02. 12. 2021 Bibiána 7°C Občasný dážď

Výstava Medový šlabikár

10.07.2021 Autor: Claudinka
Miesto:Piešťanské informačné centrum - Pribinova Termín: 31.08.2021 a ďalšie Mesto:Piešťany Zdroj:stránka organizátora
csm https www.library.sk i2 ims 7z JzDVrw rKF gyj s2jw 48e0d46311

Zdroj: kniznica.sk

Dátum, čas a miesto konania
08. 07. 2021 - 31. 08. 2021 | Piešťanské informačné centrum - Pribinova

Výstava priestorových ilustrácií českej ilustrátorky Anety Františky Holasovej z knihy Lumír včelaří.

Na výstave medvedie mláďa Lumír prerozpráva príbeh autorky a tradície včelárstva v jej rodine. Autorka si takto v obrazoch spomína na detstvo strávené u starých rodičov, na samote pri lese, pri včielkach a téma včiel a včelárstva vlastne dotvára príbeh detstva autorky. Medveď Lumír je reálnou postavou, skutočným medveďom, ktorý po nociach obchádzal včelín. Lumír zdedí po svojom starom otcovi včely a postupne sa naučí o ne starať tak, aby z neho jedného dňa vyrástol skúsený a šikovný včelár.

csm https www.library.sk i2 ims An C7gylKe30o9b9WzkiYXw bd67ff4c14

Zdroj: kniznica.sk

So starostlivosťou o včelstvo mu s láskou pomáha obetavá a trpezlivá babička. Lumír nás postupne sprevádza celým rokom včelára. V priereze ročných období od jari až po medobranie a kontrolu včelstva v zime. S dôrazom na typické činnosti včelára a len tak mimochodom nám objasní odkiaľ berú včely med, akými vývinovými štádiami prechádza včela, aký je jej životný cyklus, či ako môžeme využívať vosk a propolis, alebo si upiecť voňavé perníčky.

csm https www.library.sk i2 ims DF OdGOgSjjOGkf9 LgC3Qw 9a0ba6bb8e

Zdroj: kniznica.skObrázkové dielničky k výstave, ktoré si môžete tvoriť podľa fotonávodu aj doma, nájdete na webe www.kniznica.sk v Menu / Knižnica Online / Zaži si svoju knižnicu /Obrázkové dielničky.

Napíšte komentár