20. 09. 2020 Ľuboslav(a) 24°C Jasno

Kam s deťmi v Tatrách

Autor: Zuzka
Adresa: - Telefón: - www:stránka organizátora
Hodnotenie:

strbske pleso

Plánujete svoju dovolenku, chatu či víkend s deťmi  v Tatrách? Vybrali sme pre vás niekoľko obľúbených tipov kam chodia radi rodiny s deťmi v tomto kúte Slovenska. 

1. DO PRÍRODY

pixabay

Zdroj: pixabay.com

Tatry s kočíkom

Máte radi Tatry, turistiku a zároveň malé dieťa? A máte obavy či to zvládnete aj s kočíkom?  Už nemusíte! V Tatrách je prístupných niekoľko trás s asfaltovým alebo štrkovým povrchom, ktoré prechádzajú cez atraktívne horské oblasti  a ktoré hravo zvládnete aj s detským kočíkom. Viac info TU >>

Belianska jaskyňa

Je jediná sprístupnená jaskyňa vo Vysokých Tatrách.

Turistika s deťmi

 • Zamkovského chata sa teší u rodín s deťmi veľkej obľube. Trasa je nenáročná a chata je najpriateľskejšia k deťom.
 • Zelené Pleso Jedno z najkrajších plies v Tatrách. Aj keď cesta k Plesu bude s deťmi o niečo dlhšia, deti ju určite zvládnu.
 • Vodopád Skok je jedným z najkrajších a najznámejších vodopádov Vysokých Tatier. Nachádza sa v Mlynickej doline a cesta k nemu je nenáročná, zvládnu ju aj menej zdatní turisti, či deti. 
 • Hrebienok  je ľahko dostupný v zime aj v lete a vďaka tomu, ale aj kvôli  podujatiam, ktoré sa tam konajú je veľmi obľúbeným miestom. 

Prechádzky 

Náučné chodníky

2. ZA ATRAKCIAMI

Tatranský ľadový Dóm

Tatranský ľadový dóm na Hrebienku patrí k bez akýchkoľvek pochybností k TOP atrakciám zimnej sezóny vo Vysokých Tatrách a rozhodne stojí za návštevu.

Jazda historickou električkou

Jazdu historickými električkami Kométa a Trojča zažijete jedine v Tatrách. Nikde inde na svete v súčasnosti takéto električky nejazdia. Vďaka vlakvedúcim a sprievodcom v dobových rovnošatách zažijete svoju cestu tak, ako v časoch, keď historické električky Kométa a Trojča žali najväčšiu slávu na tratiach Vysokých Tatier.

Chodník korunami stromov v Bachledovej doline

V Bachledke vzniká prvý Chodník medzi korunami stromov na Slovensku.
Chodník Vás zavedie až výšky 24 metrov a špirálovitou vyhliadkovou vežou až na vyhliadkovú podestu s panoramatickým výhľadom vo výške 32 metrov. Z vyhliadkovej podesty sa dole zveziete najdlhším suchým toboganom na Slovensku o dĺžke 67 metrov.

 Iné atrakcie pre deti 

 

3. NA LANOVKU 

IMGP8900

Zdroj: sdetmi.com

 

 • Lanovkou na Skalnaté pleso - Okrem krásného výhľadu, ktorý na Vás čaká, sa môžete prejsť okolo plesa  a deti sa môžu vyšantiť vo Svištej krajinke s preliezkami a veľa ďalšími prekvapeniami.

 • Lanovkou na Lomnický Štít - Zo Skalnatého plesa vedie visutá lanovka na Lomnický štít, kde si môžete vychutnať kávu na visutej terase  či navštíviť  observatórium. Vzhľadom na to, že kapacita lanovky na Lomnický štít je mnohonásobne nižšia než lanovky z Tatranskej Lomnice na Skalnaté pleso, odporúča sa zakúpiť si lístok aj pár dní vopred v pokladniach lanoviek v Tatranskej Lomnici i v Starom Smokovci.

 • Lanovkou na Hrebienok - pozemná lanovka, ktorá premáva zo stanice Starý Smokovec na Hrebienok. Cesta lanovkou na Hrebienok trvá iba 7 minút.

4. ZA HISTÓRIOU

P1020853

Zdroj: sdetmi.com

Múzeá

 • Múzeum TANAP  patrí medzi medzi najnavštevovanejšie múzeá takéhoto druhu na Slovensku. Oboznamuje návštevníkov s faunou a flórou tatranskej prírody, s jej ochranou a s dejinami sprístupňovania Tatier.
 • Pedal Planet je exkluzívna zbierka šliapacích autíčok, ktorá patrí k najväčším v Európe.V zážitkovej časti si prídu na svoje hlavne najmenší.
 • SKI Museum je prvé lyžiarske múzeum, ktoré sa venuje sa histórii vzniku a vývoja zimných športov vo Vysokých Tatrách.
 • Múzeum v Ždiarsky dom  sa nachádza v drevenici, ktorá kopíruje presné pôdorysné rozmiestnenie a zariadenie vtedajšieho typického obydlia. 

5. ZA JEDLOM 

pancake 1984716 960 720

Zdroj: pixabay.com

Aj v Tatrách nájdete babyfriendly reštaurácie, či cukrárne, kde sa dá výborne najesť a deti sa zároveň zabavia.

 • Cukráreň u Elišky 

 

6. V ZIME

pixabay2

Zdroj: pixabay.com

Lyžiarske strediská v Tatrách

Lyžovanie vo Vysokých Tatrách umožňujú 3 lyžiarske strediská: Štrbské Pleso, Starý Smokovec Tatranská Lomnica.  V  Belianskych Tatrách je možná lyžovačka v obci Ždiar a v Bachledovej doline.


Mohlo by Vás ešte zaujímať: 


Tip našej redakcie: Denník malého cestovateľa
Pre malých výletníkov sdetmi.com vydalo veselý cestovateľský denník pre deti, kde si zaznamenajú všetky zážitky a dobrodružstvá zo svojich výletov. Denník až na 4 výlety poslúži ako super zábava už počas cesty a deti si do neho môžu písať, kresliť a lepiť. Najlepšia pamiatka z dovoleniek a výletov! Objednajte si ho u nás v eshope >> Kúpiť <<

cd banner eshop 1160x441

Zdroj: eshop.sdetmi.com

Napíšte komentár