13. 08. 2020 Ľubomír 32°C Skoro jasno, búrky

Noc divadiel 2019

07.11.2019 Autor: marylyn, Foto: nocdivadiel.sk
Termín: 16.11.2019 Mesto:Bratislava, Senec Zdroj:stránka organizátora
1996

Zdroj: nocdivadiel.sk

Noc divadiel, ktorú koordinuje Divadelný ústav v Bratislave, otvorí brány divadiel, kultúrnych centier a umeleckých škôl na Slovensku už desiaty raz. Ponúkne výnimočné predstavenia, stretnutia s obľúbenými hercami a herečkami či iné netradičné zážitky. Tohtoročná Noc divadiel sa nesie v znamení Nežnej revolúcie.

Noc divadiel sa koná každoročne, vždy tretiu novembrovú sobotu, keď program v divadlách na celom Slovensku plynie až do neskorej noci. Divadlá, kultúrne centrá, umelecké školy a ďalšie kultúrne priestory otvoria 16. novembra dvere a zákulisia počas večerných a nočných hodín, aby demonštrovali svoju otvorenosť novým podnetom a inšpiráciám. Počas Noci divadiel môže divák skúmať, objavovať a zapájať sa do diania, či sa len príjemne usadiť, vnímať a nechať sa unášať divadlom počas celej noci.

Program Noci divadiel 2019 sa bude odohrávať v 27 slovenských mestách a viac ako päťdesiatich divadlách, kultúrnych centrách, umeleckých školách a kultúrnych priestoroch po celom Slovensku. Okrem dobrého divadla je pripravený aj rozmanitý sprievodný program – výstavy, videoprojekcie, rozhovory s divadelnými osobnosťami, divadelné kvízy, workshopy, koncerty. Tohtoročná Noc divadiel sa nesie aj v znamení Nežnej revolúcie a jej aktuálneho odkazu.

Program pre rodiny


Bratislavské bábkové divadlo

 • 16:30 POĎME ŤAHAŤ ZA NITKY. Zoznámte sa s bábkami zblízka. Marionety, mupety či maňušky budú na vás čakať, aby ste im vdýchli život. Vo vašich rukách s pomocou našich skúsených hercov začnú chodiť, gestikulovať, či rozprávať. Pozývame vás na zábavno-náučnú divadelnú dielňu pre celé rodiny, ktorá vás zasvätí do tajov bábkového divadla.

 • 18:00 PRÍBEHY STIEN. Bábková inscenácia pre celé rodiny o strachu, jeho prekonávaní a túžbe po porozumení. Steny, múry, ploty. Veľké- viditeľné, malé - nenápadné a niektoré nie je vidno vôbec, ale stále do nich narážame. Rozpovieme vám o stenách, ktoré nám bránia vo výhľade, ako aj o tých, ktoré pomyselne staviame medzi sebou. Niektoré nás chránia, iné obmedzujú. Vieme ich však rozoznať? Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. 

 • Istropolis, Škultétyho 5

 • Rezervácie: prevadzka@babkovedivadlo.sk

 • Vstup zdarma,

Divadlo LUDUS

 • 17.00 Tajný denník Adriana Mola. Adrian Mole je obyčajný chlapec v neobyčajnom veku. Na prahu puberty zisťuje, že má hneď niekoľko problémov. Je jedináčik, dostáva nemožné darčeky a pravidelné akné. Za problematickú pleť môže matkina strava a za ostatné asi sám život. Preto si každodenné trápenia aj radosti Adrian zaznamenáva do prísne tajného denníka. Musí sa starať o mrzutého dôchodcu Berta, znášať hádky rodičov aj konflikty v škole. Ešteže je čerstvo zamilovaný do Pandory, veľmi svojráznej slečny, ktorá Adrianovi zamotá hlavu hneď niekoľkokrát. Veci ani zďaleka neplynú podľa Adrianových predstáv, ale to už je osud nepochopeného intelektuála. Pri rozvode rodičov, školskej vzbure a trampotách s láskou by hocikto stratil hlavu. Adrian má však dar trefne a vtipne okomentovať akékoľvek dianie a nájsť vo všetkom niečo pozitívne. Pozoruje svet okolo seba s odstupom a láskavou iróniou. Prostredníctvom Adriana vidíme komplikovanosť života a dospelých vzťahov z inej perspektívy. Tento humorný a odľahčujúci pohľad pomáha nielen Adrianovi.

 • Štúdio L+S, Nám. 1. mája 5

 • Rezervácie: 0915 795 564, sara.cermakova@ludusdivadlo.sk

Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava

 • 10 rokov Mestského divadla P. O. Hviezdoslava
 • Výstava kostýmov z divadelných predstavení z repertoáru divadla. Návštevníci majú jedinečnú možnosť pozrieť si kostýmy z predstavení Perníková dáma, Zdravý nemocný, Aj múdry schytí atď.
 • 16. poschodie MDPOH

Biele divadlo

 • 10.00 – 12.00 Herecký workshop pre verejnosť. Zabavte sa pri hereckých cvičeniach, technikách a etudách a zažite na chvíľu, aké to je byť hercom.

 • Workshop bude prebiehať v Roset Boutique hotel na Štúrovej ulici 15 v Bratislave.

 • Vstupné: 10 €, rezervácia miesta: bd.predstavenia@gmail.com, kapacita 16 miest.

Mestské kultúrne stredisko v Senci

 • 16.00 Škaredé káčatko. Divadlo pre deti. Deti sa v tomto predstavení stretnú s mnohými zvieracími postavami, ktoré zobrazujú rozmanité ľudské vlastnosti a povahy. Prostredníctvom veršovaných dialógov a veselých pesničiek odohráme rozprávku, ktorá súčasným jazykom poukáže na spoločenské rozdiely. Zaujímavou scénou, kostýmami a hudbou prenesieme divákov do rozprávky, ktorá ich zabaví a zároveň aj poučí.

 • Divadlo OSCAR, 2. poschodie Labyrint Senec

unnamed

Zdroj: MSKS Senec

Napíšte komentár