29. 09. 2022 Michal, Michaela 18°C Občasný dážď

Hlbocký vodopád

Autor: MS, Foto: sdetmi.com
Adresa: Hlboké nad Váhom Telefón:--- www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Obec Hlboké leží cca 15 km od Žiliny. Hlbocký vodopád učaroval svojou krásou mnohým režisérom. Zahliadnuť ste ho mohli v rozprávke Perinbaba či Soľ nad Zlato. Jeho výška je približne 14 metrov. Hneď pri vodopáde sú umiestnené reťaze, pomocou ktorých sa dá vyliezť až nad vodopád. / toto nie je vhodné pre deti/ 

Cesta k vodopádu:

Prejdete cez obec okolo obecného úradu a zahnete doprava, kde prejdete okolo futbalového ihriska až na koniec ulice, kde odstavíte auto. Uvidíte tu aj turistickú značku, od ktorej je to k vodopádu cca 20 minút po lesnej ceste. Cesta k vodopádu má veľmi mierne stúpanie, ktoré zvládnu aj malé deti. Cestičku lemuje malý potôčik, ktorý poslúži aj ako malá zábavka pre deti, kde môžu hádzať kamienky. Pri vodopáde deti pobaví aj malá ozvena.

Cesta späť trvá kratšie ako cesta k vodopádu. Po ceste nájdete na čistinke pri kríži aj lavičku a ohnisko, kde si môžete posedieť a pokochať sa okolitou prírodou, ktorá pripomína Jánošíkove diery a počúvať zvuky vtáčikov.

Ak by vám prechádzka k vodopádu bola málo, v obci za kostolom sa nachádza aj cesta na kalváriu, z ktorej je pekný výhľad.

Mapa: N 49° 11′ 53″ E 18° 35′ 51″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Zuzana 06.01.2021, 12:22

  Nadherne miesto, kratucka prijemna prechadzka lesom pod vodopad, pre starších sa da rebrikmi vyjsť nad vodopad

 • Domi 26.12.2020, 18:18

  Krásny vodopád.

 • Antónia Grófová 20.12.2020, 06:38

  Pekná nenáročná prechádza lesom a skalnatým chodníčkom. Zvládnu to aj menšie deti. Po daždi bol vodopád pekný, páčilo sa nám.

 • Veronika 10.12.2020, 13:23

  pekný výlet, na spestrenie keď sme už pobehali Súľovské skaly. Ale tieklo málo vody.

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár