06. 12. 2023 Mikuláš 2°C Sneženie

Bibiana opäť víta malých i veľkých návštevníkov

05.01.2022 Autor: Laura , Foto: bibiana.sk
Termín: 31.01.2022 a ďalšie Mesto:Bratislava Zdroj:stránka organizátora
Snimka obrazovky 2022 01 05 145524

Zdroj: bibiana.sk

BIBIANA, medzinárodný dom umenia, otvára svoje rozprávkové dvere pre všetky zvedavé deti, ich rodičov, starých rodičov a samozrejme pre všetkých návštevníkov. Od 4. januára si môžete opäť pozrieť všetky výstavy v režime OP (očkovaní, prekonaní).
Pozor, môžu sa tvoriť rady, nakoľko je obmedzený počet osôb na m2. Časové obmedzenie na pobyt v Bibiane nie je, takže neviete, ako dlho budú ľudia pred Vami vo vnútri.

Aktuálne ponúka BIBIANA niekoľko výstav. B ako BIBIANA je výstava k okrúhlym 30. narodeninám BIBIANY a hravou formou predstavuje jednotlivé tvorivé oddelenia, ktoré celé roky približujú umenie deťom. Deti si môžu vychutnať veselú a inšpiratívnu atmosféru - nájdu tu veľký obraz BIBIANY s okienkami, za ktorými sa skrývajú rôzne prekvapenia, zahrajú sa s filmovou technikou v priestore venovanom Bienále animácie Bratislava (BAB), zabavia sa s ilustráciami z Bienále ilustrácií Bratislava (BIB), spoznajú knižné zázraky a zasadnú za veľký narodeninový stôl s „tvorivými dobrotami“. Súčasťou výstavy je aj veľká herňa s fantazijnou atmosférou.

Ďalšia výstava Od hračky po hračku je určená všetkým deťom, ktoré sa chcú zahrať a objaviť historické, ale aj nové hračky. Môžu objavovať 28 stredovekých hier na obraze „Detské hry“ od svetoznámeho flámskeho maliara Pietra Brueghela, zabaviť sa na preliezačke v tvare Trójskeho koňa, spoznať ikonickú stavebnicu MERKUR, preštudovať si históriu plyšového medvedíka, zahrať sa s domčekom pre bábiky. Vo veľkej herni inšpirovanej prvými drevenými stavebnicami môžu deti preskúmať mesto ako obrovskú farebnú skladačku, pozrieť si nové hračky, ktoré navrhli slovenskí dizajnéri, ale aj najznámejšie kúsky  od významnej dizajnérky v bývalom Československu Libuše Niklovej.

Výstava V krajine medovníkov pripomína nedávne obdobie Vianoc a zavedie návštevníkov do čarovného sveta plného sladkých a voňavých medovníkov... Deti sa dozvedia zaujímavosti z histórie medovníkov – že sa medovníky začali piecť už v časoch starovekého Ríma a za kolísku medovnikárskeho remesla sa považuje nemecké mesto Norimberg, kde bol v roku 1530 založený prvý medovnikársky cech. Zistia, že na Slovensku si toto remeslo našlo svoje pevné miesto približne o sto rokov neskôr a v Bratislave vznikol prvý medovnikársky cech na území Uhorska. Deti spoznajú náradie, ktoré sa používa pri pečení medovníkov, preskúmajú rôzne medovníkové korenia a nakuknú aj do vzdialených krajín, z ktorých koreniny pochádzajú... Do krajiny medovníkov sa deti dostanú pomocou komiksovej rozprávky O malom medovníčati, ktoré ešte nikdy nezažilo Vianoce.

BIBIANA pozýva deti a ich rodičov stráviť záver prázdnin v čarovnej a neopakovateľnej atmosfére medzinárodného domu umenia pre deti.


Informácie:
Denne okrem pondelka od 10.00 hod do 18.00 hod.
Posledný vstup do BIBIANY je o 17.30 hod. 

VSTUPNÉ (nie je možné platiť kartou)
Výstavy
Dospelá osoba                   2 €
Dieťa                                   1 €

Napíšte komentár