06. 06. 2020 Norbert 26°C Polooblačno

Zveropark

Autor: Annie, Foto: zveropark.sk
Adresa:Revištské Podzámčie 38 966 81, Žarnovica Telefón:+421911 476 168, +421903 711 215 E-mail:info@zveropark.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Prehliadka zvierat

Pre všetkých milovníkov prírody sme na ploche približne  20 ha  nachádza okolo 30 druhov zvierat. Našim zámerom je zoznámiť Vás s druhmi, ktoré voľne žijú v našich lesoch, no i s tými, ktoré už v nich nenájdete, prípadne s tými, ktoré sa k nám prisťahovali len nedávno alebo žijú v cudzine. Pri budovaní ich príbytkov sme mysleli na ich pohodlie a zabezpečenie čo najprirodzenejších podmienok, preto sú naše obory dostatočne veľké a priestranné. Do jedálnička našich zvierat sme zaradili samé pochúťky, niektoré z nich môžete zakúpiť pri vstupe a využiť tak príležitosť, dostať sa k zvieratkám čo najbližšie.

zverpark13

Zvieratá:

 

 • hospodárske zvieratá ( hus landeská, králik domáci, perlička domáca, sviňa domáca, tur domáci, kura domáca)
 • lesná a poľná zver ( bažant poľovný, diviak lesný, jarabica poľná, líška hrdzavá, kuna lesná, daniel škvrnitý, veverica stromová, muflón lesný, srnec lesný)
 • cudzokrajné zvieratá ( bažant zlatý, jeleň sika japonský, los mokraďový, mara stepná, kozorožec kaukazský, morka divá, páv korunkatý, emu hnedý, hodvábnička, quessantská miniovca, holandská minikoza, medvedík čistotný, koza kamerunska, skunk pruhovaný, nosáľ červený)
 • vodné živočíchy (pstruh dúhový a rak riečny)
Amfiteáter

Našim poslaním je poskytovať Vám aj Vašim ratolestiam nielen zábavu a nové zážitky, ale aj vedomosti. Z tohto dôvodu sa v našom areály nachádza amfiteáter, ktorý využívame nielen na kultúrne podujatia, ale aj na organizovanie rôznych prednášok a workshopov hravou formou tak, aby učenie nebolo mučenie, ale zábava.

Detské ihrisko

Kým rodičia oddychujú v neďalekom bufete, naši malí návštevníci určite ocenia ihrisko sᅠ rôznymi možnosťami zábavy. Okrem tradičných hojdačiek u nás nájdete aj trampolínu, pieskovisko, kolotoč, či rôzne preliezky, šmýkačky. Novou atrakciou Zveroparku je aj bludisko,  kde sa deti môžu do sýtosti vyšantiť, ponaháňať a skúmať, ktorá cesta vedie z bludiska von.

3. Okruh

Milý návštevníci je pre Vás pripravený aj 3. okruh , rozprávková krajina – príroda, čarovné zákutia a miesta na oddych, relax a načerpanie energie.

zverpark03

Pikniková lúka

Po prehliadke zvierat každému určite dobre padne chvíľka oddychu. Okolitá príroda a atmosféra, ktorou je náš ZVEROPARK nabitý, priam lákajú vychutnať si desiatu či olovrant priamo na lúke nad jazerom. Myslíme na Váš komfort, preto Vám radi požičiame piknikovú deku či rôzne rodinné hry.

Ubytovanie

Radi by ste si opäť pripomenuli romantiku táborenia v prírode?  Mysleli sme na Vás, a preto sme pripravili naše táborisko, ktoré tvoria tzv. podsadové stany. Ak si chcete pripomenúť pionierske časy, tak sme pre Vás pripravili  desať chatiek, ktorých ubytovacia kapacita je 40 osôb.  

