Nenechajte si ujsť podobné podujatia!
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
"Je polovica 9. storočia a knieža Mojmír z Moravského kniežatstva vyhnal knieža Pribinu z Nitrianskeho kniežatstva s podporou franských kniežat. Na upevnenie svojej moci požadoval zmenu náboženstva u všetkých poddaných - prechod od pôvodných prírodných Slovanských náboženstiev na kresťanskú vieru - teraz už v spojenom Veľkomoravskom kráľovstve. Slovanské kmene sídliace v horách sa však nechceli vzdať svojho zvykového práva a pôvodných staroslovanských náboženských obradov. Knieža Mojmír poveril svojho biskupa na zorganizovanie trestnej výpravy a pokrstenie všetkých kmeňov žijúcich na východ od rieky Nitra."
Táto historická udalosť je témou tohtoročných LEVICKÝCH HRADNÝCH SLÁVNOSTÍ, na ktoré Vás srdečne pozývame.
Príďte sa zabaviť, vychutnať si zákutia hradu, nasať dobovú atmosféru, odfotiť sa s fakírkou Kikou a jej hadom, či s Jurajom a leguánom a užiť si deň pri dominante Levíc.
Vstup voľný
SPRIEVODNÉ AKCIE - remeselníci, Fakírka Kika - tanečnica s hadom a Juraj s leguánom, fotenie s návštevníkmi, Duo s handpanom
Upozornenie : VSTUP na podujatie je možný pri dodržaní aktuálnych protiepidemických opatrení.
Program ,,Dobový výjav – Nástup veľkomoravských kniežat“, ktorý sa odohrá o 13:00 hod. sa zopakuje o 16:00 a 19:00 hod.
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
17.02.2026, 09:04
Jarná súťaž o 3 rodinné vstupenky do Domu mora vo Viedni - UKONČENÁ Eva
Pekne a zaujímavý vylet
17.02.2026, 09:00
Jarná súťaž o 3 rodinné vstupenky do Domu mora vo Viedni - UKONČENÁ Eva
Super pre deti
13.02.2026, 21:59
Senzorická herňa - Malými rukamiLucia
Úžasné miesto, príjemná starostlivost! Určite eše prídeme.
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár