05. 06. 2020 Laura 23°C Búrky

Zveropark

Autor: Annie, Foto: zveropark.sk
Adresa:Revištské Podzámčie 38 966 81, Žarnovica Telefón:+421911 476 168, +421903 711 215 E-mail:info@zveropark.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Prehliadka zvierat

Pre všetkých milovníkov prírody sme na ploche približne  20 ha  nachádza okolo 30 druhov zvierat. Našim zámerom je zoznámiť Vás s druhmi, ktoré voľne žijú v našich lesoch, no i s tými, ktoré už v nich nenájdete, prípadne s tými, ktoré sa k nám prisťahovali len nedávno alebo žijú v cudzine. Pri budovaní ich príbytkov sme mysleli na ich pohodlie a zabezpečenie čo najprirodzenejších podmienok, preto sú naše obory dostatočne veľké a priestranné. Do jedálnička našich zvierat sme zaradili samé pochúťky, niektoré z nich môžete zakúpiť pri vstupe a využiť tak príležitosť, dostať sa k zvieratkám čo najbližšie.

zverpark13

Zvieratá:

 

 • hospodárske zvieratá ( hus landeská, králik domáci, perlička domáca, sviňa domáca, tur domáci, kura domáca)
 • lesná a poľná zver ( bažant poľovný, diviak lesný, jarabica poľná, líška hrdzavá, kuna lesná, daniel škvrnitý, veverica stromová, muflón lesný, srnec lesný)
 • cudzokrajné zvieratá ( bažant zlatý, jeleň sika japonský, los mokraďový, mara stepná, kozorožec kaukazský, morka divá, páv korunkatý, emu hnedý, hodvábnička, quessantská miniovca, holandská minikoza, medvedík čistotný, koza kamerunska, skunk pruhovaný, nosáľ červený)
 • vodné živočíchy (pstruh dúhový a rak riečny)
Amfiteáter

Našim poslaním je poskytovať Vám aj Vašim ratolestiam nielen zábavu a nové zážitky, ale aj vedomosti. Z tohto dôvodu sa v našom areály nachádza amfiteáter, ktorý využívame nielen na kultúrne podujatia, ale aj na organizovanie rôznych prednášok a workshopov hravou formou tak, aby učenie nebolo mučenie, ale zábava.

Detské ihrisko

Kým rodičia oddychujú v neďalekom bufete, naši malí návštevníci určite ocenia ihrisko sᅠ rôznymi možnosťami zábavy. Okrem tradičných hojdačiek u nás nájdete aj trampolínu, pieskovisko, kolotoč, či rôzne preliezky, šmýkačky. Novou atrakciou Zveroparku je aj bludisko,  kde sa deti môžu do sýtosti vyšantiť, ponaháňať a skúmať, ktorá cesta vedie z bludiska von.

3. Okruh

Milý návštevníci je pre Vás pripravený aj 3. okruh , rozprávková krajina – príroda, čarovné zákutia a miesta na oddych, relax a načerpanie energie.

zverpark03

Pikniková lúka

Po prehliadke zvierat každému určite dobre padne chvíľka oddychu. Okolitá príroda a atmosféra, ktorou je náš ZVEROPARK nabitý, priam lákajú vychutnať si desiatu či olovrant priamo na lúke nad jazerom. Myslíme na Váš komfort, preto Vám radi požičiame piknikovú deku či rôzne rodinné hry.

Ubytovanie

Radi by ste si opäť pripomenuli romantiku táborenia v prírode?  Mysleli sme na Vás, a preto sme pripravili naše táborisko, ktoré tvoria tzv. podsadové stany. Ak si chcete pripomenúť pionierske časy, tak sme pre Vás pripravili  desať chatiek, ktorých ubytovacia kapacita je 40 osôb.  

