26. 01. 2021 Tamara 5°C Snehové prehánky

Deň otvorených ateliérov 2020

19.09.2020 Autor: Laura , Foto: moska.sk
Termín: 24.10.2020 Mesto:BA kraj Zdroj:stránka organizátora
DOA 2020 plagarA3 L small

Zdroj: moska.sk

V sobotu 24. 10. 2020 od 10.00 do 21.00ŠTYRIDSAŤSEDEM VÝTVARNÍKOV z TRIDSIATICH TROCH ATELIÉROV, DVE TVORIVÉ DIELNE a SEDEM VÝSTAV v rámci Bratislavského kraja sprístupnia svoje tvorivé priestory v Modre, Častej, Budmericiach, Vinosadoch, Pezinku, Limbachu, Svätom Jure, Chorvátskom Grobe, Ivanke pri Dunaji, Bratislave–Vajnoroch, Bratislave, Bratislave-Devínskej Novej Vsi, Stupave a Lozorne.

Deň otvorených ateliérov je jedinečnou príležitosťou pre milovníkov umenia, amatérskych tvorcov, ale aj zvedavcov spoznať svet, v ktorom tak amatérski ako i profesionálni výtvarníci tvoria, kde vdychujú, prostredníctvom svojho talentu a z hĺbky svojho ducha, krásu matérii a tá sa potom vyníma v galériách, interiéroch, či exteriéroch, alebo priamo u Vás doma. Je to šanca pre Vás na krátky rozhovor s Vašimi obľúbenými autormi, výmenu názorov a vzájomnú inšpiráciu.

Pýtate sa ako na to?
Odhliadnuc od premenlivého jesenného počasia, si môžete bez obáv vopred naplánovať prehliadku ateliérov a výtvarných dielní autorov s pôsobiskom v Bratislavskom samosprávnom kraji, stačí si zapamätať termín - sobotu 24. 10. 2020.

Kde nájdete otvorené ateliéry?
Indície vedúce do ateliérov jednotlivých autorov, ich adresy a GPS, nájdete v elektronickej forme na webovej stránke Malokarpatského osvetového strediska v Modre, tu bude zverejnená elektronická mapka na stiahnutie a bulletin s mapkami a so zoznamom jednotlivých umelcov a vyznačenými miestami
 
Tlačené bulletiny s mapkami nájdete začiatkom októbra na pultoch informačných kancelárií:
  • Mestské informačné centrum Pezinok, M. R. Štefánika 1, Stará radnica
  • Infocentrum Svätý Jur, turistické informácie a umelecká galéria, Prostredná 64
  • Turisticko-informačné centrum Modra, Štúrova 59
  • Turistické informačné centrum Bratislava, Klobučnícka 2
  • Mestské kultúrne a informačné centrum Stupava, Agátová 9
Deň otvorených ateliérov 24. 10. 2020

Spoločne s Vašou rodinou, alebo s priateľmi preskúmajte brožúru DOA a rozhodnite sa pre miesta, ktoré Vás najviac lákajú. Možno si v toto sobotňajšie ráno trochu privstaňte, už len preto, aby Vaša cesta po ateliéroch bola čo najpestrejšia a zastihli ste od 10. do 21. hodiny čo najviac umelcov. Ateliéry na danej adrese budú označené maliarskym stojanom s informačnou tabuľou a maliarskou paletou s číslom ateliéru. Už v prvom ateliéri, do ktorého zavítate, si môžete vyzdvihnúť tlačený bulletin s adresami ateliérov zúčastnených výtvarníkov.

Zoznam Dňa otvorených ateliérov 2020

 

Napíšte komentár