15. 08. 2020 Marcela 30°C Prehánky, búrky

Unikátna letecká výstava

04.09.2018 Autor: MS, Foto: tulip.sk
Termín: 05.10.2018 a ďalšie Mesto:Martin Zdroj:stránka organizátora

letecka

Príďte sa pozrieť ako vyzerajú najnebezpečnejšie letiská po celom svete. Nebudú chýbať papierové, plastové modely lietadiel. Tešiť sa môžete aj na RC modely lietadiel, ktoré sú vyrobené na základe technických výkresov a reálne lietajú na regionálnych letiskách. Jeden z unikátov, ktorý možete uvidieť je Red Baron. Medzi modelmi sa nachádzajú malé a vačšie športové lietadlá. 

Objavte s nami letiská, ktoré sú výzvou pre každého pilota:

01. letisko na Antarktíde (zaujímavosťou je, že je pokryté celý rok snehom)

02. letisko Nový Zéland (malé regionálne letisko, cez dráhu prechádza železnica. Lety sú prisposobené tak, aby si vzájomne neprekážal vlak s lietadlom)

03. letisko v Karibiku princeznej Julianny (zaujímavé je tým, že lietadla pristávaju len pár metrov ľudom nad hlavou na tejto svetoznámej pláži)

04. letisko Nepál Tenzing a Hillary (letisko je veľmi strmé, pre pilotov veľmi náročné, pretože majú len jednu možnosť pristávania, inak by narazili do skaly)

05. letisko Madeira Portugalsko  (letisko sa nachádza pri skale, a vyžaduje špeciálny tréning pre pilotov)

06. letisko Courchevel Francúzsko (letisko sa nachadza vo francúzskych Alpách, natáčal sa tu napríklad James Bond, je tak isto strmé a mé tri úrovne)

07. letisko Buthan (nachádza sa medzi viacerými kopcami, pilot tu musí vykonávať zložité manévre, aby bezpečne pristál)

08. letisko Chuncho Saba Karibik (patri medzi malé regionélne letiská, leží na skale, je veľmi nebezpečné pre jeho nerovný povrch)

Napíšte komentár