20. 09. 2021 Ľuboslav(a) 18°C Oblačno

Chodník korunami stromov v Bachledovej doline

Autor: Bachledka, Foto: facebook.com/chodnikkorunamistromov/
Adresa:Bachledova dolina Telefón:+421 52 44 98 101 E-mail:info@chodnikkorunamistromov.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Chodník medzi korunami stromov s vyhliadkovou vežou a najdlhším suchým toboganom po prvýkrát na Slovensku v Bachledke.

Chodník korunami stromov Bachledka turistov pohodlne miernym stúpaním zavedie zo zeme až do výšky 24 metrov. Zakončený je špirálovitou 32 metrov vysokou vyhliadkovou vežou s panoramatickou podestou a adrenalínovou sieťou.

5abdedd039b17

Prechádzku v korunách ozvláštňujú zaujímavé informácie o miestnej prírode, adrenalínové zastávky a 67 metrov dlhý suchý tobogan /momentálne ešte nie je v prevádzke/.

1V stredisku nájdu zaujímavé atrakcie aj deti a rodiny. Môžu sa vydať na dobrodružné pátranie lesom aby objavili záhadu Gorgyho elixíru života, preskúmať tajomstvá lesných obyvateľov na detskom náručnom chodníku a zahrať sa na dvoch detských ihriskách. Všetky atrakcie sa nachádzajú na vrchole Spišskej Magury, kde sa návštevníci dostanú 40 min. peším výstupom v parkoviska z Bachledovej doliny alebo Malej Frankovej. 
3

Už tento rok bude do prevádzky spustená nová 10-miestna kabínová lanovka, rozšíri sa aj ponuka reštaurácii, obchodov a služieb. Opravia sa cesty a zväčší počet miest na parkovanie. Zákazníkov by sme radi upozornili na prebiehajúce stavebné práce a momentálne ešte zlý stav prístupovej cesty takže prosíme návštevníkov, aby hlavne v jarných mesiacoch prispôsobili svoju obuv a oblečenie k zodpovedajúcemu počasiu. Ak prichádzajte zo Zamaguria zvoľte prístup z Malej frankovej, kde sa nachádza parkovisko a prístup je komfortnejší.

Chodník je v celej dĺžke bezbariérový a bude tak zaujímavým cieľom doslova pre všetkých turistov. Stavba je umiestnená na najvyššom bode BACHLEDKA Ski & Sun, kam sa návštevníci dostanú pešou túrou z Bachledovej doliny, Jezerska alebo Malej Frankovej.

4

Adrenalínové zákutia

Počas Vašej cesty po chodníku sa môžete zastaviť na troch adrenalínových zákutiach. Nielen deti si tu môžu vyskúšať udržanie rovnováhy v priehľade, ktorý pod sebou odhaľuje zdanlivo nebezpečnú priepasť. Všetky atrakcie sú samozrejme maximálne zabezpečené.

Edukačné zastávky

Na ceste chodníkom Vás čakajú edukačné zastávky, ktoré Vás oboznámia s miestnou faunou a flórou. Nesmierne atraktívne je už samotné spracovanie, kde nechýba svojrázny humor ani obrázky pre najmenších.

Tobogán

Okolo vyhliadkovej veže sa vinie 67 metrov dlhý suchý tobogán, ktorým si môžete krátiť cestu dole a zároveň užiť poriadny adrenalín.

Pochôdzna sieť

V strede panoramatickej terasy vyhliadkovej veže je umiestnená pochôzna sieť. Pohľad nadol z 32 metrovej výšky je len pre tých odvážnejších. Sieť ma vysokú nosnosť a prechod po nej je bezpečný aj pre poriadnych chlapov.

Detské ihrisko

Pred vstupom do areálu láka na šantenie prírodné detské ihrisko maskota Gorgyho s hracou zostavou so šmýkačkou a hojdačkami.

Cenník TU >>

Otváracie hodiny

 

 • máj – jún             9:00 – 17:00 h
 • júl – august         9:00 – 18:00 h
 • september           9:00 – 17:00 h
 • október – apríl     9:00 – 16:00 h

 

Mapa: N 49° 16′ 20″ E 20° 18′ 33″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • DK 31.07.2018, 08:28

  Príšerný zážitok. Z parkoviska nás poslali cestou cez les s "trochou blata". Cesta bola takmer neschodná, šmýkali sme sa a cesta dolu neprichádzala vôbec do úvahy! Hore sa nám podarilo vyšliapať, na šťastie bez ujmy, napriek zdravotným problémom niektorých členov našej skupiny. Zablatení sme však boli tak, že sme museli zrušiť ďalší program, ktorý sme mali naplánovaný na zvyšok dňa. Obsluha parkoviska posielala týmto chodníkom aj tehotné ženy, ženy s malými deťmi uviazanými v šatkách bez toho, aby si cestu prešli a overili jej skutočný stav. Neuveriteľná nezodpovednosť! Pred vstupom na chodník sme sa rozhodli, že po tomto zážitku túto "atrakciu" podporovať nebudeme a väčšina našej skupiny odišla preč druhou cestou.