Rybolov

Pre všetkých malých i veľkých nadšencov rybolovu Vám ponúkame možnosť uloviť si pstruha z nášho jazera. V prípade, že nemáte vlastné rybárske náčinie, nezúfajte, môžete si ho u nás požičať. Všetky ulovené ryby je potrebné si odkúpiť. Ak nepatríte k tým, ktorí si svoj úlovok s radosťou sami vyčistia, radi Vám s tým pomôžeme. Vášho pstruha vyčistíme a uskladníme ho v chlade, kým Vy si budete užívať ďalšie možnosti, ktoré Vám Zveropark ponúka.

zverpark06

Grilovanie rýb

Ak patríte k milovníkom rýb, u nás si prídete na svoje. Je len na Vás, či sa rozhodnete pripraviť si túto lahôdku vlastnoručne, alebo to necháte na nás. Sme presvedčení, že si ho v lone prírody vychutnáte ako nikdy predtým!

Opekanie

Aj vo Vás vyvoláva krásne letné počasie  chuť na opekačku? Vyberte si z „opekačkovej“ ponuky nášho bufetu a vychutnajte si tú nezabudnuteľnú atmosféru opekačky v prírode. Pripravili sme pre Vás ražne a ohnisko, v ktorom náš personál udržiava oheň a , aby ste si „táborákovú“ atmosféru mohli vychutnať hneď ako na ňu dostanete chuť. Každý milovník grilovania určite ocení našu ponuku grilovacích balíčkov, ktoré si môžete zakúpiť u nás v bufete a ugrilovať na našich griloch.

Táborisko

Doprajte si nezabudnuteľný zážitok a pripomeňte si romantiku táborenia v prírode.
Ponúkame netradičné ubytovanie v táborisku v objektoch:

 • indiánske típí,
 • drevené chatky,
 • podsadové stany.

Ubytovaním zabezpečíme po dohode raňajky. Možnosť využitia pobytových balíčkov, ktoré môžu byť uhradené aj z príspevku na rekreáciu.
Pripravujeme ubytovacie objekty : medvedie brlohy a dom na strome.

Otváracie hodiny 2020

 

 

 

 

 

 

Mapa: N 48° 30′ 41″ E 18° 42′ 55″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Lucia 29.08.2016, 19:06

  Boli sme uz 2 krat, oproti prvemu razu ocenujem najma novu vyasfaltovanu cestu az hore. Niektore casti su este nedokoncene, ale vidno ze stale sa snazia zveladovat. Hladkaci kutik mal velky uspech. Ten jeden bufet co tam je zjavne nestiha.

 • kristina 23.08.2016, 14:06

  Súhlasím S negatívnymi názormi, cesta do zveroparku hroza (úzka cesta, bez zvodidiel, do kopca), parkovanie uslo, vstupné vysoké, areál je veľký, ale väčšinou nerovný, zvieratiek dosť, kŕmiť sa nedalo, nakoľko boli všade tabule, že je plot pod elektrinou, až pri losoch sme si vsimli, že sme mali asi zakúpené krmivo vysypať do drevenej misky,

 • Jana Durcikova 17.08.2016, 10:51

  Myšlienka pekná ale ešte mi to prišlo nedokončené. Boli sme tam po búrke, tak všade bolo blato, tým že to tam je nezatrávnené. Robotníci ešte dorábali niektoré časti a pod. Najkrajší bol ten úvod - ihrisko, hladkací kútik a bufet, ostatné ešte pokulhávalo.
  Prekvapili ma poplatky, 2 EUR na hod na požičanie káričky, poplatky za požičanie guličiek, deky, praku... aj keď len symbolické, ale už to mohlo byť v cene vstupného, ktoré nás vyšlo viac ako v zoo v Bojniciach.

 • Lívia 15.08.2016, 14:50

  Vstupné vyššie ako v ZOO, boli sme sklamaní, zvieratá schované, alebo na opačnom konci ohrady, kde sme sa vôbec nedostali, vo vnútri areálu cesta hrozná, katastrofa parkovanie, neodporúčam.
  Reklama ako hrom ale realita je niekde inde.

