10. 08. 2020 Vavrinec 33°C Skoro jasno, búrky

Múdro sporiť a rozumne míňať

29.01.2020 Autor: Zuzka, Foto: Múzeum Trebišov
Termín: 29.02.2020 a ďalšie Mesto:Trebišov Zdroj:stránka organizátora
sporenie

Zdroj: Múzeum Trebišov

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, organizuje interaktívnu výstavu venovanú finančnej gramotnosti pre deti, ktorá je sprístupnená od 1.10.2019 do konca augusta 2020 v čase od 07.30 do 15.30 hod. každý pracovný deň a v nedeľu od 14.00 do 18.00 hod.

Chceli by ste aby Vaše dieťa ovládalo všetko potrebné o financiách?
Tak práve pre Vás je táto interaktívna výstava, ktorá je venovaná finančnej gramotnosti a financiám. V rámci výstavy sa deti hravou formou dozvedia ako a prečo vznikli peniaze, čo sú úver a hypotéka. Za pomoci interaktívnych hier, modelov, špeciálneho bankomatu a multimediálneho obsahu sa naučia dôležitú vec a to múdro sporiť a rozumne míňať.

Výstava je vhodná ako pre rodiny s deťmi, tak aj pre skupiny a celé triedy.  Koncepcia výstavy sa opiera o oblasť matematiky a o prácu s informáciami v rámci primárneho a nižšieho stredného vzdelávania. Výstava je vhodná aj pre deti predprimárneho vzdelávania, nakoľko sa dá finančné vzdelávanie realizovať už od útleho veku dieťaťa.

Obsahovo je členená do šiestich oblastí, kde sa deti prostredníctvom konkrétnych rukolapných skúseností so skutočnými situáciami oboznamujú so základnými otázkami z oblasti financií. V rámci aktivít sú využívané interaktívne objekty a rolové hry. Dôraz je kladený na zážitkové učenie sa.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Kontaktná osoba: Lukáš Rozman
Kontakty:  lukasrozman@gmail.com
muzeumlektorky@gmail.com          
0905 212 621

Napíšte komentár