21. 09. 2021 Matúš 17°C Skoro jasno

SND: Ako sa Lomidrevo stal kráľom

21.05.2021 Autor: Laura , Foto: snd.sk
Termín: 29.05.2021 Mesto:Bratislava Čas:17.00-19.00 Zdroj:stránka organizátora
1. hlavna milan ondrik lomidrevo

Zdroj: snd.sk

Fantazijná rozprávka o hrdinoch, drakoch, princeznách aj jazyku a vesmíre pre celú rodinu.

Bola jedna žena, stará, ale jará. Keď mala deväťdesiat rokov, porodila syna. Dieťa bolo neobyčajne veľké a mocné – čudovali sa nad tým nielen rodičia, ale i susedia a známi, ba chýr o tom dieťati sa tak rozletel po svete, že sa prišli nad ním čudovať i ľudia z iných krajín. A každý vravel, že ešte nepočul, aby niekde dáka žena porodila takú chlapinu.

Radili sa, aké meno dať chlapcovi. Napokon ho nazvali Lomidrevo a chlapec rástol, mocnel a mal takú silu, že hrubočizné stromy holými rukami zo zeme vytrhával.

Keď dovŕšil Lomidrevo sedemnásty rok, pobral sa do sveta a stretol ďalších tatranských obrov, Miesiželeza a Valivrcha, s ktorými sa vybrali spolu oslobodiť tri krásne princezné, zajaté zlými drakmi. Či sa im to podarilo, ako si s drakmi poradili, aké ťažkosti im narobil prefíkaný Loktibrada, či v tých skúškach všetci obstáli a či mali všetci aj také veľké srdce a dušu ako telo, to všetko sa dozviete v krásnej, napínavej i humornej rozprávke Ľubomíra Feldeka, ktorú pripravujeme ako predstavenie pre celú rodinu – starých i mladých, malých i veľkých, mocných aj slabých, slovom pre všetkých, ktorí veria, že vo svete fantázie sa dá nielen zabaviť, ale starí môžu omladnúť, malí narásť, slabí zmocnieť a hlúpi zmúdrieť.

 

Kedy: sobota 29. 5. 2021 -  17:00 h 
Miesto: nová budova SND, Sála činohry
Vstupenky TU.

Napíšte komentár