Nenechajte si ujsť podobné podujatia!
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Ubytovacie zariadenia zamerané na rodiny s deťmi, lyžiarske svahy vybavené pre najmenších adeptov lyžiarskeho športu, 16 kompetentných detských lyžiarskych škôl a škôlok, cenovo atraktívne skipasy: to sú tie správne prísady pre vydarenú rodinnú dovolenku.
Aby sa mohli mali zjazdári pripraviť na veľké lyžiarske výzvy, vybudovala pre nich miestna lyžiarska škola na svahoch Hauser Kaibling krásny detský svet s názvom Audi. Deti môžu súťažiť na skutočnej pretekárskej trati a dráha s terénnymi vlnami rozvíja hravou formou ich techniku jazdy.
Aj na svahoch Planai a Hochwurzen je v rozľahlých detských lyžiarskych areáloch veselo a nuda tu rozhodne nehrozí. Na zjazdovkách v okolí 8-miestnej sedačkovej lanovky s ochrannými krytmi si budú malí aj veľkí pripadať ako v siedmom nebi. Okrem „nebeskej hojdačky“ a „rajskej meteorologickej stanice“ sú tu pripravené aj ďalšie atrakcie, ako napríklad hovoriaci had Mikaa alebo ozvučená zjazdovka. Jedinečná v celom Štajersku je funslope na Hochwurzene, ktorá spája prvky zjazdovky, snowparku a dráhy pre skicross. Funslope je vhodná pre začiatočníkov aj pokročilých. Detský svet na Reiteralme bol pre zimnú sezónu 2014/15 značne rozšíreny a okrem iného bol vybavený novým prepravným pásom.
Riesneralm pri Donnersbachwalde je zimný raj pre celú rodinu. Unikátnou atrakciou pre lyžiarsky dorast je „1. detská lyžiarska hojdačka v Rakúsku“ s 5 zjazdovkami, okrem iného s najdlhším prepravným pásom v rakúskych Alpách („Krispini-Express“, dĺžka 176 m). Nechýbaju ani čarovné koberce, detské kotvové vleky, kolotoč, domček s herňou, lyžiarske trasy s mini skokanskými mostíkmi a s rozprávkovými postavičkami.
Tajným tipom pre rodiny s deťmi je oblasť Planneralm. Okrem skvele vybaveného detského lyžiarskeho areálu s cvičným vlekom, čarovnými kobercami, začarovaným lesom spolu s čarodejnicou má táto oblasť tri obrovské výhody: idylickú a prehľadnú polohu v horskej kotline, výhodné ceny a dostatok prírodného snehu.


Pohyblivé prepravné pásy a ťažné lano je k dispozícii zadarmo, odborný dohľad a kvalifikovaná starostlivosť o deti sú však už podmienené účasťou detí v lyžiarskych kurzoch, ktoré organizujú miestne lyžiarske školy.
Na Fageralme sa môžu deti tešiť na špeciálne detské zjazdovky, ku ktorým patrí napríklad Trať Vikingov, Trať so zvieratkami z Fagerského lesa alebo Indiánsky chodník. Všetky figurky rozmiestnené na zjazdovkách boli vyrobené ručne.
Na Galsterbergu pri obci Pruggern bol postavený bezkonkurenčný detský svet, ktorý bol koncipovaný ako galská dedina, v ktorej žijú komixové postavy Galsterix, Bottelix i ďalši Galovia a Rimania. Boli tu vytvorené nové atrakcie na čele s dvojposchodovou rímskou strážnou vežou, kde na tých najmenších čaká doslova raj hier. Nechýba ani galská rolba a domčeky, kde Gálovia žijú a kam môžete vojsť rovno na lyžiach.
Detská snehová ríša na hore Stoderzinken je obľúbená pre svoju slnečnú polohu a dostatok prírodného snehu vďaka vysokej nadmorskej výške (1700 m n. m.). Novovybudovaná lyžiarska trasa s ručne vyrobenými zvieratkami a rozprávkovými postavami si získa každé dieťa.
Viac na: www.schladming-dachstein.at
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
21.10.2025, 15:00
Hrady v Prešovskom kraji - navštívili ste už všetky? Lujza
Navštívili sme všetky! Tiež vieme iba o týchto 17 hradných zrúcaninách, či hradoch.