 • žiaci zo ZŠ B. Štiavnica 21.06.2016, 20:50

  Veľmi sa nám tu páčilo a určite sa ešte vrátime !!! Mali sme super pani sprievodkyňu, ktorá nám zaujímavo porozprávala o každom zvieratku. Bolo vidno, že ju práca baví. Dokonca sme mali to šťastie, že sme videli celú losiu rodinku. Cítili sme sa veľmi fajn, mohli sme sa aj pohrať na super ihrisku a opiekli sme si aj špekáčiky. Ďakujeme :)

 • Nikola P. 12.06.2016, 09:52

  Boli sme veľmi sklamaní. Príjazdová cesta úzka a rozbitá. Vstupne privysoke kedze sme videli len veľmi málo zvierat. V areáli všetko rozkopane a ten smrad neznesitelný co sa tam šíril od niektorých zvierat....hnus. Na druhý okruh sme si požičali vozík za 2€, ktorí sa nám rozpadal a videli sme tam iba kozičky a muflonov. Losy kvôli ktorím sme tam išli sme ani nevideli pretože tam boli pásky. Nezaslúžia si ani tú jednu hviezdičku. Nikdy viac a už vôbec nie s malými deťmi.

 • Anna 08.05.2016, 22:00

  Bola som hlboko sklamaná. Celý zveropark je jedna veľká zlodejina na slušných ľuďoch, ktorí si prídu pozrieť" prvú losiu oboru na Slovensku" a namiesto toho nájdu dvoch losov, ktorý zmorený teplom a davom ľudí našli útočisko v chládku stajne. Okrem toho tu síce nájdete "exotické zvieratá" ktoré žijú v úbohých podmienkach, lenže areál je nedokončený, cestičky neschodné a celé mi to pripadá ako týranie tých úbohých zvierat, ktoré mali žiť vo voľnej prírode. Keď ma ešte niekedy napadne chcieť navštíviť oboru, pôjdem do Topoľčianok pozrieť zubry, tie žijú v lese, je ich tam celé stádo a zaplatíte za to 2 eurá

 • Evelyn 03.04.2016, 00:47

  Drahé vstupné za nič.To radšej ZOO Bojnice.

 • Silvia 02.04.2016, 17:16

  Otazka, zasluzia si vobec jednu hviezdicku? Cesta hrozna, parkovanie ziadne, skor sme sa citili ako v stavebninach. Za tych par zvierat to nestoji. A losia farma? 4 Losy niesu farma. Takze dakujeme ale uz sa nevratime. Drzim palce novym navstevnikom.

 • Denisa 28.03.2016, 21:09

  KAM S DEŤMI?Subjektívny nazor a nech si už každý urobí z toho záver aký chce/aký mu vyhovuje.
  ZVEROPARK okres Žarnovica!!!!
  - prístupová cesta asi ako do kameňolomu (úzka,tankodrom)
  - parkovanie - takmer žiadne,okrem tých dvoch "väščí" plôch,kde je vysypané za Tatru lomového kameňa - jedna báseň pre pneumatiky
  - vstupné 5€ (na porovnanie Ranč pod Babicou - vstup 3€ a o 100% lepšie - areal,parkovanie,služby). Vstupné sme zaplatili za to,aby sme videli asi 3 z 15 možných zvierat, za to aby sme tam zašpinili a zničili kočiar (pozn.AREÁL NEVHODNÝ pre kočiare a iný detský preprav.prostriedok). A btw.možnosť zakúpenia si balíčka na kŕmenie zvierat,ale ten sme mohli akurát tak na konci (s prepáčením) zožrať samy,kedže by sme museli mať ruky dlhé ako Saxana,aby sme na nejaké zvieratko dočiahli a cez eletrické ploty sa kŕmiť dá len veľmi ťažko.
  - jedno plus ma areál vo vybudovanom detskom ihrisku a Hladkacom kútiku
  - je to areál, ktorý je zjavne ešte vo výstavbe (čo naznačuje všade navozený stavebný materiál) a potrebuje tak 5 rokov na to,aby stál za to,aby sa tam vstupné vôbec vyberalo.
  - AJ KRITIKA NÁS POSÚVA VPRED

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár