Divadelné predstavenie Valibuk a Laktibrada

15.05.2018 Autor: Petra, Foto: bdke.sk/2018/05/14/nadherna-premiera-rozpravky-valibuk-a-laktibrada/
Termín: 20.05.2018 a ďalšie Mesto:Košice Zdroj:stránka organizátora

ValibukPlagatFinal

V piatok 11. mája 2018 sme v Bábkovom divadle v Košiciach uviedli novú inscenáciu Valibuk a Laktibrada.
Divadelnú verziu slovenskej ľudovej rozprávky podľa Pavla Dobšinského pripravil autor a režisér Pavel Uher. Uchopil ju tak, aby v nej uchoval čaro čias dávno minulých, ale aby jej zároveň vdýchol aj niekoľko moderných prvkov. Dej popretkával humorom a milými replikami, aby sa na nich pobavili nielen deti, ale aj dospelí. Zároveň sa postavám snažil ponechať ich typické charakterové vlastnosti. V inscenácii okrem hrdinu Valibuka a trpaslíčky Laktibrady uvidíte aj Princeznú, Draka a iné rozprávkové bytosti.
Všetky postavy pre vás stvárnia dvojice hercov: Erika Orgován Molnárová a Miroslav Kolbašský alebo Viktória Sedláková a Andrej Sisák.  Zaujímavú scénu, pôsobivé kostýmy a neobyčajné bábky navrhla scénická výtvarníčka Eva Farkašová a hudbu do inscenácie skomponoval hudobný skladateľ Vincent Jaš. Kým v prvej premiére si standing ovations vyslúžili členovia nášho umeleckého súboru Erika a Miro, v druhej premiére 13. mája sa zaskveli Viktória a Andrej.
Nová rozprávka bude mať v našom programe až do konca prebiehajúcej divadelnej sezóny vyššiu rotáciu. Príďte sa pozrieť na niektorú z jej repríz napríklad počas tohto týždňa od 15. do 20. mája. Uvidíte ju aj v rámci blížiaceho sa festivalu VIRVAR. Kompletný rozpis nájdete v sekcii Program na našej webovej stránke.
Inscenácia je určená najmenším divákom od 3 rokov. Tešíme sa na Vás.

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár