Nenechajte si ujsť podobné podujatia!
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Nechajte sa vtiahnuť do sveta fantázie a prežite rozprávkové chvíle v každom veku. Pýtate sa kde? V pôsobivom prírodnom prostredí na Donovaloch existuje, pre malých i veľkých, jedinečná rozprávková dedina Habakuky - Dobšinského rozprávkový svet.
Tvoria ju domčeky v štýle ľudovo-fantazíjnej architektúry, ktorým dominuje Škrupinkový zámok s jazierkom, amfiteáter s kapacitou cca 200 osôb a obchodný dom KÚRNIK ŠHOPA SENTER. V dedinke sa za občerstvenie či suveníry platí originálnou habakukáčskou menou – zlatými a striebornými mincami HABAKUKY, ktoré sa zamieňajú v zmenárni a nainštalovaných bankomatoch.
Autentické prostredie dedinky ožíva od polovice mája do konca júna pre školské výlety a organizované skupiny. Hlavná sezóna prebieha vždy v mesiacoch júl a august, pričom dedinka je otvorená každý deň. V prípade nepriaznivého počasia je však dedinka zatvorená. Náplňou návštevy rozprávkovej dedinky sú interaktívne divadelné predstavenia slovenských ľudových rozprávok v podaní hereckých súborov, vo vybraných domčekoch sa predvádza remeselné umenie našich predkov a šikovní animátori vedú deti ku kreatívnej činnosti v tvorivej dielni Negrambľoš.
Oddychovú zónu tvorí priľahlá lúka s detským ihriskom, preliezkami a hojdačkami. Na objednávku je pripravený špeciálny program pre organizované eventy. Aktuálne dianie v dedinke Habakuky môžete sledovať na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.
V letnej sezóne 2024 (1.7. - 3.9.) sme si pre Vás pripravili zaujímavý program:
Zmena programu vyhradená! V prípade koncertov, či iných kultúrnych podujatí si prevádzkovateľ vyhradzuje právo na zmenu otváracích hodín!
Vstupné a otváracie hodiny >> TU
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Mapa: N 48° 52′ 47″ E 19° 13′ 56″
Mapa sa nahráva...
21.05.2026, 10:30
Nitriansky mestský park na SihotiJán Tóth
Narodil som sa v Nitre na Kmeťkovej ulici, pod hradom, v roku 1956 a do parku chodím takmer bez prerušenia. Obnova sa mi páči a teraz chodíme s vnukom, ktorý má 3 roky. Je tam ale jeden veľký problém, ktorý môže skončiť aj fatálne. Jedná sa o lanovú dráhu, ktorá je nešťastne projektovaná a hlavne skolaudovaná. Treba ju bezodkladne zastaviť a otočiť o 180 stupňov, nakoľko prisávanie siaha na chodník s trampolínami, po ktorom sa pohybujú malé deti, ktoré sú nevyspytateľné. Nedávno aj náš vnuk mal takmer kontakt s jazdcom na lane. V poslednej chvíli som ho odstrčil. Tá výstražná značka deťom nič nehovorí. Skúste sa presvedčiť osobne, hlavne keď sa na lane pohybujú aj väčšie deti a navyše sa jeden druhého roztláčajú. Zabráňte katastrofe a dajte mi vedieť ako budete postupovať k mojej pripomienke.
17.05.2026, 22:28
13 tipov kam s deťmi v Trenčianskom krajiMartina
Ja určite odporúčam detský svet LUMA park na autobusovej stanici :) Krásne, nové, veľké priestory, super obsluha, veľa hračiek, kino, pohoda pri káve a deti máte stále na očiach :)))
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
KatarinaG. 20.11.2014, 07:56
Veľmi pekný nápad, krásne prostredie, deti boli unesené.Predstavenie Trojruža super zahrané.Preliezky by si už zaslúžili drobné opravy, niektoré drevené časti boli polámané, trčali z nich ostré kolíky-pre deti doslova nebezpečné a co nás totálne dorazilo, že obsluha s kludom anglicana ,,ogabavala,, deti o habakuky!!!Spolu s nami tam boli tri triedy zo školy a keď deti kupovali, kludne si od nich zobrali 2 habakuky miesto jednoho, alebo zlaty miesto strieborneho, mysleli sme , ze sa nam to sniva!!!HANBA
Takže na vylet odporučam, ale nákup rozhodne dieťatu za chrbtom!
Ivana 19.11.2014, 20:26
Nebolo to zle, ale ani najlepsie,tak na 3-jku
Eva a Elli 19.11.2014, 18:28
Urcite odporucam, boli sme tam toto leto prvykrat a nasej Elli sa tam velmi pacilo, najma mlyncek mel (dal jej chipsy), ale aj vodnicka.Videli sme divadielka a pochutnali si na domacich dobrotach.krasny vylet, nadherne prostredie.
Bencurova Jana 19.11.2014, 16:11
Velmi pekne miesto pre deti
Martina Holecova 19.11.2014, 14:28
Uzasne prostredie, program, atmosfera na jednotku, uz sme boli viackrat v zime aj v lete, super vymyslene, odporucam ...
LuciaB 19.11.2014, 13:09
Krásne hrané Dobšinského rozprávky vo veľmi peknom, rozprávkovom prostredí. Určite odporúčam navštíviť.
Katarina 19.11.2014, 13:06
Habakuky by mal podla mna navstivit kazdy, kto prechadza cez Donovaly. Na svoje si pridu deti, nie len dospeli. Paci sa mi osobny pristup, uvitanie kazdeho navstevnika a uplne super je vymienanie penazi sa miestu menu, za ktoru si mozte kupit vsetko od obcerstvenia az po knizky. Nasej dcere sa velmi pacilo predstavenie Janko a Marienka, pri ktorom sme sa pobavili aj my, dospeli. Velmi, velmi dobre zvladnute!
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár