Rozprávková dedinka Habakuky na Donovaloch

Autor: Annie, Foto: Habakuky
Adresa:Donovaly-Mišúty Telefón:+421903 536 635 E-mail:habakuky@habakuky.eu www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Nechajte sa vtiahnuť do sveta fantázie a prežite rozprávkové chvíle v každom veku. Pýtate sa kde? V pôsobivom prírodnom prostredí na Donovaloch pri Banskej Bystrici existuje, pre malých i veľkých, jedinečná rozprávková dedina Habakuky - Dobšinského rozprávkový svet.

Tvoria ju domčeky v štýle ľudovo-fantazíjnej architektúry, ktorým dominuje Škrupinkový zámok s jazierkom, amfiteáter s kapacitou cca 200 osôb a obchodný dom KÚRNIK ŠHOPA SENTER. V dedinke sa za občerstvenie či suveníry platí originálnou habakukáčskou menou – zlatými a striebornými mincami HABAKUKY, ktoré sa zamieňajú v zmenárni a nainštalovaných bankomatoch.

Autentické prostredie dedinky ožíva od začiatku mája do konca septembra interaktívnymi divadelnými predstaveniami slovenských ľudových rozprávok v podaní hereckého súboru, v domčekoch predvádzajú remeselné umenie našich predkov študenti odborných a umeleckých škôl a šikovní animátori vedú deti ku kreatívnej činnosti v tvorivých dielňach.

Oddychovú zónu tvorí priľahlá lúka s preliezkami, hojdačkami a minizoo. V období mesiacov október-apríl je dedinka otvorená na samostatnú prehliadku architektúry areálu a expozícií nainštalovaných v jednotlivých domčekoch. Na objednávku je pripravený špeciálny program pre organizované eventy.

Vstupné a otváracie hodiny: TU  

 

Mapa: N 48° 52′ 47″ E 19° 13′ 56″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Petra Mačuhová Rešovská 14.12.2014, 09:19

  Jednoznačne Habakuky Donovaly, nielen deti ale aj dospelých vtiahne do deja rozprávok, Čas tu let kozmickou rýchlosťou a Vy si odnášate kopec dobrých pocitov a spomienok na dobre strávený deň.

 • Martina Striezencova 13.12.2014, 12:33

  vynikajuce v letnom obdobi, deti si mozu preliezat,vybehat. Vselico zaujimave vidiet. Ked vystihnete pekne pocasie Donovaly su krasne!

 • Ivana 12.12.2014, 20:29

  Drahé vstupné, ale keďže aj udržiavať sa to musí, tak raz za čas môže byť-pretože je tam super (y)

 • Marianna Babiaková Kapcalová 09.12.2014, 14:21

  určite zaujímavé, no my sme mali cestu naokolo v zime, takže navonok krásne rozprávkové :)

 • Katarína F 09.12.2014, 10:30

  Habakuky je krásne miesto pre deti aj dospelých, kde sa vnoríte do sveta rozprávok a určite pre každé dieťa je to pekný zážitok. My chodíme na podujatia veľmi radi a strávime na Donovaloch pekný deň, po rozprávkovom predstavení sa syn vyšantí na detskom ihrisku, vyskáče na trampolíne,je tu možnosť zajazdiť si na bobovej dráhe a v neposlednom rade krásna príroda navôkol. Čiže viac možností pre rodinky s deťmi ako na Donovaloch stráviť voľný čas, samozrejme, nejaký obnos peňazí treba mať, ale to všade, kam sa vyberiete, či k vode alebo na kultúrne podujatia.

 • Martina 08.12.2014, 20:41

  Drahe vstupne, ale skvele divadielka a domceky. Ak by bolo lacnejsie vstupne urcite by sme sa zastavili castejsie.

 • Petronela Matušková 06.12.2014, 10:00

  Habakuky odporúčam každému, kto má dieťa. Je to akcia min. na pol dňa, no deti sa zaručene vybláznia a poteši sa celá rodina.

 • Zuzana 05.12.2014, 22:22

  Habakuky sme navštívili počas prázdnin, ked sme sa vracali z dovolenky z Vysokých Tatier. Pre deti to bol nezabudnuteľný zážitok, je tam množstvo neobyčajných domčekov a atrakcií. Pozreli sme si aj divadelné predstavenie a stihli sme aj výzdobu perníčkov. Deti sa vyhrali aj na ihrisku a výlet sme samozrejme ukončili na haluškách. Odporúčam navštíviť, ale určite je to na celý deň - aby sa to vyplatilo, kedže vstupné je pri 4-člennej rodine trošku vyššie.

 • adriana 05.12.2014, 10:48

  odporúčam skvelá vec pre deti aj rodičov

 • Erika Knajbelová 04.12.2014, 18:11

  Výborné miesto, kam s deťmi na školský výlet. Vhodné najmä pre prvý stupeň.

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár