Európske ľudové remeslo 2019

19.06.2019 Autor: Zuzka, Foto: Eľro Kežmarok
Termín: 14.07.2019 a ďalšie Mesto:Kežmarok Čas:- Zdroj:stránka organizátora
elro

Zdroj: EĽRO Kežmarok

EURÓPSKE ĽUDOVÉ REMESLO

29. ročník venovaný cechu pivovarníkov a debnárov

Milovníci histórie, kultúry a ľudových tradícií, milí priaznivci letných festivalov.
Už teraz Vás pozývame vás na ďalší ročník EĽRO, ktorý sa bude konať v dňoch 12. – 14. júla 2019.

PROGRAM

Piatok – 12. júla 2019

  • 12.50 h -  SPRIEVOD MESTOM 
    (od Mestského kultúrneho strediska, Ulica Starý trh, cez Ulicu Dr. Alexandra na Hlavné námestie) divadelné, folklórne a tanečné súbory, skupiny historického šermu, sokoliari
  • 13.00 h - SCÉNICKÉ OTVORENIE VSTUPNEJ BRÁNY
    slávnostné otvorenie hradieb areálu remesiel z Ulice Dr. Alexandra
  • 13.00 – 19.00 h - FESTIVAL REMESIEL
    ukážky remeselnej výroby v priestoroch areálu

Javisko pri radnici:

  • 13.10 h - VITAJTE V KEŽMARKU
    SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE FESTIVALU REMESIEL
  • 14.00 – 16.00 h - STARÁ MAŤ VRAVIEVALI
    Program folklórnych súborov z Liptova a Podpoľania
  • 14.00 FS Partizán, Slovenská Ľupča
  • 15.00 FS Liptov, Ružomberok
  • 16.00 – 19.00 h - PRIŠLI K NÁM ZĎALEKA
    Program zahraničných folklórnych súborov
  • 16.00 Agrinio folk dance group, Grécko
  • 17.00 Abraševič, Čačak, Srbsko
  • 18.00 Veselucha, Moskva, Rusko
  • 17.00 h Koncert v drevenom artikulárnom kostole – SYMFONICKÉ VARIÁCIE S LÚČNICOU

Javisko pri hrade:

  • 14.00 h – 17.00 h - KOLO, KOLO MLYNSKÉ
    Program detských folklórnych súborov
  • 14.00 DFS Maguráčik, Kežmarok
  • 14.40 DFS Goralik, Kežmarok
  • 15.15 DFS Čečinka , Bratislava
  • 15.45 Citarový súbor z Hajduszoboszló, Maďarsko
  • 16.30 Deti zo Skoroníc, Česko
  • 17.00 h – 18.00 h - ANI MALÍ, ANI VEĽKÍ
  • 17.00 FS Slnečnica, Piešťany - POZDRAVY SPOD TATIER
  • 18.00 FS Magurák, Kežmarok

Javisko na hradnom nádvorí:

  • 14.00 - GJOLL, Košice – severský folklór, nordická dobová hudba
  • 15.00 - SOKOLIARI MAJSTRA VAGANA, Stará Ľubovňa
  • 15.30 - VERBOVANIE PRI PIVE – Slovenská turnajová spoločnosť, Krupina
  • 16.00 -  ALIMAH FUSION A DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad – dobové tance
  • 16.30 - SOKOLIARI MAJSTRA VAGANA, Stará Ľubovňa
  • 17.00 - VÝKON ÚTRPNÉHO PRÁVA (poprava), Slovenská turnajová spoločnosť, Krupina
  • 17.30 - ALIMAH FUSION A DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad – Slovanské bohyne

VEČERNÝ PROGRAM

Javisko pri radnici: moderátor PETER BEDNÁR : 20.00 – 23.30 h

  • ZUZANA SMATANOVÁ s kapelou
  • MAJK SPIRIT,
  • PETER NAGY A INDIGO

Sobota – 13. júla 2019

  • 09.00 – 19.00 h - FESTIVAL REMESIEL

Javisko pri radnici:

  • 09.30 – 11.00 h - TANCUJ, SPIEVAJ, S NAMI HRAJ!
    Program detských folklórnych súborov
  • 09.30 DFS Maguráčik, Kežmarok
  • 10.00 Deti zo Skoroníc, Česko
  • 10.30 Citarový súbor z Hajduszoboszló, Maďarsko
  • 11.00 – 13.30 h

PRIŠLI K NÁM ZĎALEKA - Program zahraničných folklórnych súborov

  • 11.00 Veselucha, Moskva, Rusko
  • 11.45 Abraševič, Čačak, Srbsko
  • 12.30 Agrinio folk dance group, Grécko
  • 14.00 Koncert hudobnej skupiny HRDZA
  • 15.00 Z TEJ MYJAVSKEJ BRÁNY, FS Kopaničiar, Myjava
  • 16.30 Hudobná skupina CZEREMSYNA, Poľsko

Javisko pri hrade:

  • 10.00 – 12.00 h - OD PREŠPORKA K DUNAJU
  • 10.00 FS Slnečnica, Piešťany
  • 11.00 DFS Čečinka, Bratislava
  • 12.00 – 13.30 h- V KAŽDOM VEKU
    Program seniorských folklórnych súborov FS Magurák Kežmarok, FS Lomničan, Veľká Lomnica
  • 13.30 – 15.30 - DOMA NA SPIŠI
    FS Vagonár Poprad, Lendacki hlopi, Lendak
  • 15.30 – 18.30

PRIŠLI K NÁM ZĎALEKA - Program zahraničných folklórnych súborov

  • 15.30 Veselucha, Moskva, Rusko
  • 16.30 Abraševič, Čačak, Srbsko
  • 17.30 Agrinio folk dance group, Grécko
  • 19.00 – 20.00 - ŠKOLA TANCA
  • 20.00 – 22.00 - PRÍDTE SI ROZKÁZAŤ!
    Voľná zábava pri ľudovej hudbe,  Hrá: Ľudová hudba Magura, Kežmarok

Javisko na hradnom nádvorí:

  • 10.00 Rozprávka – divadlo ETUDY: Polepetko
  • 11.00 ALIMAH FUSION A DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad – dobové tance
  • 11.30 SOKOLIARI MAJSTRA VAGANA, Stará Ľubovňa
  • 12.00 VERBOVANIE PRI PIVE, Slovenská turnajová spoločnosť, Krupina
  • 12.30 ALIMAH FUSION A DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad – Slovanské bohyne
  • 13.30 MÓDNA PREHLIADKA – Súkromná spojená škola Biela voda 2, Kežmarok, združenie historických tancov GALTHILION, Bratislava
  • 14.00 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves
  • 14.30 Združenie historických tancov GALTHILION, Bratislava
  • 15.00 SOKOLIARI MAJSTRA VAGANA, Stará Ľubovňa
  • 15.30 Rozprávka – bábkové divadlo MORGONROCK Bytča: O čertovi Kolofónovi
  • 16.30 VÝKON ÚTRPNÉHO PRÁVA (poprava) Slovenská turnajová spoločnosť, Krupina
  • 17.00 Združenie historických tancov GALTHILION, Bratislava
  • 17.30 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves

VEČERNÝ PROGRAM

Javisko pri radnici: moderátor LUKÁŠ LATINÁK :  18.00 – 01.00 h

  • KRISTÍNA
  • žrebovanie KOLESO ŠŤASTIA
  • Party v 21. storočí
  • ARZÉN
  • Ohňostroj
  • ČECHOMOR,
  • After Party DJ MAIREE

Nedeľa – 14. júla 2019

  • 09.00 – 16.00 h - FESTIVAL REMESIEL
    ukážky remeselnej výroby v priestoroch areálu
  • 10.00 h - OMŠA ZA ÚČASTI SÚBOROV Bazilika sv. Kríža

Malé javisko za radnicou:

  • 10.00 – 11.00 Ľudové hudby

Javisko pri radnici (veľké):

  • 11.00 YOUNAK - cirkus, divadlo, folklór – medzinárodné divadlo, účinkujú herci z Barcelony, Berlína, Talianska, Slovenska
  • 13.00 - TAK SME SA TU ZIŠLI - Záverečný galaprogram festivaluň
  • 15.00 Korunovácia KRÁĽA remesla EĽRO 2019
  • UKONČENIE FESTIVALU – žrebovanie TOMBOLY

Javisko pri hrade:

  • 10.00 – 15.00 - O ROK DOVIDENIA
    Záverečný program zahraničných súborov - Veselucha, Moskva, Rusko, Abraševič, Čačak, Srbsko, Agrinio folk dance group, Grécko, Citarový súbor z Hajduszoboszló,  Maďarsko, Deti zo Skoroníc, Česko
  • 14.00 Záverečný program súborov z Kežmarku, DFS Maguráčik, FS Magurák

Javisko na hradnom nádvorí:

  • 10.00 Rozprávka: O smutnej princeznej, Slovenská turnajová spoločnosť, Krupina
  • 11.00 Sokoliari MAJSTRA VAGANA, St. Ľubovňa
  • 11.30 ALIMAH FUSION A DIVADLO ALCHÝMIE, Poprad – Slovanské bohyne
  • 12.30 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves
  • 13.00 GJOLL, Košice – severský folklór, nordická dobová hudba
  • 13.30 Sokoliari MAJSTRA VAGANA, St. Ľubovňa
  • 14.00 Dobová hudba LA SPERANZA

Sprievodné podujatia

Rozprávka KRÁĽ JE NAHÝ! 13. a 14. 7. 2019
v priestoroch Kežmarského hradu – vstupy každých 20 minút od 9.00 h

KRVAVÉ DEJINY XVII. – ALŽBETINA POZOSTALOSŤ od 10. 7. do 13. 7. 2019
historický príbeh v priestoroch Kežmarského hradu – vstupy každých 20 minút od 19.00 h

TVORIVÉ DIELNE ÚĽUV – počas prezentácie remesiel na Hviezdoslavovej ulici (za vstupnou bránou do areálu)

PODKÚVANIE KOŇA V KOVÁČSKEJ VYHNI PRED HRADOM

Historický parný vlak – 13. 7. 2019 na trase:

  • Svit 9.10 – Poprad 9.20
  • Poprad 9.30 – Kežmarok 9.55
  • Kežmarok 11.45 – Poprad 12.10
  • Poprad 13.50 – Kežmarok 14.15
  • Kežmarok 17.45 – Poprad 18.10
  • Poprad 18.15 – Svit 18.25

Cestovné: Svit – Kežmarok 3 € jednosmerne, Poprad – Kežmarok 2 € jednosmerne, deti od 6 do 15 rokov polovičné cestovné.

Vláčik Maguráčik – premáva 12. – 13. 7. 2019 každú hodinu: 7. 2019 od 12.00 do 18.00 h, 13. 7. 2019 od 09.00 do 18.00 h, 14. 7. 2019 od 09.00 do 12.00 h, cestovné 1,00 €/os.

Vstupné a predpredaj

Areál festivalu remesiel počas 3 dní:

  • Dospelí 10 €, v predpredaji 8 € – najneskôr do 11. 7. 2019
  • Deti a mládež od 140 cm do 18 rokov a držitelia platnej ISIC karty 5 €
  • Deti do 140 cm, sprievod nad 62 rokov a ŤZP-S (aj 1 os. ako doprovod) vstup zadarmo
  • Vstupenka (identifikačný náramok) má neobmedzený vstup

Vstupné iba na nedeľu:

  • Dospelí 5 €
  • Deti a mládež od 140 cm výšky do 18 rokov, držiteľ platnej ISIC karty 3 €

Predpredaj vstupeniek

  • Zlavomat.sk
  • Kežmarská informačná agentúra, Hlavné námestie 64, 052 449 21 35
  • Kníhkupectvo ALTER EGO, Kežmarok, Hviezdoslavova 10, 052 452 40 21
  • MIK Poprad: Nám. sv. Egídia 43/86, 058 01 Poprad, 052 16 186
  • IK Levoča: Námestie Majstra Pavla 58, 054 01 Levoča, 053 451 37 63
  • IK Spišská Nová Ves: Letná 49, 052 01 Spišská Nová Ves, 053 429 82 93

Kežmarský hrad:

  • Denná prehliadka s rozprávkou: dospelí 8 €, deti do 6 r. 5 €, žiaci a študenti 6 €
  • Nočná prehliadka Krvavé dejiny XVII, v predpredaji 10 €
  • Predpredaj vstupeniek v pokladni hradu. Vstupenky do areálu festivalu remesiel neplatia do objektov múzea

Drevený artikulárny kostol:

SYMFONICKÉ VARIÁCIE S LÚČNICOU
účinkujú: Spevácky zbor Lúčnica, Marianna Gelenekyová, soprán, Slovenskí symfonici ADRIAN KOKOŠ, dirigent
Vstupné: 12 €

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ!

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • EĽRO 30.06.2019, 00:20

    Info, foto a video pre aktuálny ročník i z histórie: http://www.elro.sk/

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár