27. 10. 2020 Sabína 19°C Skoro jasno

Letné dni Petržalky 2020

13.07.2020 Autor: Danka, Foto: FB
Termín: 31.08.2020 a ďalšie Mesto:Bratislava Zdroj:stránka organizátora
dni petrzalky

Zdroj: FB Miestna knižnica Petržalka "petržalská knižnica"

Milí Petržalčania a Bratislavčania, nemusíte si plánovať dovolenky do ďalekých destinácií.
Nemusíte sa zaťažovať mnohými otáznikmi či je bezpečné vycestovať alebo nie.
Všetko to skvelé, čo túžite zažiť, príde priamo za vami!

Najväčšie podujatie organizované mestskou časťou Petržalka, Dni Petržalky, zo známeho dôvodu pandémie muselo byť tohto roku zrušené. Vďaka ochote, tvorivosti a spolupráci Mestskej časti Petržalka, Kultúrnych zariadení Petržalky, Miestnej knižnici Petržalka a mnohých umelcov sme nakoniec našli spôsob, ako zaujímavo a netradične vám spríjemniť tohtoročné leto.
XXIII. ročník pod názvom LETNÉ DNI PETRŽALKY 2020 sa začína 1.júla a skončí 1.septembra 2020.

Veríme, že po mesiacoch v izolácii si budete chcieť voľný čas naplno vychutnať vonku, s rodinou i priateľmi a vyberiete si z bohatej ponuky kultúrnych a športových zážitkov. Program Letných dní Petržalky 2020 vám ponúkne podujatia pre deti i pre celé rodiny, pre tínedžerov, „dospelákov“ aj pre seniorov.

 •  vernisážou výstavy fotografií „Petržalka z neba“. Fascinujúcu výstavu leteckých záberov Petržalky „Petržalka z neba“, si budete môcť pozrieť počas celého leta. Výstava je zároveň aj výzvou. Počas celého leta budú môcť Petržalčania posielať svoje vlastné fotografie na adresu petrzalkazokna@kzp.sk a najlepšie z týchto záberov budú od septembra vystavené vo všetkých troch kultúrnych zariadeniach tiež.
 • Pravidelný dopoludňajší, nedeľný program pre deti pri Draždiaku sme rozšírili o popoludňajšie predstavenia na detskom ihrisku Petržalka City.( v prípade nepriaznivého počasia sa presunieme do interiéru – DK Lúky, alebo DK Zrkadlový háj)
 • Pracovný týždeň spestria harmonikárske utorkové koncerty vo vnútrobloku na Bzovíckej ulici, klasické stredy v CC Centre, jazzové štvrtky na terase Café Monsters a piatkové večery pesničkárov pred Domom kultúry Lúky.
 • Rodiny budú môcť prežiť svoje letné dni skvelými výletmi. Napríklad:
  Výlet do Holandska“ - dopoludnie cyklistických aktivít na dopravnom ihrisku na Bosákovej ulici
  „Výlet do Chorvátska“ - prehliadka netradičných plavidiel na Draždiaku
  „Výlet do Tatier“ - horolezenie na nafukovacej horolezeckej stene
  „Výlet za Adrenalínom“ ponúka kvadratlon pre rodiny
  „Výlet do Neba“ za symbolickú cenu sa vznesiete teplovzdušným balónom na pár minút do výšky, aby ste videli Petržalku ako ju asi nepoznáte.
 • Pre našich seniorov sme pripravili pestrý program pohybových i kreatívnych aktivít v CC Centre, Petržalskú letnú univerzitu – II. ročník v spolupráci s EU BA, či petangový turnaj v reštaurácii Rančík.
 • Pre tínedžerov máme v ponuke tréningy youtuberstva, skatingu, dancingu, pod vedením odborných lektorov. Určite vás potešia i Susedské dni pred Zrkadláčom, ktoré budú prehliadkou všetkého, čo chcú prezentovať svojim susedom petržalské občianske združenia, spolky, krúžky a petržalskí umelci.
 • Deti od 6 rokov sa môžu tešiť aj na Denné tábory, ktoré sa budú konať od 6.júla počas celého leta od pondelka do piatku. Tábory budú prebiehať pod vedením skúsených lektorov, denne od 8,00 do 17,00 h. Na výber je až 24 tém a svoj si nájdu deti aj tínedžeri.
 • A nezabudli sme ani na knižných fanúšikov. Miestna knižnica Petržalky v programe Leto s petržalskou knižnicou už tradične ponúkne kvalitné detské programy a prednášky, letné čitárne, oddychové zóny a ponuku kníh zdarma prostredníctvom Knižného kolotoča.
kzp page 0

Zdroj: kzp.sk

kzp page 1

Zdroj: kzp.sk

 

Napíšte komentár