07. 12. 2023 Ambróz 3°C Dážď so snehom

Bajkbus a Splavbus

19.06.2022 Autor: Laura , Foto: bratislavaregion.travel
Termín: 25.09.2022 a ďalšie Mesto:Bratislava - Plavecký Štvrtok Zdroj:stránka organizátora
df230eed0dfd6b5667cfcc0d765649d2 gallery

Zdroj: bratislavaregion.travel

Záhoráčik je pojem, ktorý mnohí z vás poznajú. Z dôvodu opravy železničnej trate nebude môcť tento rok jazdiť, preto vám ponúkame jeho dočasnú náhradu - BajkBus. Jeho trasa je takmer rovnaká - z bratislavskej stanice Nivy cez Stupavu až do Plaveckého Mikuláša. Má príves pre 30 bicyklov, je teda určený najmä pre cykloturistov. Záhorie ponúka nenáročné chodníčky borovicovými lesmi, či nivou rieky Morava. Pre milovníkov horskej cyklistiky je v malokarpatských kopcoch množstvo trás s krásnymi výhľadmi, ktoré vás určite chytia za srdce.

Ak sa vám pri tejto predstave aspoň trochu zatriasol bicykel, tak neváhajte! Dva posledné júnové víkendy sú bonusové - BajkBus jazdí úplne zadarmo. To znamená, že - platí pravidlo - KTO PRVÝ PRÍDE, TEN MÁ MIESTO. BajkBus bude jazdiť pravidelne každý víkendový deň a deň pracovného pokoja až do konca septembra, avšak v letných mesiacoch bude symbolicky spoplatnený.

Šli by ste, len nemáte bajk? Žiaden problém! Dávame vám do pozornosti 
požičovňu elektro bajkov v Stupave. Požičajte si bajk, prejdite si malebné kopce Malých Karpát, ktoré vám na tých e-bajkoch pôjdu ľavá zadná. Ak prejdete až na druhú stranu hrebeňa, vo vinárskej obci Limbach si môžete nabiť baterky.

612bc1c74f230f84e9bdcd9e5d686b72 gallery

Zdroj: bratislavaregion.travel

Ako druhú možnosť vám ponúkame dobrodružne stráveny deň na vlnách Malého Dunaja. Jeho splavovanie patrí k neopakovateľným zážitkom a stáva sa trendom trávenia voľného času aj pre rodiny s deťmi,nielen pre partiu kamarátov, ktorí majú radi aktívne strávený čas. Je to nenáročná aktivita, ktorá sa postará o zábavu celej rodiny. Nedotknutá príroda v okolí Malého Dunaja je oázou ticha a domovom vzácnych živočíchov, ktoré pri splave môžete sledovať. Malý Dunaj je zároveň jedným z posledných miest v Európe, kde sa zachovali staré kolové mlyny.

SplavBus je novinka tohtoročnej sezóny. Ak si objednáte splav Malého Dunaja u niektorej z požičovní, pýtajte sa aj na možnosť ľahšieho návratu zo splavu domov, kde vám môžu rezervovať miesto v našom SplavBuse. Ten bude každý vikendový deň a deň pracovného pokoja "zbierať" vodákov z Jelky do Bratislavy:  

e5b0f034f8dafbb32cb177d45f06202d gallery

Zdroj: bratislavaregion.travel

 

IDS BK je integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji, ktorý prepája viaceré osobné dopravné možnosti v Bratislave a okolí. Či sa už vyberiete objavovať mesto Bratislavu alebo celý región, IDS BK vám ponúka rezerváciu lístka priamo cez ich web alebo ešte jednoduchšie cez ich mobilnú aplikáciu, kde si viete zriadiť rovno aj vlastnú peňaženku. Lístky zakúpené online sú výhodnejšie. :)

Počas víkendov a sviatkov sa v IDS BK obyčajný sieťový lístok (lístok, ktorý platí celý deň a v celom regióne) mení na neobyčajný rodinný. V cene lístka môžu cestovať až 2 dospelé osoby a 3 deti/mladiství. Podmienka je len jedna - skupinka sa musí skladať minimálne z 1 dospelej osoby a 1 dieťaťa.

 

 

Napíšte komentár