27. 09. 2020 Cyprián 15°C Dážď

Detský konflikt a agresia: interaktívny workshop

11.01.2020 Autor: Zuzka, Foto: Čítajme si spolu
Termín: 18.01.2020 Mesto:Košice Čas:9.00-12.00 hod Zdroj:stránka organizátora
agresia

Zdroj: Čítajme si spolu

Kedy: 18. január 2020 od 9.00-12.00 hod.
Kde: Knižnica pre mládež mesta Košice

Prečo si môj malý syn vyrobí pušku hádam aj z vlastných spoďarov a zubnej pasty? Prečo sa moji školáci doma neustále hádajú a robia si napriek? A ako zvládnuť tínedžera nahnevaného na celý svet? Pre všetky tieto (a mnohé iné) otázky spojíme na jednom mieste dvoch ľudí, ktorí poznajú prejavy detskej zlosti, nevinné a aj tie zraňujúce, z dvoch strán.


Jednou z nich bude klinická psychologička Katarína Ontková, ktorá deťom s ich emóciami pomáha v každodennej praxi v terapii. Vedľa nej bude stáť vedúci Bezpečného prístavu, o.z. Marek Polák, ktorý zasa pomáha deťom hnev spracúvať prostredníctvom pohybu.

Spoločne sa na tomto stretnutí budú zhovárať o tom, ako sa menia prejavy detskej agresie od najmenších detí až po tínedžerov, ktoré prejavy zlosti sú zdravé a ktorým už treba venovať pozornosť, ako ich riešiť a aké vzory hľadať pre naše deti. Takisto neobídeme ani tému šikany. Chceme, aby ste z tohto stretnutia odišli povzbudení, s odpoveďami a praktickými nástrojmi.

Lístok je možné zakúpiť si na tomto linku: https://www.konferenciaprerodicov.sk/detsky-konflikt-a-agresia/

Program dňa

  • 8.45 – 9.00 registrácia, ranný čaj či káva a ku nim fantastické domáce bábovky
  • 9.00 – 10.30 prvá časť workshopu
  • 10.30 – 10.45 prestávka na vystretie nôh a občerstvenie (jesť a piť môžete pokojne počas diskusie)
  • 10.40 – 11.45 druhá časť workshopu, a takisto priestor na vaše otázky prostredníctvom Slido.com, znovu s tagom #superhrdinovia.

Dôležité: Chceme vás požiadať, aby ste si počas doobedia zabezpečili opatrovateľov pre vaše deti, keďže naše kapacity nám neumožňujú pripraviť program aj pre ne. Chceme však, aby tento krátky čas patril len vám. (Výnimkou sú samozrejme dojčiatka.)

Cena seminára je 15 eur. Poplatok zahŕňa honorár obom prednášajúcim, raňajkové bábovky, desiatové chlebíky, ovocie, kávu či čaj.

Lektori
Jednou z dvoch vedúcich seminára bude psychologička Mgr. Katarína Ontková, ktorú ste mohli vidieť aj na jednej z prednášok počas Konferencie (ne)obyčajných rodičov. Je vydatá, má dvoch synov (11r a 8r) a v jej rodine vyrástla do dospelosti aj pestúnska dcéra. Od ukončenia VŠ v odbore psychológia (2005) sa venovala téme náhradnej starostlivosti, najprv v Detskom domove, neskôr v Úsmeve ako dar. Pripravovala náhradných rodičov na prijatie dieťaťa, sprevádzala ich v procese adaptácie a v zvládaní krízových situácií v ich rodinách. Supervidovala aj odborných zamestnancov detských domovov a krízových stredísk. Od roku 2015 sa venuje klinickej psychológii pričom pracuje s detskou i dospelou klientelou.

Druhým vedúcim seminára bude Ing. Marek Polák. Je CEO občianskeho združenia Bezpečný prístav, ktoré sa venuje otázke osobnej bezpečnosti. Bezpečný prístav, o.z. pracuje s dospelými aj seniormi, no zároveň pripravuje aj hravé tréningy pre deti a mládež, prostredníctvom ktorých ich učí spoznávať svoje hranice, vyjadrovať ich voči svojmu okoliu a zdravo spracúvať negatívne emócie.

Napíšte komentár