Program na mesiac marec v Budatko

27.02.2019 Autor: Zuzana Pekarek, Foto: budatko.sk
Miesto:Holíčska 30 Termín: 31.03.2019 a ďalšie Mesto:Bratislava Zdroj:stránka organizátora

Program mesiaca 2019 03

Ráno nás zobudí zubaté slniečko, ktoré si po celý deň dodáva odvahy a popoludní už dokáže naozaj zahriať. Prechádzky vonku sú stále príjemnejšie, pobyt na ihrisku začína byť opäť stretnutím džavotavých detí a nielen osamelá patnásťminútovka. Mnoho z nás pociťuje slnečné lúče na tvári ako terapiu, teplo plynúce cez bundu je ako teplý kúpeľ, skrátka, jar aj my sa znovu zobúdzame. My sme si z technických príčin dali prestávku neplánovane aj tento týždeň, takže sa na nás tešte až od toho budúceho, pozorne sledujte webstránku a Facebook, kde Vám určite prinesieme najčerstvejšie informácie. Momentálne je návšteva herne, aktivít i krúžkov pozastavená a veríme, že už v pondelok Vám dáme možnosť nás opäť navštíviť.

Pretože toho máme pre Vás veľa a zaujímavého, nakoniec ako už každý mesiac, sme hrdé na to, že Vám pripravujeme pestrý program pre všetky vekové kategórie a dostávame od Vás množstvo milých poďakovaní ako potvrdenie, že to robíme správne!

Tento mesiac sa ešte dostanete na krúžky Folklóriček 2,5 - 3,5 r. v pondelok 10:00, Fitlopty 1,5 – 2r.vo štvrtok 8:00, Montessori ateliér 12 – 18m.vo štvrtok 9:00 a Cvičenie na chrbátik a nožičky od 1,5 do 3r.v piatok o 9:00. Prihláste sa cez Semafor a užite si časť kurzu ako ochutnávku toho ďalšieho.

K aktivitám pre deti sa pridávajú Musicplay for babies (6-15 mes.) ako jednorazové stretnutia a tvorivé dielne pre malkáčov každú stredu. V rámci mesiaca knihy sme pre Vás pripravili aj Riekanky z krabice, Rozprávky z krabice a Príbeh ako išiel ježko do sveta. Malí i veľkí vedci sa tento mesiac stretnú dvakrát v našom laboratóriu. Po dlhom čase prinesieme opäť divadielko, tento krát o troch prasiatkach.

Okrem mesiaca knihy je marec aj mesiacom, kedy sa väčšina predškôlkárskych mám začína vážne venovať téme ako a kam do škôlky. V pondelok 11.3. máme pre Vás pripravenú prednášku o prijímaní detí do škôlky, takže sa určite prihláste, ak sa Vás to týka. Pre mamy máme aj klasickú zostavu. Od stretnutí tehuliek s dulou, cez tanec s bábätkom v šatke, Babyplay s bábätkami, tento mesiac hneď dve podporné skupiny nosenia, pediatrickú poradňu (a prednášku Domáca prvá pomoc) a aj stretnutie s detskou psychologičkou. Pre maminy samotné máme naďalej jazykové konverzácie v nemčine a angličtine, individuálnu právnu poradňu a ak Vás zaujíma viac zo života detí v opatrovníckych rodinách, aj stretnutie Úsmev ako dar. Mesiac knihy ešte podporíme aj Montessori prednáškou Čítajme si s deťmi.

Celkovo však mesiac knihy venujeme najmä knihe. Organizujeme pre Vás veľkú výmennú akciu detských kníh a kníh o rodičovstve a výchove. Príďte kedykoľvek počas otváracích hodín, prineste knižky, ktoré u Vás doma čakajú na ďalšieho čitateľa a vyberte si z našej aktuálnej ponuky niečo nové. Prineste, odneste, vráťte, vyberte si znovu. Táto živá výstava je tu iba pre Vás a Vaše ratolesti na oslavu čítania, kníh, rozširovania si obzorov a prehľadu už od detského veku.
A aj v marci sa chystáme na návštevu čokoládovne v Kittsee, dostupné termíny nájdete v kalendári, mysleli sme aj na tatinkov a termín je v sobotu, podľa ďalšieho záujmu vybavíme pokračovanie.

V sobotu 23.3.2019 bude jarno-letná burza. Urobte si už teraz krížik v kalendári a príďte si vybrať chýbajúce kúsky do šatníka svojich detí. Prihlasovanie pre kupujúcich spustíme cez víkend 9. - 10.3.2019, presný čas je závislý od programu a spolupráce našich rodín.

Na prelome marca a apríla pre Vás pripravujeme veľkonočné fotografovanie so Zuzanou Rácovou a Zuzanou Pekarek. Termíny pribudnú do kalendára v druhej polovici mesiaca, tak si rezervujte termín a spolu s nami pripravte pekné spomienky aj podklady pre veľkonočné pohľadnice.

Tento mesiac budeme venovať knihám, príprave na jar i leto, budúcim škôlkarom, ich mamám, ich súrodencom, pohybu, tancu, hudbe, cudzím jazykom, právu i doktorským témam, skrátka bude u nás pestro tak, ako len na jar vie byť, už sa na ňu veľmi preveľmi tešíme.

 

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár