27. 09. 2021 Cyprián 24°C Občasný dážď

Kam s deťmi v Tatrách

Autor: Zuzka
Adresa: - Telefón: - www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Plánujete svoju dovolenku, chatu či víkend s deťmi  v Tatrách? Vybrali sme pre vás niekoľko obľúbených tipov kam chodia radi rodiny s deťmi v tomto kúte Slovenska. 

1. DO PRÍRODY

popradske pleso nasa foto

Zdroj: sdetmi.com

Tatry s kočíkom

Máte radi Tatry, turistiku a zároveň malé dieťa? A máte obavy či to zvládnete aj s kočíkom?  Už nemusíte! V Tatrách je prístupných niekoľko trás s asfaltovým alebo štrkovým povrchom, ktoré prechádzajú cez atraktívne horské oblasti  a ktoré hravo zvládnete aj s detským kočíkom. Viac info TU >>

Belianska jaskyňa

Je jediná sprístupnená jaskyňa vo Vysokých Tatrách. Viac info TU >>

Turistika s deťmi

 • Vysokohorské chaty  vo Vysokých Tatrách patria k vyhľadávaným turistickým miestam a všetky sú zvládnuteľné s deťmi rôzneho veku. 
 • Popradské Pleso - Túra je pohodová, s miernym stúpaním. Zvládnu ju aj menej zdatní turisti a deti. Na Popradské Pleso je dokonca možné dostať sa aj po asfaltke s kočíkom, či na bicykli. 
 • Vodopád Skok je jedným z najkrajších a najznámejších vodopádov Vysokých Tatier. Nachádza sa v Mlynickej doline a cesta k nemu je nenáročná, zvládnu ju aj menej zdatní turisti, či deti. 
 • Hrebienok  je ľahko dostupný v zime aj v lete a vďaka tomu, ale aj kvôli  podujatiam, ktoré sa tam konajú je veľmi obľúbeným miestom. 
 • Predné Solisko je obľúbený a najjednoduchšie dosiahnuteľný vrchol Vysokých Tatier s výškou viac ako 2000 m.n.m.Jeho dostupnosť totiž uľahčuje možnosť absolvovať väčšiu časť trasy sedačkovou lanovkou.
 • Kmeťov vodopád v Kôprovej doline je so svojimi 80 metrami najvyšším vodopádom Slovenska. 

Prechádzky 

Náučné chodníky

Náučný chodník je vyznačenou turistickou trasou, ktorá priamo v prírode vysvetľuje zaujímavosti danej lokality, poskytuje informácie o faune alebo flóre na  informačných paneloch. Vo Vysokých Tatrách ich máme hneď niekoľko. Viac info TU >>

2. ZA ATRAKCIAMI

Galéria Tatry vnútri

Táto unikátna galéria je vytvorená tak, aby sa v nej spájala zábava aj vedomosti. Dotkli sa niekedy srsti vlka? Viete akú vôňu má borovica limba? Aké máte rozpätie rúk v porovnaní s krídlami orla? Toto všetko a omnoho viac sa dozviete a zažijete v galérii v TATRY VNÚTRI. Pre najmladších návštevníkov sú pripravené hravé detské atrakcie, svištia nora, virtuálna realita, lezecká stena. „Vyšplháte sa“ na Lomnický štít, pokocháte sa výhľad na štíty Tatier.  Spoznáte tatranskú prírodu, porozprávate sa s horskými  záchranármi a vodcami. V tejto galériu si užijete naše veľhory aj v nepriaznivom počasí!  Viac info TU >>

atmosfera tatranskej prirody

Zdroj: tatryvnutri.sk

Dinopark Tatry 

Toto jedinečné miesto v Tatrách sa nachádza priamo na mieste, kde boli objavené skutočné odtlačky stôp dinosaurov. Čaká na Vás prehliadka tajomných živočíchov, ktoré vďaka realistickým pohybom a zvukom ožijú priamo pred vašimi očami. Súčasťou prehliadky je aj kino o T-rexíkových dobrodružstvách. Tešiť sa môžete aj na virtuálnu realitu, nafukovacie hrady, trampolíny, pieskovisko, hojdačky a bufet s Dino maškrtami. Prevádzka dinoparku je celoročná!  Viac info TU >>

dinopark

Zdroj: dinoparktatry.sk


Tatranský ľadový Dóm

Tatranský ľadový dóm na Hrebienku patrí k bez akýchkoľvek pochybností k TOP atrakciám zimnej sezóny vo Vysokých Tatrách a rozhodne stojí za návštevu.