13.10.2025, 16:04
Madagaskar ParkPatrícia
Je tu strašná zima a personal strašne neochotný. Neodporucam
23.09.2025, 23:46
Detský kútik TIME OUT v Auparku KošicePedro
Uplna spokojnost. Maly sa na hodinku zabavil, oci mu svietili este aj po odchode. Personal mily, obcerstvenie fajn, prostredie bolo prijemne, radi aa zastavime opat, ked pojdeme okolo.
Dakujeme
23.09.2025, 20:47
Detský kútik TIME OUT v OC CentralSimona
Bola som dnes s ročným synom, 23.9.2025. Prvý dojem fajn, hračiek dosť, každé dieťa si tam príde určite na svoje. Slečny na recepcii mi prišli ok, až do momentu, kedy jeden chlapec (mohol mat tak 5r) tam bol bez dozoru, čiže bez rodičov. Kto naňho mal dávať pozor? Mám pocit, že presne tie slecny, ktore na recepcii čumeli do mobilu. Ten chlapec bol odporný a zlý, neustále do mna a syna naschval narážal motorkou, mne prešiel po nohe a aj napriek niekoľkým upozorneniam, neprestal. Prestal, až keď prišla po neho mama a odišiel. Vykúpenie.
Moje odporúčanie znie, ak sa Vaše deti nevedia chovať a očividne na nich nemá kto dávať pozor, nenechávajte ich samé v detských kutikoch, pretože to maximálne znepríjemňujú ostatným deťom a rodičom.
A ceny tiež nie su aktuálne, pretože tu píšete 4,50€ do 60min a my sme platili 6,90 + 2,20 doprovod. Skoro 10€ a ešte mi to tam aj ten chlapec znepríjemnil.
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
Daniela 08.01.2018, 19:32
Kto sem raz pride uz nebude chciet lyzovat na Slovensku
ľudka 04.12.2017, 18:46
super pekné svahy a okolie ....
Erika 27.12.2016, 14:29
Krásne, moja najkrajšia dovolenka, perfektné trate, každý deň som volila inú trasu a ten pohľad zhora je neopísatreľný. A služby? Stopercentné. Človek sa tam cíti ako v raji!
Lia 20.08.2016, 14:34
V Schladmingu sme boli celá rodina. Rodičia s osemmesačným drobcom a my, starí rodičia. Bývali sme v modernom apartmáne v centre mesta. Boli sme unesení atmosférou mestečka, krásou okolia, výbornými službami. V cene pobytu boli zahrnuté turistické kartičky na meno, ktoré nás oprávňovali využívať mnohé služby a atrakcie. Takto sme sa lanovkou dostali všetci (aj drobec v kočiari) na Planai do výšky takmer 2000m. Strávili sme tam pol dňa, pretože turistická trasa je vhodná aj pre deti v kočiari alebo vozíčkarov. Podobne sme sme sa dostali aj na Dachstein. Okolie Schladmingu je naozaj nádherné. A ako "pikošku" uvádzam, že zo 4 reštaurácií, v ktorých sme si gurmánsky pochutnali nás v 3 obsluhovali Slováci :-). Dovolenku sme absolvovali začiatkom augusta 2016. Vrele odporúčame.
Lucia Sininska 22.12.2015, 22:55
Schladming je rozprávkové miesto na lyžovačky. Služby sú tam na vysokej úrovní. Vrelo pre rodiny detmi.
Lucia 27.11.2015, 14:22
V Schladmingu sme boli na prvej rodinnej zimnej dovolenke, stredisko ponuka vela moznosti a kazdy si tam pride na svoje. Ak mate mensie deti, ktore este nelyzuju, da sa zakupit "family ticket", kedy na jeden lyz.listok mozu lyzovat striedavo obaja rodicia. A urcite sa oplati navstivit aj v lete, je tam vela moznosti na turistiku a cyklo. Navyse pri ubytovani vam daju regionalnu sommer card, na ktoru je kopec atrakcii zadarmo, pripadne v zlavach. (napr. lanovka na Dachstein zadarmo)
Viera 20.04.2015, 18:32
Boli sme v lete, a bolo super. :-) V zime musí byť rovnako fajn, ak nie ešte lepšie :-)
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár