26. 09. 2022 Edita 17°C Občasný dážď

EĽRO 2022

29.06.2022 Autor: Zuzka
Termín: 10.07.2022 a ďalšie Mesto:Kežmarok Zdroj:stránka organizátora
281221431 3119022824984611 9032083989726749474 n

Zdroj: elro.kezmarok.sk

PROGRAM EĽRO 2022

Festival remesiel vyhľadávaným medzinárodným kultúrno – spoločenským podujatím.

Vždy počas druhého júlového týždňa sa na tri dni Kežmarok premení na trh remesiel. Podujatiu predchádza historický sprievod mestom a slávnostné otvorenie ako za dávnych čias zabezpečuje trhový richtár s mešťanostami. Úlohou šermiarov je potom dobyť hradby a bránu, ktorá v tieto dni zdobí námestie a je vstupnou bránou do areálu. Vyše sedemdesiat dobových stánkov pre remeselníkov, hrad, jeho nádvorie a architektúra meštianskych domov na hradnom a hlavnom námestí dotvárajú vzácne prostredie a neobyčajnú atmosféru.

Viac ako 180 remeselníkov a ľudových umelcov zo Slovenska a zahraničia predvádza pred zrakmi návštevníkov do päťdesiat druhov remesiel. Pod ich rukami sa rodia zaujímavé výrobky z dreva, prútia, slamy, šúpolia, kože, hliny, kovu, skla a iných materiálov, ktoré si možno zakúpiť priamo na mieste. Účasť mladých remeselníkov zvýrazňuje podujatie a potvrdzuje budúcnosť uskutočneného projektu EĽRO.

Pre milovníkov zábavy, humoru a folklóru je počas troch dní EĽRO pripravený bohatý program na troch javiskách v areáli – pred radnicou, pred hradom a na hradnom nádvorí, kde už tradične predvádzajú svoje umenie rôzni umelci a folklórne súbory zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska, Francúzska, Talianska, či Španielska, a herci približujú tradície cechov, ktoré v minulosti v Kežmarku existovali.

Pre deti je pripravený zaujímavý program, atrakcie, bábkové divadlo, jazda na poníkoch a iné. Vyhľadávané sú aj detské atrakcie, vďaka ktorým si môžu rodičia v pokoji vychutnať ponuku festivalu.

HLAVNÁ SCÉNA – JAVISKO PRI RADNICI
PIATOK 8. júl 2022

 

13:00 VITAJTE V KEŽMARKU –          scénické spracovanie

 

–          skupina historického šermu Jago, Aramis, Sarus, Šaško – Miro Kasprzyk

–          zástupcovia mesta

 
14:00

 

 

REPREZENTAČNÝ KONCERT

 

 

PUĽS

Poddukelský Umelecký Ľudový Súbor

 

 

 

–          reprezentačný program

 

 

 

 

 

16:00 „Preleť vtáčku preleť“ FS Mladosť

 

Trombitáši Fs Lúky, fujaristi Javorová Hužva

 
17.00   FS Jitřenka, ČR  
moderovanie ŠORTY (Európa2/Expres)      
20:00 Hrdza  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21:30            rapery ŠORTY + ADDIS + Dominika Mirgová

 

 

23:15

 

 

Hex

 

HLAVNÁ SCÉNA – JAVISKO PRI RADNICI
SOBOTA 9. júl 2022
ČAS NÁZOV PROGRAMU ÚČINKUJÚ  
10:00 Gorali spod Tatier

 

10.00 – 10.30

10.30 – 11.00

 

 

FSS Magurák

FS Lomničan

 
11:00 SPIŠ – komponovaný program Telesá spracúvajúce tradičný materiál zo Spiša

 

 

 
12:30                                      Maďarský folklór    
14:00 ČENDEŠ –          ľudový orchester  
16:00   Taka tota naša nouta FS Železiar

 

 

 
moderovanie

 

Marián Čekovský

 
19:00 Ema Drobná s kapelou

 

 

20:20 Vidiek
21:50 Tublatanka
23:30 Marián Čekovský BAND
00:20 svetelná šou

 

DJ Mike Saxi (Európa 2) Show

Batida (bubeníci)

Baila Magic Ladies (tanečnice)

 

HLAVNÁ SCÉNA – JAVISKO PRI RADNICI
NEDEĽA 10. júl 2022
ČAS NÁZOV PROGRAMU ÚČINKUJÚ  
12:00 SĽUK Slovenský ľudový umelecký kolektív

 

 

 

 

 
10:00 – 11:00  ľudová hudba pri fontáne    
14.00 Ľudová hudba Stana Baláža    
15:00 KORUNOVÁCIA KRÁĽA REMESIEL Scénické ukončenie festivalu a korunovácia „Kráľa remesiel“.  

 

VEDĽAJŠIA SCÉNA – JAVISKO NA HRADE
PIATOK
ČAS NÁZOV PROGRAMU ÚČINKUJÚ  
14:00 Keď raz budem veľký

 

14.00 – 14.30

14.30 – 15.00

15.00 – 15.30

15.30 – 16.00

Program folklórnych súborov:

 

–          DFS Goralik

–          FS Hyrni Nowy Targ

–          DFS Maguráčik

–          FSS Magurák

 

 

 

16:00 Skupina historického šermu

 

Jago, Aramis, Saurus

–          komponovaný program troch skupín historického šermu  
17:00 Sokoliari majstra Vagana    
17:30 Terňi Voďi –          rómsky folklór

 

SSŠ Biela voda

 

 

VEDĽAJŠIA SCÉNA – JAVISKO NA HRADE
SOBOTA
ČAS NÁZOV PROGRAMU ÚČINKUJÚ  
10:00 Perníková chalúpka Spišské divadlo  

 

 

 

 

11:00  Krojované bábiky

 

11.00 – 11.30

11.30 – 12.00

12.00 – 12.30

 

 

–          DFS Goralik

–          FS Jitřenka, ČR

–          DFS Maguráčik

 
12:30 Sokoliari majstra Vagana    
13:00 Veronika Rabada s kapelou    

 

 

 

 

14:30 „Z Dolá Ponickýho Mlyna“ FS Poničan, trombitáši Fs Lúky, fujaristi Javorová Hužva  
15:30 Jarmočníci z Čunova FS Čunovský kŕdeľ, Bratislava  
16:00 rozprávka – Priadka a kráľ Divadlo pod balkónom  
17:00 Sokoliari majstra Vagana    
17:30 Dobové tance Pullcherima Rosa + škola tanca    

 

VEDĽAJŠIA SCÉNA – JAVISKO NA HRADE
NEDEĽA 10. júl 2022
ČAS NÁZOV PROGRAMU ÚČINKUJÚ  
10:00 Sokoliari    
11:00 Spievankovo    

 

 

 

 

12:30 Dobové tance Pullcherima Rosa    
13:00 -14:30         Z babičkinej truhlice

 

13.00 – 13.30

13.30 – 14.00

14.00 – 14.30

 

 

–          DFS Maguráčik

–          DFS Goralik

–          DFS Letnička

 

 

 

 

VEDĽAJŠIA SCÉNA – pódium pri Bergu
VE

 

PIATOK– pódium

14.00 – 15.00                                               Alimah Fusion (dobové tance)  
15.00 – 16.00                                              ORIANA – folklórna skupina (UA)  
16.00 – 16.30                                               ZUŠ A. Cígera (dobová hudba a tance)  
16.30 – 16.45                                                Spevácka skupina Jablonecka  
16.45 – 17.15                                                Alimah Fusion (dobové tance)  
17.15 – 17.30                                                Spevácka skupina Jablonecka  
18.00 – 19.30                                                kapela Mobile zabáva Kežmarok  
VE

 

SOBOTA– pódium

10.00 – 10.30                                                ZUŠ A. Cígera (dobová hudba a tance)  
10.30 – 11.00                                                Slovenská turnajová spoločnosť

 

(historický šerm a scénky)

 
11.00 – 12.00                                                 La speranza  
12.00 – 12.30                                                divadlo Hoki Poki, rozprávka Chlebík – príprava  
12.30 – 13.30                                               divadlo Hoki Poki, rozprávka Chlebík  
13.30 – 14.00                                                JAGO (skupina historického šermu)  
14.00 – 15.00                                                Pullcherima rosa (dobové tance)  
15.00 – 15.30                                              Slovenská turnajová spoločnosť

 

(historický šerm a scénky)

 
15.30 – 16.00                                                 ZUŠ A. Cígera (dobová hudba a tance)  
16.00 – 17.00                                                 ORIANA –folklórna skupina (UA)  
17.00 – 17.30                                                 módna prehliadka

 

Súkromná spojená škola Biela voda

 
17.30 – 18.00                                               JAGO (skupina historického šermu)  
18.00 – 20.00                                škola tanca a ľudová zábava s hudbou FS MAGURA  
VE

 

NEDEĽA pódium

10.00 – 10.30                                            Slovenská turnajová spoločnosť

 

(historický šerm a scénky)

 
10.30 – 11.00                                            Alimah Fusion (dobové tance)  
11.00 – 11.30                                           JAGO (skupina historického šermu)  
11.30 – 12.00                                          ZUŠ A. Cígera (dobová hudba a tance)  
12.00 – 13.00                                          La Speranza  
13.00 – 13.30                                          divadlo Hoki Poki, rozprávka Chlieb – príprava  
13.30 – 14.30                                          divadlo Hoki Poki, rozprávka Chlieb  

 

MALÉ JAVISKO ľudových hudieb, Hlavné námestie
 
 

 

PIATOK 14.00 – 19.00 hod.

fujaristi Javorová Hužva a trombitáši folklórnej skupiny Lúky  
Michal Smetanka – píšťalky  
ľudová hudba FS Hyrni  
ľudová hudba Podtatranec  
 

 

SOBOTA 10.00 – 19.00 hod.

fujaristi Javorová Hužva a trombitáši folklórnej skupiny Lúky  
folklórna skupina Zvonárka  
fujaristi Javorová Hužva a trombitáši folklórnej skupiny Lúky  
ľudová hudba FS Poničan  
ľudová hudba FS Jitřenka  
ľudová hudba Jablonecka  
ľudová hudba FS Železiar  
 

 

NEDEĽA 10.00 – 14.30 hod.

ZUŠ A. Cígera (dobová hudba a tance)  
ľudová hudba Podtatranec  
fujaristi Javorová Hužva a trombitáši folklórnej skupiny Lúky  
Michal Smetanka – píšťalky  

 

SPRIEVODNÉ PODUJATIA
  maskoti  ( Maťko, Kubko, medveď Goral, srdce)
                                                                    flašinetári (verklikári)
  pouliční umelci

 

–          chodúlari

–          vodník pri fontáne

–          obrie bubliny

–          živé stromy

Napíšte komentár