Nenechajte si ujsť podobné podujatia!
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Nachádza sa na sútoku riek Dunaja a Moravy, miesto osídlené od praveku, súčasťou hraničného obranného systému Limes Romanus, dôležitá veľkomoravská obranná pevnosť, Rastislavovo kniežacie hradisko. V 13.-tom storočí postavili stredný a horný hrad, ďalšie úpravy vykonali v druhej polovici 16. storočia, v roku 1809 hrad zničili napoleonské vojská. Od 30-tych rokov 20. storočia sa tu realizuje archeologický výskum, v jednotlivých častiach hradu sú vyznačené pôdorysy objavených stavieb. V suteréne stredného hradu je výstavná miestnosť, súčasťou horného hradu sú čiastočne upravené jaskyne. Ako spomienka na historický výlet slovenskej mládeže na Devín, ktorú organizoval Ľudovít Štúr, je tu umiestnená pamätná tabuľa. V roku 1961 bol vyhlásený za Národnú kultúrnu pamiatku.
Horný hrad je od 5.5.2017 opäť prístupný verejnosti aj s novou expozíciou v jaskynných priestoroch horného hradu.
Upozorňujeme ctenú verejnosť, že na hrade Devín je v čase 13:00 - 13:30 obedňajšia prestávka. Hrad je v tom čase uzatvorený. V areáli hradu Devín platí zákaz vstupu so psom. Netrápte vášho psíka tým, že bude musieť čakať na pánov pri bráne a radšej ho nechajte doma. Tento oznam sa nevzťahuje na vodiacich psov.
Upozorňujeme ctenú verejnosť, že v pondelky je možný vstup len do areálu hradu. Výstavné priestory sú zatvorené rovnako aj toalety a neposkytujeme ani lektorské výklady.
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Mapa: N 48° 10′ 26″ E 16° 58′ 43″
Mapa sa nahráva...
25.11.2025, 17:15
Vyrobte si doma modelovaciu hmotu len z 3 ingredienciíDada
Perfektné ďakujeme. Deti budu mať vianočné trhy v škôlke tak sme spravili ❤️
14.11.2025, 06:10
Najlepšie tipy na vianočné darčeky 2025: Inšpirácie pre deti aj celú rodinuekm
mne sa viac páčia impresi fotoknihy - rýchlejšie sa naklikajú a farby sú nádherné
13.11.2025, 16:21
Ako deťom vysvetliť fungovanie peňazí? Skúste to s učebnicou TATRA SCOOLMirka
Ako deťom vysvetlím fungovanie peňazí v spojitosti s korupciou vo vládnych kruhoch?
10.11.2025, 15:05
Detský kútik DanysKristína
V tomto detskom kútiku som pracovala pred covidom - ja ako animátorka a moje kolegyne sme mali určité príkazy, ktoré sme museli spĺňať a boli veľmi prísne v rámci zodpovednosti voči deťom - keďže tento kútik funguje štýlom, že rodič môže (ale nemusí) odísť a o deti sa starajú animátorky. V priebehu posledného roka som tam bola s mojou dcérkou 2x a nestačila som sa diviť - hrôza ako išli s bezpečnosťou dole vodou. Animátorky nezáujem o deti, skákací hrad kde deti nosili obrovské hračky a hrozilo ublíženie druhým deťom (animátorka absolútne bez pozornosti hradu, pričom ten hrad bez dozoru nemá byť vôbec!) Nulová bezpečnosť a neochota animátorky -(mala pri sebe nejakého pána, asi svojho známeho, ktorého pustila k sebe dnu a za celú hodinu čo sme tam boli si deti ledva všímala a kecala tam s ním.) Pred covidom to ešte malo nejakú úroveň - teraz by som tam samé dieťa nenechala ani náhodou a to nehovorím ani o cene - jeden z najdrahších detských kútikov.
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
Marcela Vasičková 24.11.2018, 14:58
6. Najkrajší hrad na Slovensku aj výhľad na okolitú prírodu odporúčam navštíviť.
Kristina 04.01.2018, 09:54
pekny vylet, pekny vyhlad :)
simona 26.12.2016, 22:29
prijemne straveny cas, ziadne narocne tury, teda zvladnu vytel aj mensie deti, vsetko ok, kto ma rad aj viac ludi, tak hlavne v lete sa tu konaju rozne akcie..
Lenka 09.09.2016, 21:21
krasny výhľad, relax, malá "túra" príjemne strávený deň
Adriana 16.08.2016, 11:20
Odporucam. Pekny vylet a casto robievaju zaujimave akcie - naposledy sme boli na Rytieroch na devine a bolo velmi fajn. Dcérke (3 roky) sa velmi pacilo.
katarína 22.12.2015, 03:07
Odporúčam super výlet pre celú rodinu :-)
Renáta 20.11.2015, 20:25
Nádherné prostredie,úžasný výhľad.človek na chvíľu zabudne na všedné starosti
Mária Zemková 15.12.2014, 22:14
Pekny vyletik, hlavne v lete. Na hrade sme sice uz davno neboli, raz za par rokov staci :), ale prechadzka okolo neho popri Dunaji je super. Teda az na tie ceny jedla v bufetoch, ktore nezodpovedaju urovni.
Lenka 09.12.2014, 20:39
Pravidelne aspoň raz do mesiaca, super najmä v lete.
zuz 08.12.2014, 20:48
devin milujeme, da sa aj s mensimi detmi v pohode, jedina nevyhoda neochotny personal.. to co som zazila v lete, povysenecky pan, ktoreho len sa nebodaj nepytajte, aka je studna hlboka a pod. gulal ocami kade chodil, akokeby mal kazdy vediet vsetko o studni.. nie je tam na to aby odpovedal na otazky? tento pristup slovensky fakt smutne..
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár