01. 06. 2020 Žaneta 20°C Polooblačno

Veľký deň v galérii

08.10.2019 Autor: Simona, Foto: FB Galéria M.A. Bazovského v Trenčíne
Termín: 13.10.2019 Mesto:Trenčín Zdroj:stránka organizátora
71763431 2512181908847427 5618303580969631744 n

Zdroj: gmab.sk

Stráviť nedeľu v galérii je výborným nápadom. Zoberte svoju rodinu, priateľov a známych a užite si jeden pekný deň s nami v galérii. Prichystané sú pre vás komentované prehliadky, kreatívne aktivity, výtvarné dielne a mnohé ďalšie.

Kedy a kde: 13. 10. 2019 v čase od 11.-17.00 hod, Galéria M.A. Bazovského v Trenčíne

Program

11:00 Ars, art, kunst - Kto chápe umeniu? Úvod do sveta umenia
Úvod by mal začať úvodom, a preto náš program začne krátkym zasvätením do sveta umenia. Ak ste v galérii ešte neboli alebo ste z tých, ktorí si pri pohľade na dnešné umenie povedia, že mu nerozumejú, táto prednáška je pre Vás tým ideálnym programom. Povieme si o čom to umenie dnes vlastne je, čo všetko môžeme dnes vnímať ako umenie, aj to prečo sa umenie vystavuje práve v galérii.

13:00 Čo sa nachádza v zbierkach GMAB?
Nie je nad to sa po nedeľnom obede trochu pozastaviť a odpočinúť si napríklad aj pri návšteve galérie. Aby ste si však moc nezaparili mozgy, máme pre vás pripravenú nenáročnú aktivitu so zbierkovým fondom galérie. Prehrabávaním sa v kartotéke zbierkového fondu sa dozvieme, ako sa zbierka budovala, objavíme diela, ktoré by ste možno ani nepovedali, že sa v depozitári nachádzajú, ale zistíme aj to, aké umenie sa do galérie dostalo v poslednom období.

14:00 Nedeľné výtvorky (Detský program)
Pre najmenších máme pripravený taktiež program. Neváhajte teda prísť aj so svojimi malými ratolesťami na pravidelné Nedeľné výtvorky. Šikovné ruky vašich detí určite zvládnu kreatívne úlohy, ktoré sme si pre Vás pripravili.

16:00 Spoznaj Bazovského
Prečo sú na väčšine diel od Bazovského zobrazené vidiecke námety? Ako sa to všetko Bazovský naučil a kto boli jeho umeleckí priatelia či rivali? Aj o tom sa dozviete v druhom pokračovaní programu Spoznaj Bazovského. Porovnaním s obrazmi od iných slovenských autorov sa prostredníctvom diskusie dozviete nielen o tom, ako vyzerala vtedajšia umelecká obec na Slovensku, ale aj o tom, akú úlohu v nej zohral Miloš Alexander Bazovský.

∞ Namaľuj si svoje zátišie
Máš umelecké črevo, nemáš umelecké črevo. To je úplne jedno, pretože my ti s tým pomôžeme. V priebehu celého dňa máme pre vás nachystané ceruzky a stojany, aby ste si mohli odpočinúť aj pri nevinnom kreslení zátišia.

∞ Prekvapenie
V priebehu dňa máme pre Vás pripravené aj jedno malé prekvapenie. Ak ho však chcete zažiť, musíte si počkať do tej správnej chvíle.

Napíšte komentár