27. 06. 2022 Ladislav/Ladislava 34°C Jasno

Festival Trnavská bábkarská šnóra 2021

08.07.2021 Autor: Claudinka
Termín: 11.07.2021 a ďalšie Mesto:Trnava Zdroj:stránka organizátora
tbs pl

Zdroj: trnava-live.sk

Trnavský samosprávny kraj, Trnavské osvetové stredisko spolu s bábkovým divadlo Animare Silva z Dolných Orešian Vás pozývajú na bábkový festival divadla, pohody a zábavy Trnavská bábkarská šnóra. Uskutoční sa od piatka 9. do nedele 11. júla 2021 v priestoroch rozprávkového dvora v Trnavskom osvetovom stredisku, v Dome hudby M. Schneidera Trnavského.

Počas troch dní od 9. do 11. júla ponúkneme detskému divákovi šesť predstavení prostredníctvom oživených drevených marionet v rozprávkach. Predstavia sa bábkači a bábkačky z Červeníka, z Banskej Štiavnice a z Budmeríc.

V piatok 9. júla to budú rozprávky pre najmenších „O medovníkovej chalúpke“ a „Tajomstvo soľnej ruže“. Krásne rozprávkové chvíle pripraví v sobotu „Huncút Gašpar“, vychutnať si budete môcť rozprávku „O zlej princeznej“. V nedeľu Teátro Neline prinesie kúsok svojej hravej a otvorenej duše v predstaveniach „O lúke, motýľovi a kvetinovej lúke“ a „Rytier Bajaja“.

Srdečne vás pozývame zabaviť sa a zároveň spoznať krásy tohto historického miesta Trnavy. Pre návštevníkov tento rok čakajú okrem rozprávkových postavičiek aj tvorivé dielne, tiež milé sladké prekvapenie.

Deťom predstavíme rôzne druhy bábok, od najjednoduchších papierových plošných bábok, cez maňušky, javajky, marionety a bábky ľudových bábkarov ako je gašparko – maskot festivalu.

Programom sprevádza Michal Jánoš, o občerstvenie sa postará Hermínka. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Trnavský samosprávny kraj.

Pozývame vás prežiť rozprávkový víkend, tešíme sa na všetkých, že budeme spolu a naživo. Pri vstupe je potrebné rešpektovať pokyny organizátorov v zmysle platných nariadení Úradu verejného zdravotníctva, súčasťou budú rúška a dezinfekcie rúk.

Mgr. Daniela Polášová
Trnavské osvetové stredisko

Napíšte komentár