 • Mariana Cullen 30.07.2018, 08:40

  ...v celku, bol to pekny zazitok, ale ako druhi podotkli - pred zacatim by mali byt podrobnejsie informacie o fyzickej zatazi tury vystupu k chodnikom - celkova dlzka, prevysenie.
  Okolo vystupovej trati hore ku chodniku by mali byt urobene z kmenov stromu lavicky pre starsich ludi a ludi so zdravotnymi tazkostami na oddych!
  Dalsia dolezita informacia, ktora chybala je, ze nepremavala lanovka - boli sme velmi sklamani, pretoze moja mama, ktora ma problem s klbami si musela horko tazko vyslapat cely kopec!
  ....ako nahradu by ste aspon mali ponukat bezplatny servis vyvezenia ludi so zdravotnymi problemami alebo rodicov s kocikmi a malymi detmi hore ku chodnikom!!!
  Este je par velmi dolezitych aspektov na ktorych musite zapracovat a nezabudat dolezity fakt, ze nielen fyzicky zdatni ludia si chcu vychutnat zazitok z vyhladu na Bachledovu dolinu.

 • lucia 15.06.2018, 17:37

  Boli sme so ziakmi na chodniku a mame pekny zazitok, az nato blato po dazdi.....Lucia

 • Mirka 09.05.2018, 19:45

  Vybrali sme sa ku Vám na výlet (2,5 hodiny cesty autom) boli sme 5 dospelí a jedno dieťa 14 mesiacov. Išli sme ku Vám hlavne z dôvodu že na internete sme sa dozvedeli že nie je problém aj s kočíkom a dieťaťom... No realita bola úplne iná. Citujem z letáku ,, vlastný kočiar Vám zdarma vyvezieme lanovkou ´´. Lanovka bola v rekonštrukcii takže sme sa s dieťaťom museli otočiť. O momentálnej situácii by ste mali informovať návštevníkov. A k tomu podľa môjho názoru by sme mali zapožičiavať detské nosiče dole pri vstupe na lanovku, nie až hore pred chodníkom kde je to už vlastne zbytočné pretože aj tak sa tam rodiny s deťmi nedostanú... ( detské nosiče sa dajú požičať iba v infocentre pred chodníkom) A čo bobová dráha? Tá taktiež nebola v prevádzke. Žiadne informácie o tom neboli podané. Znepokojenie!!!! A posledné čo by som sa chcela vyjadriť je ku ceste ktorý vedie ku chodníku. Cesta bola šmykľavá, prudká a pre ľudí neturistov alebo iba občasných turistov veľmi náročná. Osobne odporúčam cestu popri bobovej dráhe ktorá bola oveľa lepšia ( hore aj dole) ale nebolo to povolené.

 • Sona 01.05.2018, 16:53

  Stručne zhrnutie: organizácia, značenie, bezpečnosť turistov, jedna veľká katastrofa.

 • Andej 01.05.2018, 09:44

  Chodnik je znovuotvoreny od 28.4. My sme spravili chybu, ze sme tam isli hned v nedelu 29.4. - na listky sme cakali v rade vyse 2 hod., ale nakoniec to stalo za to. Netreba sa bat vyuzit zachytne parkovisko v Strednici cca. 2 km za Bachledkou . Chodi odtial bezplatna kyvadlova doprava autobusmi az hore do doliny k spodnej stanici buducej lanovky, na zaciatok vystupu k chodniku. Vystup ma sice len 1,5 km ale hlavne v strednej casti moze byt narocny pre rodiny s malymi detmi. V kazdom pripade odporucam dobre oblecenie a obuv

 • Kristina 30.04.2018, 15:08

  Prosím Vás je tu niekto kto by mi vedel povedať či bude tento chodník zajtra to je 1.5 otvorený ? Ďakujem:)

 • Lýdia 29.04.2018, 20:25

  Treba ísť skoro,lebo cestu uzavrie polícia a nepustí vás tam, kvôli veľkému počtu ľudí...je tam nával

 • Eva 26.04.2018, 20:58

  Planujeme sa vystrojit 1.5.2018 len neviem ci bude otvorene....prosim napiste niekto ci bude otvorene

 • Peter Gavlas 08.01.2018, 12:32

  Neboli sme zatiaľ, ale veľmi sa tešíme, snáď už čoskoro uvidíme a zažijeme na vlastné oči :)

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár