09. 08. 2020 Ľubomíra 34°C Skoro jasno, prehánky

Angry Birds on Ice

25.09.2019 Autor: Laura , Foto: Angry Birds on Ice
Termín: 01.02.2020 Mesto:Bratislava Čas:13.30 Zdroj:stránka organizátora

54095311 408880906564979 4622708072740028416 nŠou, na ktorej sa zabaví skutočne každý, vás ohromí unikátnou 360-stupňovou scénou, aká vo svete nemá obdoby.
Po megaúspešnej šou Máša a medveď na ľade prichádza slovenská agentúra Comunique, vo vlastnej produkcii, s novou ľadovou šou, ktorá Vás zdvihne zo stoličiek.

Nenechajte si ujsť ľadové dobrodružstvo „nahnevaných vtákov“, ktorí budú zubami nechtami brániť svoje vajcia pred zlomyseľnými prasatami vedenými kráľom Leonardom. Multižánrové dielo, spájajúce korčuľovanie, akrobaciu, parkour, slack-line, žonglovanie a iné umelecké štýly bude zážitkom nie len pre deti, ale aj ich rodičov a tiež všetkých fanúšikov klasických mobilných hier Angry Birds.

Všetci návštevníci sa môžu tešiť na vynikajúce výkony účinkujúcich, nezameniteľný Redov hnev, Chuckovu rýchlosť a neposednosť, aj Bombove výbuchy. Chladnými vás nenechajú ani úžasné akrobatické výkony prasiat.

O scenár a réžiu šou sa postaral Juraj Benčík, režisér, herec, mím a pedagóg, ktorý 3 roky vystupoval vo svetoznámom Cirque du Soleil. Scénu navrhol profesor Jozef Ciller, pedagóg na VŠMU a scénograf uznávaný nie len na Slovensku, ale aj v zahraničí. Celý príbeh dokonale doplní fantastická hudba, ktorú zložil skvelý Oskar Rózsa, na texty od Štefana Benčíka.

KEDY: 1.2.2020,  o 13:30 hod
KDE: Zimny Stadion Ondreja Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava

Organizačné informácie:
Deti do 2 rokov majú vstup zdarma, bez nároku na miesto.
Dialógy aj texty piesní sú v slovenčine.

Listky sú v predaji exkluzívne TU.

VIP:
VIP vstupenky ponúkajú jedinečný zážitok vďaka pravidelnej interakcii zo strany účinkujúcich, počas šou.
2. rad VIP je v rovnakej rovine ako 1.rad. Reklamácie v tejto súvislosti neprijímame.

Angry Birds je digitálny fenomén 21. storočia. Pôvodne mobilná hra prerástla smartfóny a momentálne je Angry Birds so 97% spontánnym povedomím jednou z najznámejších značiek sveta. Od začiatku v roku 2009, zaznamenali hry Angry Birds viac ako 4,4 miliardy stiahnutí. Agentúra Comunique je jedinou spoločnosťou sídliacou na Slovensku,  ktorá sa môže pýšiť partnerstvom s fínskym štúdiom Rovio, ktoré túto značku vlastní.  

 

 Oskar Rózsa skladá hudbu k ľadovej šou Angry Birds on Ice

„Angry Birds bola asi jediná hra na telefóne, ktorá pripútala moju pozornosť na relatívne dlhé obdobie, kvôli svojej atmosfére, humoru a filozofii. A formát ľadová šou, ktorý spája v sebe množstvo pohybových a vizuálnych prvkov je pre hudobného skladateľa príťažlivá platforma. A hlavne, kopec srandy v procese,“ prezradil skladateľ.

Hudobné motívy Rózsa konzultuje s režisérom šou Jurajom Benčíkom, ktorý má dlhoročné skúsenosti z účinkovania vo svetoznámom Cirque du Soleil. Väčšina piesní, scénických hudieb a atmosfér k Angry Birds on Ice už je pripravená na finálnu produkciu, no Rózsu čaká pri skladaní ešte veľa práce. „Samotná kompozícia je priamo závislá na inšpirácii, čo je nevyspytateľné. Nápad musí prísť spontánne a potom dlhé hodiny technickej práce – nahrávanie, editovanie, mixovanie. Každá postavička šou má presne zadefinovaný charakter, emócie, dynamiku výrazu, to sú všetko faktory, ktoré ovplyvňujú môj tvorivý proces. Som v tesnom kontakte s režisérom. Máme príjemne zladenú komunikáciu a baví nás riešiť každý malý detail. Tak isto dostávame z Rovia (herného štúdia, ktoré vytvorilo Angry Birds) impulzy a reakcie, ktoré nám pomáhajú napredovať správnym smerom,“ priblížil muzikant. Ako tiež povedal, práca na projekte ho teší. „Veľmi sa teším z našej spolupráce, som poctený, že padol los zrovna na mňa. Vzhľadom na zodpovednosť, ktorá z toho vyplýva, snažím sa prekračovať svoje limity a hľadať cesty, ktoré budú originálne a umelecky bohaté aj v kontexte medzinárodného publika,“ dodal. 

Napíšte komentár