Jazda historickou električkou

Jazdu historickými električkami Kométa a Trojča zažijete jedine v Tatrách. Nikde inde na svete v súčasnosti takéto električky nejazdia. Vďaka vlakvedúcim a sprievodcom v dobových rovnošatách zažijete svoju cestu tak, ako v časoch, keď historické električky Kométa a Trojča žali najväčšiu slávu na tratiach Vysokých Tatier.

Chodník korunami stromov v Bachledovej doline

V Bachledke vzniká prvý Chodník medzi korunami stromov na Slovensku.
Chodník Vás zavedie až výšky 24 metrov a špirálovitou vyhliadkovou vežou až na vyhliadkovú podestu s panoramatickým výhľadom vo výške 32 metrov. Z vyhliadkovej podesty sa dole zveziete najdlhším suchým toboganom na Slovensku o dĺžke 67 metrov.

 Iné atrakcie pre deti 

3. NA LANOVKU 

IMGP8900

Zdroj: sdetmi.com

4. ZA HISTÓRIOU

P1020853

Zdroj: sdetmi.com

Múzeá

 • Múzeum TANAP  je  najnavštevovanejšie múzeum takéhoto druhu na Slovensku. Oboznamuje návštevníkov s faunou a flórou tatranskej prírody, s jej ochranou a s dejinami sprístupňovania Tatier.
 • Pedal Planet je exkluzívna zbierka šliapacích autíčok, ktorá patrí k najväčším v Európe.V zážitkovej časti si prídu na svoje hlavne najmenší.
 • SKI Museum je prvé lyžiarske múzeum, ktoré sa venuje sa histórii vzniku a vývoja zimných športov vo Vysokých Tatrách.
 • Múzeum v Ždiarsky dom  sa nachádza v drevenici, ktorá kopíruje presné pôdorysné rozmiestnenie a zariadenie vtedajšieho typického obydlia. 
 • Kočiarové múzeum Pavla Baláža  vo Veľkej Lomnici je jedinečné múzeum, v ktorom môžete vidieť rôzne druhy kočov a saní z rôznych období.

5. ZA JEDLOM 

pancake 1984716 960 720

Zdroj: pixabay.com

Aj v Tatrách nájdete babyfriendly reštaurácie, či cukrárne, kde sa dá výborne najesť a deti sa zároveň zabavia.

 • Cukráreň u Elišky 

 

6. V ZIME

pixabay2

Zdroj: pixabay.com

Lyžiarske strediská v Tatrách

Lyžovanie vo Vysokých Tatrách umožňujú 3 lyžiarske strediská: Štrbské Pleso, Starý Smokovec Tatranská Lomnica.  V  Belianskych Tatrách je možná lyžovačka v obci Ždiar a v Bachledovej doline.


Mohlo by Vás ešte zaujímať: 

Tip na ubytovanieApartmán Mariana*** Nový Smokovec


Tip našej redakcie: Denník malého cestovateľa
Pre malých výletníkov sdetmi.com vydalo veselý cestovateľský denník pre deti, kde si zaznamenajú všetky zážitky a dobrodružstvá zo svojich výletov. Denník až na 4 výlety poslúži ako super zábava už počas cesty a deti si do neho môžu písať, kresliť a lepiť. Najlepšia pamiatka z dovoleniek a výletov! Objednajte si ho u nás v eshope >> Kúpiť <<

cd banner eshop 1160x441

Zdroj: eshop.sdetmi.com

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Domi 26.12.2020, 17:55

  Lanovka na lomnický štít :) odporúčam , drahšie síce, ale opla sa

 • Andrea 29.11.2020, 17:59

  Veľmi rada by dom išla ešte do Tatier

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár