07. 12. 2022 Ambróz 6°C Dážď

Jahodové dni 2015

10.06.2015 Autor: Maria Bodnarova, Foto: tourismbratislava.com
Termín: 20.06.2015 a ďalšie Mesto:Bratislava Zdroj:stránka organizátora

10560580 416689401845070 5985976474568828459 o

BRATISLAVA CULINARY DAYS - JAHODOVÉ DNI 2015

Konečne sa vraciame aj s Jahodovou sezónou!

Tento krát na Rybnom námestí pod mostom SNP, vedľa hotela Danube. 

18. - 20. JÚNA sa na Vás tešíme...

Bratislava Culinary Days  je séria kulinárskych podujatí určená pre jej obyvateľov a návštevníkov, všetkých gurmánov i gastrozvedavcov. Tento neobyčajný zážitok prináša organizátor podujatia Sharkam Catering, líder cateringového trhu na Slovensku.

Cieľom projektu je prezentovať bratislavský región ako destináciu kvalitnej kuchyne s tradíciou, ktorá však ponúka regionálnu a sezónnu kuchyňu v modernom prevedení s prvotriednym servisom. Podujatie s tradíciou od roku 2012 je podporované viacerými významnými partnermi: hlavným partnerom projektu je Bratislava Region Tourism a partnermi projektu sú Staré mesto- mestská časť Bratislava, Vitamin Well, PURUS, ZenithOptimedia, Bigmedia, Rádio VIVA Metropol a TA3. Aj vďaka ich podpore sa tentoraz uskutoční tzv. Jahodová sezóna, tri dni v znamení jahodových  špecialít.

Jahody - sezónna záležitosť, či zdravá príležitosť?

Jahody obsahujú okolo 6-9% cukrov. Vysoký obsah ovocných kyselín v jahodách,  má na tráviaci systém dezinfekčné účinky a zlepšuje vstrebávanie železa z rastlinných potravín. Obsahujú vlákninu, ktorá znižuje cholesterol v krvi, vitamín C, karotén, flavonoidy a triesloviny. Aj vitamíny B, fosfor, železo, mangán a meď. Posilňujúce účinky majú jahody na pečeň a šťava z nich má dokonca antibakteriálne vlastnosti. Farba jahôd je spôsobená prítomnosťou rastlinných pigmentov, ktoré majú výrazný antioxidačný účinok. Ten je dokonca taký silný, že jahody patria spolu s čučoriedkami a brusnicami k najsilnejším potravinovým antioxidantom vôbec. Jahody chránia mozog a majú ochranný účinok na nervové bunky.

Najlepší čas na zber, je ráno, hneď potom ako uschne ranná rosa. Avšak, čo je zaujímavá novinka, nielen plody sú zdravé. Od mája do augusta môžeme zbierať aj listy – najmä z lesných jahôd. Pre vysoký obsah trieslovín, éterických olejov, vitamínu C, alkaloidov, glykozidu fragarínu, flavonoidov kvercetínu a kvercitrínu ich možno využiť pri liečbe rôznych ochorení.

Príďte zažiť atmosféru tradičnej sezónnej kuchyne a ochutnať jahodové špeciality plné zdravia.Pripravené sú tradičné jahodové špeciality a taktiež novinky! Príďte ochutnať jahodovú kuchyňu Sharkam catering.

Napíšte komentár