09. 07. 2020 Lujza 29°C Skoro jasno

Bylinkové dielničky - Šípkové lízanky

27.11.2019 Autor: Zuzka, Foto: Výmenniky.sk
Termín: 28.11.2019 Mesto:Košice Čas:16.30-18.00 hod. Zdroj:stránka organizátora
lizanky

Zdroj: Vymenniky.sk

Kedy: 28. november 2019 od 16.30-18.00 hod.
Kde: Vymenník, Wuppertálska, košice

Na tvorivých dielničkách budeme pracovať s prírodnými materiálmi. Témy budú rôznorodé, od prírodnej kozmetiky po rôzne úžitkové alebo dekoračné predmety, hračky či darčeky. Svoje vytvorené výrobky si účastníci môžu odniesť domov. Počas aktivity sa bude podávať bylinkový nápoj (čaj alebo osviežujúca limonáda z čerstvých byliniek). Tvorivé dielničky sú otvorené všetkým vekovým kategóriám - radi uvítame aj rodičov s deťmi.


Téma stretnutia: Šípkové lízanky

Na tvorivé popoludnie pozývam všetkých milovníkov cukroviniek v zdravšej verzii, ako aj rodičov s deťmi. Budeme vyrábať lízanky z trstinového cukru a šípok, a môžeme ich vylepšiť napr. škoricou, klinčekmi, vanilkou alebo propolisom, ktorý je účinný aj pri bolesti hrdla.

Pre dospelých povieme praktické rady pri domácej výrobe lízaniek či cukríkov, a aké bylinky, či ovocné šťavy sa na prípravu domácich sladkostí hodia. Malí pomocníci sa môžu zapájať do výroby, pomáhať pri balení lízaniek a nakreslia si malé obrázky, ktorými si hotové lízanky vyzdobia. Počas varenia cukríkov mám pre deti pripravenú zaujímavú rozprávku na danú tému.

Počas aktivity sa bude podávať bylinkový čaj.

Vstup na podujatie: dobrovoľné

Na podujatie nie je potrebné sa vopred prihlasovať (stačí prísť). V prípade otázok nás kontaktujte: eva8030@gmail.com alebo telefonicky 0907 860 734.

Napíšte komentár