Zveropark

Autor: Annie, Foto: zveropark.sk
Adresa:Revištské Podzámčie 38 966 81, Žarnovica Telefón:+421911 476 168, +421903 711 215 E-mail:info@zveropark.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Prehliadka zvierat

Pre všetkých milovníkov prírody sme na ploche približne  20 ha  nachádza okolo 30 druhov zvierat. Našim zámerom je zoznámiť Vás s druhmi, ktoré voľne žijú v našich lesoch, no i s tými, ktoré už v nich nenájdete, prípadne s tými, ktoré sa k nám prisťahovali len nedávno alebo žijú v cudzine. Pri budovaní ich príbytkov sme mysleli na ich pohodlie a zabezpečenie čo najprirodzenejších podmienok, preto sú naše obory dostatočne veľké a priestranné. Do jedálnička našich zvierat sme zaradili samé pochúťky, niektoré z nich môžete zakúpiť pri vstupe a využiť tak príležitosť, dostať sa k zvieratkám čo najbližšie.

zverpark13

Zvieratá:

 

 • hospodárske zvieratá ( hus landeská, králik domáci, perlička domáca, sviňa domáca, tur domáci, kura domáca)
 • lesná a poľná zver ( bažant poľovný, diviak lesný, jarabica poľná, líška hrdzavá, kuna lesná, daniel škvrnitý, veverica stromová, muflón lesný, srnec lesný)
 • cudzokrajné zvieratá ( bažant zlatý, jeleň sika japonský, los mokraďový, mara stepná, kozorožec kaukazský, morka divá, páv korunkatý, emu hnedý, hodvábnička, quessantská miniovca, holandská minikoza, medvedík čistotný, koza kamerunska, skunk pruhovaný, nosáľ červený)
 • vodné živočíchy (pstruh dúhový a rak riečny)
Amfiteáter

Našim poslaním je poskytovať Vám aj Vašim ratolestiam nielen zábavu a nové zážitky, ale aj vedomosti. Z tohto dôvodu sa v našom areály nachádza amfiteáter, ktorý využívame nielen na kultúrne podujatia, ale aj na organizovanie rôznych prednášok a workshopov hravou formou tak, aby učenie nebolo mučenie, ale zábava.

Detské ihrisko

Kým rodičia oddychujú v neďalekom bufete, naši malí návštevníci určite ocenia ihrisko sᅠ rôznymi možnosťami zábavy. Okrem tradičných hojdačiek u nás nájdete aj trampolínu, pieskovisko, kolotoč, či rôzne preliezky, šmýkačky. Novou atrakciou Zveroparku je aj bludisko,  kde sa deti môžu do sýtosti vyšantiť, ponaháňať a skúmať, ktorá cesta vedie z bludiska von.

3. Okruh

Milý návštevníci je pre Vás pripravený aj 3. okruh , rozprávková krajina – príroda, čarovné zákutia a miesta na oddych, relax a načerpanie energie.

zverpark03

Pikniková lúka

Po prehliadke zvierat každému určite dobre padne chvíľka oddychu. Okolitá príroda a atmosféra, ktorou je náš ZVEROPARK nabitý, priam lákajú vychutnať si desiatu či olovrant priamo na lúke nad jazerom. Myslíme na Váš komfort, preto Vám radi požičiame piknikovú deku či rôzne rodinné hry.

Ubytovanie

Radi by ste si opäť pripomenuli romantiku táborenia v prírode?  Mysleli sme na Vás, a preto sme pripravili naše táborisko, ktoré tvoria tzv. podsadové stany. Ak si chcete pripomenúť pionierske časy, tak sme pre Vás pripravili  desať chatiek, ktorých ubytovacia kapacita je 40 osôb.  

Rybolov

Pre všetkých malých i veľkých nadšencov rybolovu Vám ponúkame možnosť uloviť si pstruha z nášho jazera. V prípade, že nemáte vlastné rybárske náčinie, nezúfajte, môžete si ho u nás požičať. Všetky ulovené ryby je potrebné si odkúpiť. Ak nepatríte k tým, ktorí si svoj úlovok s radosťou sami vyčistia, radi Vám s tým pomôžeme. Vášho pstruha vyčistíme a uskladníme ho v chlade, kým Vy si budete užívať ďalšie možnosti, ktoré Vám Zveropark ponúka.

zverpark06

Grilovanie rýb

Ak patríte k milovníkom rýb, u nás si prídete na svoje. Je len na Vás, či sa rozhodnete pripraviť si túto lahôdku vlastnoručne, alebo to necháte na nás. Sme presvedčení, že si ho v lone prírody vychutnáte ako nikdy predtým!

Opekanie

Aj vo Vás vyvoláva krásne letné počasie  chuť na opekačku? Vyberte si z „opekačkovej“ ponuky nášho bufetu a vychutnajte si tú nezabudnuteľnú atmosféru opekačky v prírode. Pripravili sme pre Vás ražne a ohnisko, v ktorom náš personál udržiava oheň a , aby ste si „táborákovú“ atmosféru mohli vychutnať hneď ako na ňu dostanete chuť. Každý milovník grilovania určite ocení našu ponuku grilovacích balíčkov, ktoré si môžete zakúpiť u nás v bufete a ugrilovať na našich griloch.

Táborisko

Doprajte si nezabudnuteľný zážitok a pripomeňte si romantiku táborenia v prírode.
Ponúkame netradičné ubytovanie v táborisku v objektoch:

 • indiánske típí,
 • drevené chatky,
 • podsadové stany.

Ubytovaním zabezpečíme po dohode raňajky. Možnosť využitia pobytových balíčkov, ktoré môžu byť uhradené aj z príspevku na rekreáciu.
Pripravujeme ubytovacie objekty : medvedie brlohy a dom na strome.

Otváracie hodiny 2019:

1. január - 5. apríl

ZATVORENÉ

 

6.apríl - 26.máj

sobota, nedeľa, sviatky

10.00 - 17.00

27.máj - 30.jún

sobota, nedeľa, sviatky

10.00 - 19.00

1.júl - 1. september

DENNE

10.00 - 19.00

2. september - 29. september

sobota, nedeľa, sviatky

10.00 - 17.00

30. september - 31. december:

ZATVORENÉ

 

 

 

 

 

 

 

Mapa: N 48° 30′ 41″ E 18° 42′ 55″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Nikola P. 12.06.2016, 09:52

  Boli sme veľmi sklamaní. Príjazdová cesta úzka a rozbitá. Vstupne privysoke kedze sme videli len veľmi málo zvierat. V areáli všetko rozkopane a ten smrad neznesitelný co sa tam šíril od niektorých zvierat....hnus. Na druhý okruh sme si požičali vozík za 2€, ktorí sa nám rozpadal a videli sme tam iba kozičky a muflonov. Losy kvôli ktorím sme tam išli sme ani nevideli pretože tam boli pásky. Nezaslúžia si ani tú jednu hviezdičku. Nikdy viac a už vôbec nie s malými deťmi.

 • Anna 08.05.2016, 22:00

  Bola som hlboko sklamaná. Celý zveropark je jedna veľká zlodejina na slušných ľuďoch, ktorí si prídu pozrieť" prvú losiu oboru na Slovensku" a namiesto toho nájdu dvoch losov, ktorý zmorený teplom a davom ľudí našli útočisko v chládku stajne. Okrem toho tu síce nájdete "exotické zvieratá" ktoré žijú v úbohých podmienkach, lenže areál je nedokončený, cestičky neschodné a celé mi to pripadá ako týranie tých úbohých zvierat, ktoré mali žiť vo voľnej prírode. Keď ma ešte niekedy napadne chcieť navštíviť oboru, pôjdem do Topoľčianok pozrieť zubry, tie žijú v lese, je ich tam celé stádo a zaplatíte za to 2 eurá

 • Evelyn 03.04.2016, 00:47

  Drahé vstupné za nič.To radšej ZOO Bojnice.