Rybolov

Pre všetkých malých i veľkých nadšencov rybolovu Vám ponúkame možnosť uloviť si pstruha z nášho jazera. V prípade, že nemáte vlastné rybárske náčinie, nezúfajte, môžete si ho u nás požičať. Všetky ulovené ryby je potrebné si odkúpiť. Ak nepatríte k tým, ktorí si svoj úlovok s radosťou sami vyčistia, radi Vám s tým pomôžeme. Vášho pstruha vyčistíme a uskladníme ho v chlade, kým Vy si budete užívať ďalšie možnosti, ktoré Vám Zveropark ponúka.

zverpark06

Grilovanie rýb

Ak patríte k milovníkom rýb, u nás si prídete na svoje. Je len na Vás, či sa rozhodnete pripraviť si túto lahôdku vlastnoručne, alebo to necháte na nás. Sme presvedčení, že si ho v lone prírody vychutnáte ako nikdy predtým!

Opekanie

Aj vo Vás vyvoláva krásne letné počasie  chuť na opekačku? Vyberte si z „opekačkovej“ ponuky nášho bufetu a vychutnajte si tú nezabudnuteľnú atmosféru opekačky v prírode. Pripravili sme pre Vás ražne a ohnisko, v ktorom náš personál udržiava oheň a , aby ste si „táborákovú“ atmosféru mohli vychutnať hneď ako na ňu dostanete chuť. Každý milovník grilovania určite ocení našu ponuku grilovacích balíčkov, ktoré si môžete zakúpiť u nás v bufete a ugrilovať na našich griloch.

Táborisko

Doprajte si nezabudnuteľný zážitok a pripomeňte si romantiku táborenia v prírode.
Ponúkame netradičné ubytovanie v táborisku v objektoch:

 • indiánske típí,
 • drevené chatky,
 • podsadové stany.

Ubytovaním zabezpečíme po dohode raňajky. Možnosť využitia pobytových balíčkov, ktoré môžu byť uhradené aj z príspevku na rekreáciu.
Pripravujeme ubytovacie objekty : medvedie brlohy a dom na strome.

Otváracie hodiny 2020

 

 

 

 

 

 

Mapa: N 48° 30′ 41″ E 18° 42′ 55″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Renata Kašinská 08.01.2018, 22:20

  Cesta do Zveroparku je pomerne narocna a najst parkovacie miesto je dost problem. Ja osobne som za tu cenu bola pomerne sklamana, ale syn bol spokojny....

 • Zuzana 08.01.2018, 17:53

  Úžasný areál krasne prostredie vela zvieratiek dostatok bufetov bezplatný detsky skákaci hrad - super urcite odporúčam

 • Ludmila 30.12.2017, 16:58

  Pekný výlet pre deti.

 • Nika 21.12.2017, 14:18

  odporučam

 • zuzana 12.12.2017, 13:13

  bola som sama s troma detmi a kocikom, narocnz teren pre kocik, absolutne neodporucam.. v rybniku mrtve ryby, ocenujem ochotu obsluhujich v bufete.

 • Denisa 28.07.2017, 18:33

  Zlý zážitok, zvieratá vypelichané, v malých kotercoch, bez kúska živej prírody. Výbehy síce veľké, jeden strom, žiadna tráva, len blato, alebo vyprahnutá pôda. Losy /vraj losia farma/ presunuté v inom výbehu, kam nebolo možné sa dostať. V jazere ryby hore bruchom. Nedávno sme boli v Orechovej Potôni v Malvia parku, za tú istú cenu, neporovnateľné.

 • Silvia Vargová 30.12.2016, 21:50

  My sme boli v lete a určite prídeme zas.. a chystáme celý zájazd:-))))

 • Mirka 15.12.2016, 20:08

  Zveropark sme navštívili s deťmi (3 a 4 roky) v lete, deti boli nadšené - úprimne povedané, najviac z pekného detského ihriska a "hladkacieho" kútika :) Areál je ešte nedokončený a podľa toho to vnútri aj vyzerá, kto čaká veľa zvieratiek, nech radšej ide do ZOO. Ale oceňujeme veľmi možnosť zapožičať si v areáli rybárske náčinie a vlastnoručne si uloviť pstruha, ako aj to, že Vám ho priamo na mieste aj upravia a upečú. Nám sa veľmi páčilo :)

 • Lenka 30.11.2016, 23:06

  My sme boli uz ked cesta bola spravena. Vyslo nam aj pocasie a vsetko sme si tam presli. Teraz sa chystame na Mikulasa :)

 • Miroslav 30.11.2016, 21:57

  Pekná zoo :-)páčilo sa celej rodine odporúčame

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár