Nenechajte si ujsť podobné podujatia!
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Momentálne máme ročné obdobie zimu, ale na niektorých miestach na Slovensku chýba sneh a chlad. Vyskúšali sme si aspoň vyčarovať zamrznutý obrázok od "pani Zimy" doma.
Vyskúšajte si s nami pokus na doma s kryštalizáciou soli.
1. Pripravte si roztok. Do vody dáme rozpustiť soľ. Miešame, kým sa soľ topí. Ak bude dostatočne nasýtený, prestane sa topiť.
2. Vylejeme na tanierik, mištičku / do nádobky. Ideálne nie bielej, aby sme lepšie sledovali vyparovanie, čo sa na tanieriku bude diať. Nezabudnite obliať aj okraje tanierika, aby bol celý mokrý.
3. Tanier dáme na teplé miesto (napr. k radiátoru), aby sa voda postupne mohla vyparovať. Sledujeme každý deň ako voda odparuje a ostáva len soľ. Odparená voda zanecháva po sebe kryštáliky ako občas zima na zamrznutých oknách.
Náš tip: sledujte kryštáliky aj s mikroskopom, určite to stojí za to. :)

Zdroj: sdetmi.com

Zdroj: sdetmi.com
Vyskúšajte aj naše ďalšie tipy na tvorenie s deťmi:
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
21.10.2025, 15:00
Hrady v Prešovskom kraji - navštívili ste už všetky? Lujza
Navštívili sme všetky! Tiež vieme iba o týchto 17 hradných zrúcaninách, či hradoch.
13.10.2025, 16:04
Madagaskar ParkPatrícia
Je tu strašná zima a personal strašne neochotný. Neodporucam
23.09.2025, 23:46
Detský kútik TIME OUT v Auparku KošicePedro
Uplna spokojnost. Maly sa na hodinku zabavil, oci mu svietili este aj po odchode. Personal mily, obcerstvenie fajn, prostredie bolo prijemne, radi aa zastavime opat, ked pojdeme okolo.
Dakujeme
23.09.2025, 20:47
Detský kútik TIME OUT v OC CentralSimona
Bola som dnes s ročným synom, 23.9.2025. Prvý dojem fajn, hračiek dosť, každé dieťa si tam príde určite na svoje. Slečny na recepcii mi prišli ok, až do momentu, kedy jeden chlapec (mohol mat tak 5r) tam bol bez dozoru, čiže bez rodičov. Kto naňho mal dávať pozor? Mám pocit, že presne tie slecny, ktore na recepcii čumeli do mobilu. Ten chlapec bol odporný a zlý, neustále do mna a syna naschval narážal motorkou, mne prešiel po nohe a aj napriek niekoľkým upozorneniam, neprestal. Prestal, až keď prišla po neho mama a odišiel. Vykúpenie.
Moje odporúčanie znie, ak sa Vaše deti nevedia chovať a očividne na nich nemá kto dávať pozor, nenechávajte ich samé v detských kutikoch, pretože to maximálne znepríjemňujú ostatným deťom a rodičom.
A ceny tiež nie su aktuálne, pretože tu píšete 4,50€ do 60min a my sme platili 6,90 + 2,20 doprovod. Skoro 10€ a ešte mi to tam aj ten chlapec znepríjemnil.
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár