06. 08. 2020 Jozefína 31°C Skoro jasno, prehánky

Program na mesiac marec v Budatko

27.02.2019 Autor: MC Budatko, Foto: budatko.sk
Miesto:Holíčska 30 Termín: 31.03.2019 a ďalšie Mesto:Bratislava Zdroj:stránka organizátora

Program mesiaca 2019 03

Ráno nás zobudí zubaté slniečko, ktoré si po celý deň dodáva odvahy a popoludní už dokáže naozaj zahriať. Prechádzky vonku sú stále príjemnejšie, pobyt na ihrisku začína byť opäť stretnutím džavotavých detí a nielen osamelá patnásťminútovka. Mnoho z nás pociťuje slnečné lúče na tvári ako terapiu, teplo plynúce cez bundu je ako teplý kúpeľ, skrátka, jar aj my sa znovu zobúdzame. My sme si z technických príčin dali prestávku neplánovane aj tento týždeň, takže sa na nás tešte až od toho budúceho, pozorne sledujte webstránku a Facebook, kde Vám určite prinesieme najčerstvejšie informácie. Momentálne je návšteva herne, aktivít i krúžkov pozastavená a veríme, že už v pondelok Vám dáme možnosť nás opäť navštíviť.

Pretože toho máme pre Vás veľa a zaujímavého, nakoniec ako už každý mesiac, sme hrdé na to, že Vám pripravujeme pestrý program pre všetky vekové kategórie a dostávame od Vás množstvo milých poďakovaní ako potvrdenie, že to robíme správne!

Tento mesiac sa ešte dostanete na krúžky Folklóriček 2,5 - 3,5 r. v pondelok 10:00, Fitlopty 1,5 – 2r.vo štvrtok 8:00, Montessori ateliér 12 – 18m.vo štvrtok 9:00 a Cvičenie na chrbátik a nožičky od 1,5 do 3r.v piatok o 9:00. Prihláste sa cez Semafor a užite si časť kurzu ako ochutnávku toho ďalšieho.

K aktivitám pre deti sa pridávajú Musicplay for babies (6-15 mes.) ako jednorazové stretnutia a tvorivé dielne pre malkáčov každú stredu. V rámci mesiaca knihy sme pre Vás pripravili aj Riekanky z krabice, Rozprávky z krabice a Príbeh ako išiel ježko do sveta. Malí i veľkí vedci sa tento mesiac stretnú dvakrát v našom laboratóriu. Po dlhom čase prinesieme opäť divadielko, tento krát o troch prasiatkach.

Okrem mesiaca knihy je marec aj mesiacom, kedy sa väčšina predškôlkárskych mám začína vážne venovať téme ako a kam do škôlky. V pondelok 11.3. máme pre Vás pripravenú prednášku o prijímaní detí do škôlky, takže sa určite prihláste, ak sa Vás to týka. Pre mamy máme aj klasickú zostavu. Od stretnutí tehuliek s dulou, cez tanec s bábätkom v šatke, Babyplay s bábätkami, tento mesiac hneď dve podporné skupiny nosenia, pediatrickú poradňu (a prednášku Domáca prvá pomoc) a aj stretnutie s detskou psychologičkou. Pre maminy samotné máme naďalej jazykové konverzácie v nemčine a angličtine, individuálnu právnu poradňu a ak Vás zaujíma viac zo života detí v opatrovníckych rodinách, aj stretnutie Úsmev ako dar. Mesiac knihy ešte podporíme aj Montessori prednáškou Čítajme si s deťmi.

Celkovo však mesiac knihy venujeme najmä knihe. Organizujeme pre Vás veľkú výmennú akciu detských kníh a kníh o rodičovstve a výchove. Príďte kedykoľvek počas otváracích hodín, prineste knižky, ktoré u Vás doma čakajú na ďalšieho čitateľa a vyberte si z našej aktuálnej ponuky niečo nové. Prineste, odneste, vráťte, vyberte si znovu. Táto živá výstava je tu iba pre Vás a Vaše ratolesti na oslavu čítania, kníh, rozširovania si obzorov a prehľadu už od detského veku.
A aj v marci sa chystáme na návštevu čokoládovne v Kittsee, dostupné termíny nájdete v kalendári, mysleli sme aj na tatinkov a termín je v sobotu, podľa ďalšieho záujmu vybavíme pokračovanie.

V sobotu 23.3.2019 bude jarno-letná burza. Urobte si už teraz krížik v kalendári a príďte si vybrať chýbajúce kúsky do šatníka svojich detí. Prihlasovanie pre kupujúcich spustíme cez víkend 9. - 10.3.2019, presný čas je závislý od programu a spolupráce našich rodín.

Na prelome marca a apríla pre Vás pripravujeme veľkonočné fotografovanie so Zuzanou Rácovou a Zuzanou Pekarek. Termíny pribudnú do kalendára v druhej polovici mesiaca, tak si rezervujte termín a spolu s nami pripravte pekné spomienky aj podklady pre veľkonočné pohľadnice.

Tento mesiac budeme venovať knihám, príprave na jar i leto, budúcim škôlkarom, ich mamám, ich súrodencom, pohybu, tancu, hudbe, cudzím jazykom, právu i doktorským témam, skrátka bude u nás pestro tak, ako len na jar vie byť, už sa na ňu veľmi preveľmi tešíme.

 

Napíšte komentár