22. 09. 2020 Móric 28°C Jasno

Kam s deťmi vo februári?

Autor: marylyn, Foto: uvedený pod obrázkami

Plánujete s rodinou spoločný výlet cez víkend alebo počas jarných prázdnin? Február bude plný super podujatí, ktoré by ste určite nemali zmeškať. :) Pozrite si naše tipy. Pre detaily jednotlivých podujatí kliknite na nadpis alebo aktívne linky.

83487041 10216229141297914 4104032029480321024 nKaždú prvú nedeľu v mesiaci vstupy do múzeí a SNG zadarmo

Kde: Celá SR
Kedy: počas celého februára

Vedeli ste, že každú prvú nedeľu v mesiaci môžete navštíviť vybrané múzeá a galérie zdarma? Celkovo je návštevníkom otvorených v tento deň bezplatne 37 výstavných a expozičných priestorov a pracovísk múzeí a galérií po celom Slovensku, vrátane najnavštevovanejších, ako sú SNM – Múzeum Červený Kameň, SNM – Spišské múzeum a jeho Spišský hrad, SNM – Múzeum Bojnice, SNM – Múzeum Betliar a ďalšie.

ResizedImage600449 bvdm

Zdroj: Ministerstvo kultúry SR

 

Viedenský ľadový sen

Kde: Viedeň, Rakúsko
Kedy: počas celého februára

Viedenský ľadový sen s rozlohou približne 9 000 m 2  je jedným z troch najväčších mobilných klzísk v Európe a každú sezónu priláka okolo 750 000 návštevníkov. Romantické ľadové chodníky cez centrum mesta a priľahlé parky, niekoľko veľkých klzísk a nový svetový unikát „Sky Rink“ na prvom poschodí premieňajú Radničné námestie každú zimu na skutočný raj pre korčuliarov.

SetWidth700 Wiener Eistraum 2019 Eroeffnung DSC00973 print cPID David Bohmann

Zdroj: stadtwienmarketing.at

Snežné psy 

Kde: Zuberec - Žilinský kraj a Tatranská Lomnica - Prešovský kraj 
Kedy: 6.2.2020 - 9.2.2020

Užite si s celou rodinou víkend v spoločnosti najlepších priateľov človeka. Spoznajte tento netradičný šport ale aj spôsob prepravy v krajinách tuhej zimy a nechajte sa vtiahnuť do atmosféry života na severnom póle.

Medzinárodné preteky v krňačkách

Kde: Jasná, Kosodrevina, Žilinský kraj
Ked:  28. - 29.2.2020

Originálne preteky krňačiek o Veľkú cenu Jasnej si nemôžete nechať ujsť. Príďte sa s deťmi pozrieť, ako kedysi vyzerali tradičné sánky - prechodkyne tých dnešných.

SetWidth700 79146366 1730627397068121 6052124805765791744 o

Zdroj: FB Horehronie - oficiálna stránka regiónu

Karnevaly

Kde:  celá SR
Kedy: počas celého mesiaca

Fašiangy sú v plnom prúde a počas februára si môžete na viacerých miestach užiť parádnu zábavu v maskách. :) Kompletný zoznam karnevalových podujatí vo vašom meste si môžete jednoducho vyfiltrovať na našej stránke. Stačí len kliknúť na KARNEVALY a vybrať si svoj kraj.

boy child clouds kid 346796

Zdroj: Pexels

Fašiangové sprievody

Kde: celá SR
Kedy: počas celého mesiaca

Okrem tradičných karnevalov sa na viacerých miestach po celom Slovensku môžete zapojiť aj do fašiangového sprievodu a ukázať deťom fašiangové tradície z našich končín.

7812sk 2 big

Zdroj: Obec Betliar


Kam cez polročné prázdniny

Kde: celá SR
Kedy: počas celého mesiaca

3. februára budú mať všetci školáci voľný deň vďaka polročným prázdninám. Urobte im zaujímavý program a vyberte im niektoré z podujatí, ktoré pre nich organizátori pripravili špeciálne pre tento deň.

close up of girl writing 256468

Zdroj: Pexels


Výstava Z rozprávky do rozprávky na Trenčianskom hrade

Kde: Trenčiansky hrad, Trenčín, Trenčiansky kraj
Kedy:  počas celého mesiaca

Výstava, ktorá prostredníctvom bábok z inscenácií Starého divadla Karola Spišáka v Nitre poodhaľuje rozprávkový svet, zákulisie, výrobu a čarovný život divadelných bábok a bábkového divadla. Na výstave Z rozprávky do rozprávky budú môcť návštevníci Trenčianskeho hradu vidieť takmer 100 divadelných bábok. Okrem samotnej výstavy si Trenčianske múzeum v Trenčíne pre svojich návštevníkov pripravilo aj bohatý a zaujímavý sprievodný program, ktorého súčasťou budú pre najmenších divákov rozprávkové bábkové divadielka, či vystúpenia flašinetára. 

image 222 62 v126

Zdroj: Trenčianske múzeum

Kino tipy

Kde: celá SR
Kedy: počas celého mesiaca

Počas februára môžete v kinách po celom Slovensku vidieť tie najnovšie rozprávky. Keď je vonku škaredo, kino je skvelou voľbou pre spoločne strávené rodinné chvíle. :) A ktoré sú to?

food snack popcorn movie theater 33129

Zdroj: Pexels

Lyžovačka

Kde: Celá SR
Kedy: počas celého mesiaca

Aký by to bol február bez poriadnej lyžovačky? Kopec snehu poteší každé dieťa, a športom navyše robíte niečo aj pre svoje zdravie. Tak hor sa na svah!

flatlay of skiing equipment 257961

Zdroj: Pixabay

Korčuľovanie

Kde: Celá SR
Kedy: Počas celého januára

Zbaľte si do batoha korčule, prilbu, chrániče a drobné občerstvenie a vyberte sa celá rodina na klzisko. Vo viacerých mestách na Slovensku sú aktuálne k dispozícii skvelé možnosti verejného korčuľovania na statických aj vonkajších mobilných ľadových plochách. 

two children inside of ice skating field 1722444

Zdroj: Pexels

Tatranský ľadový dóm

Kde: Vysoké Tatry - Hrebienok, Prešovský kraj
Kedy: Počas celého januára

Zavítajte na krásny zimný Hrebienok a zažite čaro majestátneho Tatranského ľadového dómu. Hlavnou témou krásneho a veľkolepého ľadového chrámu je tento rok Katedrála Notre-Dame. Ešte silnejšiu emóciu ponúka dóm, keď sa rozozvučí vďaka živým hudobným koncertom, ktorých bude počas zimnej sezóny hneď niekoľko.

c Marek Hajkovsky foto TLD 2019 26

Zdroj: Marek Hajkovský

Napíšte komentár