13. 04. 2021 Aleš 13°C Dážď so snehom

Kam s deťmi v auguste?

Autor: marylyn

116872531 10217698089300696 698991382751540984 nPolovica prázdnin je za nami, ale stále ostáva kopec času stráviť spolu s rodinou krásne chvíle na spoločných výletoch. Naše Slovensko je naozaj nádherné a ponúka veľmi veľa možností na spoznávanie prírodných krás, historických pamiatok i menej známych miest. Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi a prežite krásnu druhú polovicu leta. :)

Linky v článku pre jednotlivé tipy na výlety sú aktívne, stačí ich rozkliknúť.


Objavte naše slovenské vychytávky

Kde: Celá SR
Kedy: počas celého augusta

Viete, akými raritami sa môžeme pýšiť na Slovensku? Nádherné a jedinečné prírodné útvary, hojdačky priamo v prírode, svetové unikáty... To je len časť z našich slovenských vychytávok, ktoré určite musíte vidieť. Nezabudnite sa odfotiť a poslať nám fotku do redakcie, potešíme sa. :) 

Veľká prázdninová zábava na zámku Schloss Hof

Kde: Schloss Hof, Rakúsko
Kedy: počas celého augusta

Chcete vašim deťom dopriať výnimočný prázdninový výlet? Hľadáte miesto, kde by si mohli naplno vychutnávať detské radosti a zažiť niečo nevšedné a obohacujúce? Neďaleko slovenských hraníc sa v malebnej prírodnej kulise na ploche 70 hektárov rozprestiera zámocký areál Schloss Hof, kde môžete počas celého augusta zažiť s deťmi skvelý program - workshopy, divadielka, zvieratká, prehliadky, zážitkové okruhy s napínavými úlohami, dobrodružné ihrisko či ihrisko s vodnými hrami.

Schloss Hof Ferienspass Marionetten Theater SKB Astrid Knie 2

Zdroj: schlosshof.at

Letný park Maladinovo Na Lúke

Kde: Liptovský Mikuláš
Kedy: počas celého augusta

Pri potulkách po Liptove s deťmi môžete navštíviť aj letný park Maladinovo Na lúke, ktorý sa nachádza v malebnom prostredí Liptova. Deti tu môžu nakŕmiť ovečku, vcítiť sa na chvíľu do role baču, povoziť sa na malom kolotoči alebo si zajazdiť na koni. Na záver ich nechajte nájsť východ zo slameného labyrintu či vyskúšať ďalšie zo slamených atrakcií. 

2V8A5196

Zdroj: maladinovo.sk

Stupavské a mástske hody

Kde: Stupava
Kedy: 15. - 16. augusta 

Hody v Stupave sa spravidla konajú dva dni. Sobota patrí Mášťanom, ktorí si program môžu vychutnať v exteriéri bývalého obecného domu v Máste a Stupavčania slávia hody v nedeľu v areáli Sedliackeho dvora v blízkosti kultúrneho domu. 

109319538 675905949628721 3525223663472722253 o2

Zdroj: Stupava

Zájdite do kina

Kde: Celá SR
Kedy: počas celého augusta

Nové filmové predstavenia pre deti priam lákajú vybehnúť do kina, keď je vonku škaredo, alebo do letného kina, keď je vonku pekne. Krásne rozprávky stoja určite za pozretie. Na ktorú sa tešíte najviac?

scoob 06

Zdroj: continental-film.sk

Vydajte sa na prechádzku k vodopádom

Kde: Celá SR
Kedy: počas celého augusta

Nádherné prírodné úkazy v podobe vodopádov nikdy neomrzia deti ani dospelých. 

bystro05

Zdroj: sdetmi.com

Užite si vodné radovánky

Kde: Celá SR
Kedy: počas celého augusta

Schlaďte sa počas letných horúčav na niektorom z prírodných, krytých alebo letných kúpalísk alebo aquaparkov. Výber je naozaj bohatý.

swimming 1925391 1920

Zdroj: Pixabay

Navštívte jaskyňu

Kde: Celá SR
Kedy: počas celého augusta

Nájsť v lete chládok je hotové umenie. Jaskyne sú na to dokonalým miestom. Na výlet do ktorejkoľvek z nich si nezabudnite vziať aj teplé dlhé oblečenie a pevnú obuv.

Objavujte vodné mlyny

Kde: Celá SR
Kedy: počas celého augusta

Jedinečné vodné mlyny zdobia viaceré mestá na Slovensku. Určite vezmite deti na výlet k niektorému z nich, je to atrakcia, aká sa len tak niekde nevidí. 

history 2277366 1920

Zdroj: Pixabay

Urobte si výlet na hrad

Kde: Celá SR
Kedy: počas celého augusta

Urobte si výlet a prejdite sa po niektorom z našich krásnych slovenských hradov, zámkov alebo zrúcanín. 

IMG 7827

Zdroj: sdetmi.com

Spoznávajte slovenské mestá

Kde: Celá SR
Kedy: počas celého augusta

Poznáte naše slovenské mestá? Viete, aké zaujímavosti skrývajú a čím sú výnimočné? Navštívte toto leto aspoň niektoré z nich a spoznajte nové pamiatky a zákutia.

architecture church travel city building cathedral goth like historic religion

Zdroj: pikist.com

Za zvieratkami

Kde: Celá SR
Kedy: počas celého augusta

Viete, kde všade môžete vidieť a navštíviť zvieratká? Známe aj tie menej známe? Navštívte ZOO, ranč, vybehnite k jazierku, na lúku alebo na prechádzku do lesa a dávajte dobrý pozor, možno okolo seba nájdete aj také, ktoré bežne nevidieť, napríklad srnku či ježka.

Napíšte komentár