28. 10. 2021 Dobromila, Kevin 14°C Jasno

Letné prehliadky a cykloprehliadky Trnavy

02.07.2021 Autor: Claudinka
Termín: 31.08.2021 a ďalšie Mesto:Trnava Zdroj:stránka organizátora
Trnava foto Matus Koprda 1 mala

Zdroj: Matus Koprda

Historické či industriálne dominanty mesta Trnavy si už od júla môžu návštevníci prejsť so sprievodcom ako pešo, tak aj na bicykli. Oblastná organizácia cestovného ruchu pripravila niekoľko tém prehliadok a cykloprehliadok mesta. Pre turistov a návštevníkov je pripravených deväť okruhov pre skupiny do 40 osôb, ako sú Sakrálne pamiatky Trnavy, Trnava a králi, Stredoveká Trnava, Malý Rím a víno či Technické pamiatky.

Novinkou sú tento rok aj individuálne prehliadky pre páry alebo rodiny s deťmi. „Tie obsahujú témy aj pre najmenších návštevníkov a sú ich potrebám prispôsobené tak, aby boli zážitkom, nie nudou. Deťom sme prichystali interaktívny, no zároveň edukatívny program," vysvetlil Alexander Prostinák, zastupujúci výkonný riaditeľ OOCR Trnava Tourism.

 Trnava zároveň ponúka aj bezplatné garantované prehliadky mesta, kde účastníkov sprievodca v historickom kostýme prevedie dominantami svetskej a sakrálnej Trnavy. „Stačí byť počas mesiacov júl a august v ktorýkoľvek pracovný deň pred Mestskou vežou o 10:00 hod. a pridať sa k sprievodcovi,“ hovorí Prostinák.

prehliadky mesta Trnava so sprievodcom foto Alexandra Galambova 3 mala

Zdroj: Alexandra Galambova

Do programu mesto aj tento rok zaradilo cykloprehliadky s architektom, ale novinkou sú historické prehliadky so sprievodcom na bicykli.

K projektu Trnava očami architekta, ktorý ma za cieľ priblížiť turistom, ale aj obyvateľom Trnavy, industriálne stavby a dominanty moderny, pribudli aj historické témy. V rámci štyroch okruhov tematických prehliadok s architektom účastníci navštívia obrovské silá a mlyny, trnavský vodojem či cukrovar, ktoré sú významné nielen ako technické pamiatky, ale aj ako skvosty modernej architektúry. To všetko počas dvojhodinového výletu v malej skupine na bicykli s odborným výkladom architekta Miroslava Beňáka.

 Druhým typom sú prehliadky s názvom Na bicykli so sprievodcom. „S naším sprievodcom Slavom Dzvoníkom návštevníci prebádajú historické miesta Trnavy a dozvedia sa ich starodávne príbehy a legendy," dodáva Alexander Prostinák z OOCR Trnava Tourism.Počas letných mesiacov sa uskutočnia dva termíny historických prehliadok a to 10. júla a 7. augusta.   

Cykloprehliadky sa celkovo konajú vo vopred stanovených termínoch od 3. júla do 14. augusta. Dĺžky trás závisia individuálne podľa konkrétnych tém a náročnosťou sú prispôsobené všetkým vekovým kategóriám. Počas dvoch hodín budú mať účastníci dostatok času na presun so sprievodcom medzi všetkými zastávkami trás. V prípade vysokých teplôt sa odporúča pokrývka hlavy. Maximálny počet účastníkov je obmedzený na 30 osôb, lístky je preto potrebné si vopred rezervovať online na www.regiontrnava.sk, alebo aj osobne, telefonicky prípadne e-mailom v Turistickom informačnom centre – Región Trnava, ktoré sídli v Mestskej veži. V prípade záujmu prenajatia bicykla je k dispozícii 5 bicyklov od Kolo Kolo.

Cena
Individuálne prehliadky - 15€/pár (skupina max. 2 ľudia), 25€/rodina (skupina max. 5 ľudia) - termín podľa dohody; skupinové prehliadky - 1 hod – 45€, 1,5 hod – 55€, 2 hod – 65€ (počet osôb od 5 do 45) - termín podľa dohody

Garantované prehliadky Trnavy - zadarmo, začiatok vždy o 10:00 hod. pred Mestskou vežou v letných mesiacoch júl a august (pondelok, streda, piatok - Sakrálna Trnava, utorok a štvrtok - Svetská Trnava)

Cykloprehliadky - 5€/osoba s vlastným bicyklom, 7€/osoba s požičaným bicyklom od Kolo kolo - Trnava očami architekta - 3. 7., 17. 7., 31. 7., 14. 8. a Na bicykli so sprievodcom (historické cykloprehliadky) - 10. 7., 7. 8.

Cykloprehliadky foto Trnava Tourism 2 mala

Zdroj: Trnava Tourism

Napíšte komentár