vzniká dúha? Ak Vás zaujímajú odpovede na tieto otázky, ste v Steelparku správne! Navštívte náš workshop a rozmeňte svetlo takpovediac na drobné, alebo si vytvorte svoju súkromnú dúhu.

Workshop je zameraný na pochopenie jednoduchých zákonov optiky, skladby svetla a miešanie základných farieb spektra.

To je bomba! – 17.7.2022

Viete, ako vytvoriť vo vani dúhu? Že nie? Tak potom máme práve pre Vás nachystaný doslova bombový workshop! Stačí na to pár jednoduchých surovín a pomocou ľahkých vedeckých trikov si vyrobíte sami šumivú bombu, ktorá za sebou zanechá krásnu farebnú a voňavú dúhu.

Aktivita je zameraná na vysvetlenie fungovania rozpustnosti jednotlivých materiálov a využitia hydrogén uhličitanu sodného v bežnom živote spojená s príjemnou výrobou šumivej peny do kúpeľa.

Napíšte komentár