 • Silvia 02.04.2016, 17:16

  Otazka, zasluzia si vobec jednu hviezdicku? Cesta hrozna, parkovanie ziadne, skor sme sa citili ako v stavebninach. Za tych par zvierat to nestoji. A losia farma? 4 Losy niesu farma. Takze dakujeme ale uz sa nevratime. Drzim palce novym navstevnikom.

 • Denisa 28.03.2016, 21:09

  KAM S DEŤMI?Subjektívny nazor a nech si už každý urobí z toho záver aký chce/aký mu vyhovuje.
  ZVEROPARK okres Žarnovica!!!!
  - prístupová cesta asi ako do kameňolomu (úzka,tankodrom)
  - parkovanie - takmer žiadne,okrem tých dvoch "väščí" plôch,kde je vysypané za Tatru lomového kameňa - jedna báseň pre pneumatiky
  - vstupné 5€ (na porovnanie Ranč pod Babicou - vstup 3€ a o 100% lepšie - areal,parkovanie,služby). Vstupné sme zaplatili za to,aby sme videli asi 3 z 15 možných zvierat, za to aby sme tam zašpinili a zničili kočiar (pozn.AREÁL NEVHODNÝ pre kočiare a iný detský preprav.prostriedok). A btw.možnosť zakúpenia si balíčka na kŕmenie zvierat,ale ten sme mohli akurát tak na konci (s prepáčením) zožrať samy,kedže by sme museli mať ruky dlhé ako Saxana,aby sme na nejaké zvieratko dočiahli a cez eletrické ploty sa kŕmiť dá len veľmi ťažko.
  - jedno plus ma areál vo vybudovanom detskom ihrisku a Hladkacom kútiku
  - je to areál, ktorý je zjavne ešte vo výstavbe (čo naznačuje všade navozený stavebný materiál) a potrebuje tak 5 rokov na to,aby stál za to,aby sa tam vstupné vôbec vyberalo.
  - AJ KRITIKA NÁS POSÚVA VPRED

 • Ela 28.03.2016, 18:16

  Hroza, velkonocny pondelok uplna katastrofa. Prasna cesta, nic nezabezpecene hlavne ze vstupne vyssie ako do Zoo Bojnice, kde je na co pozerat. Absolutne sa nam to tam nepacilo, akurat sme boli vsetci fajne nadychany prachu a zapraseni. Obcerstvenie :D, vedia ake pocasie bude, aj to ze maju kade tade na internete reklamu, musia teda ratat s tym, ze aj ludia pridu. V ponuke mali otrasne drahe hranolky a parky. No nemohli sa lepsie pripravit, alebo mat radsej zatvorene. Husi a prasce maju strasne miesto medzi stavebnym materialom ... ak ste tam chceli ist tak radsej o rok , dva hadam to uz budu mat dostavane, upratane a hlavne bude normalny pristup

 • oliver 27.03.2016, 19:29

  Odporucam navstivit cez pracovne dni inak sa k zooparku autom nedostanete pre zly pristup cca 1, 5 km od obce do kopca po nespevnenej uzkej ceste. S detmi tak od 7 rokov inak radsej Bojnice, alebo Tekovska kuria, kde maju tiez zvierata. Lepsia reklama, ako realita - za 5EUR na osobu to nestoji.

 • Radoslav 28.11.2015, 11:00

  Super prostredie, krásna príroda .

 • Marieta 26.11.2015, 15:17

  Škoda ale nestihli sme tento rok, ale budúci rok určite navštívme.

 • Andrea Rypáková 24.11.2015, 22:51

  Nám sa páčilo, krásne prostredie, a deti boli nadšené z losov.

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár