24. 05. 2022 Ela 26°C Občasný dážď

Sekulský jarmok remeselníkov 2022

13.05.2022 Autor: Laura , Foto: FB
Termín: 14.05.2022 Mesto:Sekule Zdroj:stránka organizátora
280428232 2003805153132067 1034346945765504694 n

Zdroj: FB

Sekule ožijú trhom, zábavou, skvelým jedlom a pitím, pretože po dvojročnej pauze opäť zavíta do centra obce vychýrený Sekulský jarmok remeselníkov.
Príďte sa zabaviť a užiť si pravú jarmočnú náladu do obce Sekule! Čaká vás plno stánkov, vynikajúce jedlo a skvelý program.

Na jarmočnisku bude veľké množstvo stánkov s rôznym zameraním a ponukou. V každom jednom obvykle cítiť šikovnosť, tradíciu a nápaditosť. Nebudú chýbať varešky, medovníky, keramika, tkané koberce, maľované tričká, výrobky z drôtu a podobne. Aj ostatná ponuka stánkov bude široká – od dáždnikov, oblečenia, korenín, kávy až po trdelníky.

Po celom centre obce budú rozvoniavať čerstvé jedlá, ktoré v sebe tiež nesú tradíciu a pripravovať ich budú pre Vás miestne organizácie. Pripravené sú pre Vás na rôznych miestach bufety s posedením u hasičov, futbalistov, poľovníkov a rybárov.

Prázdne nezostane ani pódium. Na ňom sa doobeda predstavia deti zo ZUŠ Sekule, dychová hudba Búranka a Folklórna skupina Lanšper. V poobednom programe vám „VŠETKO ČO MÁTE RADI“ zahrá známa kapela Sokoly, ktorá spája ľudovú pieseň a populárne piesne iných žánrov do spoločnej melódie. Na záver sa vám predstaví kapela Konyare s legendou slovenského humoru Ander z Košíc – Ján Pisančin s galakoncertom ANDER Z KOŠÍC – 50 ROKOV NA SCÉNE.

Medzi účastníkmi a hosťami Sekulského jarmoku remeselníkov nebudú chýbať zástupcovia okolitých obcí. Každoročnou návštevou zo zahraničia bývajú tiež delegácie zo spriatelených, družobných obcí, ktorými sú moravské Ždánice a Týnec. Prinášajú so sebou svoje ľudové umenie a remeslené výrobky.

Stretnete tu priateľov, rodinu a známych, ochutnáte, nakúpite, poklebetíte a deti majú možnosť sa do sýtosti vyjašiť.

Napíšte komentár