01. 06. 2020 Žaneta 20°C Polooblačno

MAX RUN 2019

09.10.2019 Autor: Claudinka, Foto: zoc-max.sk/skalica
Termín: 13.10.2019 Mesto:Skalica Zdroj:stránka organizátora
max run skalica

Zdroj: zoc-max.sk/skalica

Bežme spoločne pre Tomáša a Matyáša,  ktorí behať nemôžu. Minulý rok sme charitatívnym behom pomohli 13 ročnému Alexovi, ktorý trpí detskou mozgovou obrnou a epilepsiou. Celkovo prišlo túto dobročinnú akciu podporiť vyše  200 bežcov a vyzbieralo sa pre chlapca  1 000 €. Táto suma pomohla zafinancovať rehabilitácie, ktoré mu veľmi pomáhajú, ale ktoré sú však finančne náročné, nakoľko to poisťovňa neprepláca.

Tento rok by sme chceli charitatívnym behom podporiť dvoch súrodencov, ktorí trpia  vážnym ochorením, svalovou muskulárnou dystrofiou. Starší  brat Tomáš, ktorý bude mať práve v tento deň na MUX RUN narodeniny, 13 rokov, navštevuje 7.ročník a mladší brat  Matyáš  navštevuje  4.ročník  Základnej školy na Strážnickej ulici v Skalici. Obidvaja chlapci sú nechodiaci a sú odkázaní na invalidný vozík. V rodine pracuje iba otec, nakoľko mama je doma, pretože  ich zdravotný stav si vyžaduje neustálu starostlivosť. Ich presun do školy a vôbec kamkoľvek je náročný, pretože 2 invalidné vozíky sa nezmestia do bežného  auta a špeciálne upravené auto  pre 2 invalidné vozíky  je pre ich rodinu príliš drahé a rodina si ho nemôže dovoliť. 

Charitatívnym behom – a vyzbieranými finančnými prostriedkami by sme chceli finančne pomôcť na kúpu takto špeciálne upraveného vozidla, ktorý by im aspoň čiastočne uľahčil ich presun nielen do školy, ale aj v bežnom živote.

Dôležité informácie -   PROPOZÍCIE
Riaditeľka pretekov:   Ing. Daniela Takáčová 
Hlavný rozhodca:      Zdeněk Zalubil
Prezentácia: Emília Zalubilová
Manager:  Ing. Soňa Postová
Zdravotník: Stredná zdravotnícka škola Skalica, p. Kučerová 

Termín behu: 13. október 2019

Kategórie: 200 m jednotná žiacka kategória 
2700 m rekreační bežci, žiaci a žiačky  12 – 15 rokov
5400 m ženy 
8100 m muži 

Prezentácia : od 9:00 do 10:15 hod.  ZOC  MAX Skalica
Štart: 10:30 hod. - detský beh
11:00  hod.- hlavný beh - spoločný štart všetkých kategórií 

Štartovné (dospelí,deti): 5 € 
On-line prihlášky: WWW.PRETEKAJ.SK

Každý bežec si môže vybrať dĺžku trate, ktorú chce zabehnúť – 2700, 5400,alebo 8100 m. Pre bežcov bude po behu zabezpečený pitný režim a malé občerstvenie. Bežci všetkých kategórii dostanú pamätnú medailu a automaticky so svojim registračným číslom budú zaradení do tomboly. V kategórii mužov a žien prví traja pretekári získajú hodnotné vecné ceny. Všetky deti, ktoré pobežia detskú trať, budú odmenené sladkosťami.

Bežme spoločne pre Tomáša a Matyáša, ktorý behať nemôžu a okrem dobrého pocitu z pohybu si doprajme aj dobrý pocit, že sme niekomu pomohli. Tešíme sa aj na teba 13. októbra.

Napíšte komentár