19. 10. 2021 Kristián 17°C Jasno

Letný Medokvas pod Smolenickým zámkom

17.08.2021 Autor: Claudinka
Miesto:Areál medovinárstva Včelovina, Továrenská 10A, Smolenice Termín: 21.08.2021 Mesto:Smolenice Čas:15.00 - 21.00 hod. Zdroj:stránka organizátora
plagat Letny Medokvas 2021

Zdroj: Trnava Tourism

Nenechajte si ujsť augustový letný festival medových nápojov už v sobotu 21. augusta pod zámkom v Smoleniciach.

Letný Medokvas odštartuje popoludní o 15:00 hod. v areáli miestneho medovinárstva Včelovina.Na programe bude už tradične degustácia medového burčiaku, všetkých druhov medovín, medového piva či sajdru. Tohtoročnou novinkou budú miešané limonády s Včelovinou s príchuťou malín, šípok či duly, ktoré zachutia ako veľkým, tak aj malým návštevníkom. O zážitok a explóziu chutí sa postará barová osobnosť roka 2019 Róbert Šajtlava, zakladateľ Bar Impresario, ktorý v spolupráci s Regiónom Trnava a miestnym medovinárstvom vytvoril receptúru osviežujúcich drinkov.

„Na Letnom Medokvase budete mať príležitosť tieto špeciálne nápoje premiérovo ochutnať práve od Róberta Šajtlavu, ktorý vám ich osobne namieša," hovorí Pavol Kudláč z medovinárstva Včelovina a dodáva, že v sobotu „nebudú chýbať ani stánky s dobrým jedlom ako sladké palacinky alebo tradičné slané šporheltníky či koláče z rúk šikovných cukrárok z blízkeho okolia. To všetko bude sprevádzané výbornou hudbou a zábavou."

Letny Medokvas 2 foto Medovina Vcelovina

Zdroj: Medovina Včelovina

Súčasťou festivalu budú aj prehliadky medovinárstva a pre deti zábavné aktivity vo včelárskej záhrade.

Vstupenky sú dostupné v predpredaji na stránke www.včelovina.sk, vstupné pre dospelých je 5 € a pre deti nad 6 rokov je to 1 €. Vstupné bude možné zakúpiť aj priamo na mieste v cene 7 €.   

„Výťažok z podujatia bude už tradične použitý na rozvoj našej Včelárskej záhrady," dodáva Pavol Kudláč.

Text: Trnava Tourism

Napíšte komentár