27. 09. 2021 Cyprián 24°C Občasný dážď

Tipy kam s deťmi v Maďarsku

Autor: Laura , Foto: sdetmi.com
Adresa: Telefón: www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Clip 51 1

 1. Budapešť

 • Zoo a botanická záhrada

  Zoologická a botanická záhrada Budapešť je jednou z najstarších na svete s takmer 150 ročnou históriou. Okrem expozícií samotných zvierat vyniká Zoo svojou jedinečnou architektúrou a množstvom zaujímavých atrakcií, a preto niet divu, že ročne podľahne jej čaru viac ako milión detských i dospelých návštevníkov.

 • Tropicarium

  V Tropicariu uvidíte tropické a oceánske živočíchy, exotické vtáctvo, najmenšie opice sveta, aligátory, žraloky, hady, jaštery, pavúky a pod. Hlavnou atrakciou Tropicaria je 1,4 mil. litrové žraločie akvárium s 11 metrov dlhým vyhliadkovým tunelom.
  Pozrite si naše: Boli sme, videli sme...Tropicarium Budapesť

 • Miniversum

  MINIVERSUM je gigantický, nádherne detailne a zdobene rozvrhnutý model železnice, kde nájdete mnoho miest a pamätihodností Budapešti a Maďarska - aj trochu Rakúska a Nemecka - zmenšený na 1: 100 pôvodnej veľkosti.

Vzdialenosti
Budapešť - Bratislava: 200km
Budapešť - Banská Bystrica: 181km
Budapešť - Košice: 260km

1b2. Aquapark Hungarospa v Hajduszoboszló

Vodný svet ponúka jedinečný zážitok pre veľkých aj malých členov rodiny. Hostí očakávajú exkluzívne zážitkové bazény, rodinné a detské bazény, surfovanie a množstvo wellness a fitness služieb na 15 000 m2, s vodnou plochou 1600 m2, kapacitou pre 1000 osôb. Aquapark Hungarospa je rozdelený na štyri hlavné zóny: liečebné kúpele, štrand (vonkajšie kúpalisko), aquapark (tobogány) a aquapalace (vnútorné bazény) + saunová zóna.

Vzdialenosti
Hajdúszoboszló - Bratislava: 467km
Hajdúszoboszló - Banská Bystrica: 302km
Hajdúszoboszló - Košice: 203km1d3. Nyíregyháza

 • Aquapark a zážitkové kúpele Aquarius

  Kúpeľný komplex kúpaliska je vybudovaný na ploche 1,7 ha. Aquapark poskytuje počas celého roka prevenciu formou prírodnej liečby, wellness a služby na zachovanie zdravia. Atraktívnymi zážitkovými prvkami oslovuje všetky vekové kategórie. Kúpalisko je sprístupnené aj pre telesne postihnutých. V kúpeľnom komplexe je k dispozícii tropický bar a samoobslužná reštaurácia.

 • ZOO s oceánariom a s biosférou

  Na 30 hektárovom pozemku v ZOO sa  návštevníkovi predstavujú všetky kontinenty. Ten, kto sem vstúpi, si môže prezrieť celú našu zemeguľu a môže pozorovať, ako život tamojších zvierat. Hlavné atrakcie Polárneho sveta sú ľadové medvede a tučniaky, ktoré si možno pozrieť aj v ich sklenenom bazéne, respektíve úžasné tulenie show a soby, ktoré sú dôležitými a osožnými zvieratami severských národov. Súčasťou ZOO je aj oceanárium, v ktorom zažijete ilúziu podmorského sveta

Vzdialenosti
Nyíregyháza - Bratislava: 455km
Nyíregyháza - Banská Bystrica: 299km
Nyíregyháza - Košice: 121km
Clip 9

4. Futura Science Center v Mosonmagyaróvár

 Futura Science Center to je centrum zážitkov s množstvom programov, domom hier a zážitkového učenie sa. Na štyroch poschodiach Futura Science Center sa zoznámite so štyrmi prírodnými živlami: so vzduchom, ohňom, zemou a vodou. Medzi 50 interaktívnymi inštaláciami sa nachádza napríklad generátor vĺn a cunami, simulátor zemetrasenia, šepkajúce zrkadlo, mobilné planetárium, podvodné kamery, ktoré umožňujú sledovať život živočíchov pod hladinou vody a tak ďalej. 

Vzdialenosti
Mosonmagyaróvár - Bratislava: 44km
Mosonmagyaróvár - Banská Bystrica: 251km
Mosonmagyaróvár - Košice: 447km
1i

5. Termálne Kúpele Sárvár

Sárvár je jedno z najpopulárnejších termálnych kúpalísk v Maďarsku. Určite sa môžu zaslúžene popýšiť titulom "kúpele priateľské k deťom", čím nemyslíme iba detský bazénik, ale aj veľký výber z tobogánov podobný ako v aquaparkoch. Tobogány, detské bazény a vodné hry skutočne očaria menšie deti a väčšie si môžu vybiť energiu na veľkých tobogánoch, v zážitkových bazénoch alebo v bazéne s vlnobitím.

Vzdialenosti
Sárvár - Bratislava: 152km
Sárvár - Banská Bystrica: 359km
Sárvár - Košice: 495km1e


☼ Náš TIP pre vás ☼ - Dunakiliti

Vzdialenosti
Dunakiliti - Bratislava: 32km
Dunakiliti - Banská Bystrica: 240km
Dunakiliti - Košice: 459km

1f

 

 

 

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Jarka 05.01.2020, 11:42

  Skvelý tip pre výlet s deťmi sú kúpele. Ideálne sa oplatí na 7 dní, čo je ešte znesiteľné aj pre deti od 5 rokov. Minulý rok sme boli síce len na víkend, ale bolo to super. Konkrétne sme boli Thermal Margaret Island - https://www.ensanahotels.com/sk/liecebne-kupelne-hotely/destinacie/madarsko/budapest . Veľmi krásne miesto :)

 • Petra 29.12.2019, 18:13

  Až na ten 4. bod sme vyskusali vsetko. Madarsko je co sa tyka kvality uplne niekde inde (lepsie) ako Slovensko. Prides do Maďarska a po absolvovaní vyletu si povieš, že to za tie peniaze stálo.

 • Alena 25.12.2019, 18:16

  Tropicarium je uzasny zazitok, po absolvovani ktoreho sme kupili plysakov :)

 • Denisa 18.12.2019, 12:26

  Chodíme tam každý rok v lete s deťmi. Vždy to ma vysokú úroveň.

 • Klaudia 28.11.2018, 11:13

  Budapest je krásne mesto, ZOO je super, veľa zvierat, tropicarium je zaujímavé, určite sa tam oplatí ísť aj s deťmi.

 • Bozena 04.01.2018, 20:15

  Vyskušali sme miniversum a tropicarium. Odporucam.

 • dusan 10.12.2017, 11:43

  tiez mozem sluzby v madarsku len a len odporucat, urcite sa oplati vyskusat

 • Inga 09.12.2016, 07:55

  Budapest odporúčam, stihli sme všetky tipy s 3- ročným a všade sa nám páčilo. Určite sa tam ešte vratime.

 • Ľubomír Filkor 01.12.2016, 09:38

  odporucam Budapest

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár