21. 10. 2021 Uršuľa 21°C Oblačno

Medzinárodný deň detí v Prírodnom kine

27.05.2021 Autor: Claudinka
Termín: 29.05.2021 Mesto:Piešťany Čas:12.00 hod. Zdroj:stránka organizátora
MDD v prirodnom kine PN

Zdroj: kniznica.sk

V súvislosti s rozvoľňovaním protipandemických opatrení prebehne v sobotu 29. 5. 2021 o 12.00 h pod záštitou MsKS Piešťany podujatie pre najmenších - Medzinárodný deň detí. Bohatý program a tvorivé aktivity budú prebiehať v prírodnom kine za kultúrno - spoločenským centrom Fontána na Beethovenovej 1. K dispozícii budú aj stánky s občerstvením.

Program:
13.00 - 14.00 h - kúzelník Peter Šesták/ MAGIC SHOW
14.00 - 15.30 h - Jana Bezek a Thierry Ebam - bubenícky workshop
15.30 - 16.30 h - Divadlo ZkuFraVon - Pinocchio
17.00 - 18.00 h - koncert Pánko s kapelou

Sprievodný program:
Ján Šimko: Malá škola nového cirkusu + výtvory z balónikov
ZUŠ Piešťany - kreatívne dielne a výtvarný workshop
Pingpongové stoly

V úvode programu vystúpi kúzelník Peter Šesták so svojou MAGIC SHOW, ktorý je obľúbený detský zabávač známy z jeho vlastnej TV relácie "Kúzlovanie". Pre jeho detský kúzelnícky program je charakteristický smiech a prekvapené detské tváre. Deti pomáhajú kúzelníkovi čarovať a naučia sa tiež jednoduché kúzla.

Nasledovať bude bubenícky workshop pod vedením slovenskej klaviristky a skladateľky Jany Bezek a Thierryho Ebama z afrického Konga. Hudobný workshop zameraný na improvizovanú hudbu. Je určený pre deti, ktoré si chcú hravou a zároveň náučnou formou osvojiť nové hudobné schopnosti a rozvinúť svoj prirodzený talent. Pri výbere činností sa lektori opierajú o rozvoj detskej kreativity, hudobného myslenia a spontánnosti. Hlavnou zložkou aktivít sú hry na podporu tvorivého hudobného vnímania, hry prepojené s rytmizovaním, tancom, výtvarnou činnosťou, poznávaním prírody v prepojení s hudbou.

Taktiež sa predstaví divadlo ZkuFraVon, ktoré uvedie svoje pouličné bábkové divadlo PINOCCHIO. "Pinocchio je azda najznámejšia bábka na svete. Ale ten náš Pinocchio, nie je drevený, ani papierový. Je živý! Naozajstný živý Pinocchio. Kedysi síce býval riadne poleno, mal dutú hlavu a robil si čo chce. Ale my sme s ním mali trpezlivosť, venovali sa mu a verili, že raz sa stane naozajstným chlapcom. Nakoniec Pinocchio je v každom z nás. Ten živý, ale aj ten drevený. Veď každý z nás niekedy neposlúchal, sľuboval a len z čistého detského záujmu sa vydal hľadať neznáme dobrodružstvo."

Podujatie uzatvorí koncert hudobnej skupiny Pánko, ktorá pôsobí od roku 2015 a má za sebou už množstvo vystúpení v rámci rôznych kultúrnych podujatí. Pánko nie je klasickým príkladom hudobnej tvorby pre deti - jedná sa totiž o rodinný projekt, ktorého cieľom je zabaviť všetky vekové kategórie, od škôlkára až po starého otca. Na albume Išiel Pánko sa dajú nájsť ukážky rôznych hudobných žánrov ako swing, bosanova, jazz, rock alebo aj skladby okorenené orientálnymi vplyvmi. Súčasťou vystúpenia je aj interaktívny hudobný mini workshop. V rámci koncertu sa deti naučia hrať na rôzne rytmické nástroje - budú tak mať možnosť zahrať si priamo s kapelou.

V rámci sprievodného programu na Vás čakajú tvorivé dielne ZUŠ Piešťany s názvom "Deti sú králi", kde si deti budú môcť vyrábať korunky podľa predlôh zdobené diamantami. Deti si korunky budú môcť buď nakresliť podľa predlôh alebo vystrihnúť už z pripravených predlôh. Väčšie a šikovnejšie deti si môžu zložiť 3D modely diamantov a tie pripevniť na korunku. Malá škola nového cirkusu prinesie fenomén nového cirkusu ukazujúc, že zvládnutie žonglovania nie je vôbec komplikované. Taktiež ponúkne výtvory z farebných balónikov. Pre tých športovo aktívnejších a súťaživých budú v dispozícií pingpongové stoly.

Počet ľudí v areáli kina je limitovaný aktuálnymi protipandemickými opatreniami. Podľa nariadenia vlády bude pri vstupe potrebné nahlásiť svoje meno a mailový alebo telefonický kontakt.

Napíšte komentár