Rozprávková dedinka Habakuky na Donovaloch

Autor: Annie, Foto: Habakuky
Adresa:Donovaly-Mišúty Telefón:+421903 536 635 E-mail:habakuky@habakuky.eu www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Nechajte sa vtiahnuť do sveta fantázie a prežite rozprávkové chvíle v každom veku. Pýtate sa kde? V pôsobivom prírodnom prostredí na Donovaloch pri Banskej Bystrici existuje, pre malých i veľkých, jedinečná rozprávková dedina Habakuky - Dobšinského rozprávkový svet.

Tvoria ju domčeky v štýle ľudovo-fantazíjnej architektúry, ktorým dominuje Škrupinkový zámok s jazierkom, amfiteáter s kapacitou cca 200 osôb a obchodný dom KÚRNIK ŠHOPA SENTER. V dedinke sa za občerstvenie či suveníry platí originálnou habakukáčskou menou – zlatými a striebornými mincami HABAKUKY, ktoré sa zamieňajú v zmenárni a nainštalovaných bankomatoch.

Autentické prostredie dedinky ožíva od začiatku mája do konca septembra interaktívnymi divadelnými predstaveniami slovenských ľudových rozprávok v podaní hereckého súboru, v domčekoch predvádzajú remeselné umenie našich predkov študenti odborných a umeleckých škôl a šikovní animátori vedú deti ku kreatívnej činnosti v tvorivých dielňach.

Oddychovú zónu tvorí priľahlá lúka s preliezkami, hojdačkami a minizoo. V období mesiacov október-apríl je dedinka otvorená na samostatnú prehliadku architektúry areálu a expozícií nainštalovaných v jednotlivých domčekoch. Na objednávku je pripravený špeciálny program pre organizované eventy.

Vstupné a otváracie hodiny: TU  

 

Mapa: N 48° 52′ 47″ E 19° 13′ 56″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • zuz 03.12.2016, 16:58

  Príliš vysoké vstupne na to čo areál ponúka..sklamanie

 • Lenka 01.12.2016, 00:23

  Boli sme raz, v septembri. Prehliadka pekna, ale staci vidiet raz, cakanie dlhe, ceny vysoke. Nutnost zamienat peniaze, ked si tam chcete nieco kupit. Pri rozpravkach bolo velmi plno, male deti horsie videli.

 • Nina 16.09.2016, 12:36

  Podľa mňa to nie je vhodné pre malinké deti, lebo prevedenie rozprávok je dosť strašidelné, takže tam potom plačú. (takže tak cca od 4 rokov) Čo sa nás týka, deťom sa páčilo, zabavili sa, naučili sa vyrábať kvietky z papiera v tvorivej dielni. Mne osobne vadilo to, že pri rozprávke v interiéri sme sa nevošli dnu (deti tam boli samé), lebo bola robená v malinkatej chalúpke a pri bábkovom predstavení si vysokí dospeláci bezohľadne posadali pred malé deti aj napriek upozorneniu organizátorov. Negatívom je veľmi vysoké vstupné.

 • Radka 12.09.2016, 18:53

  Areal pekny len za tu sumu vstupneho sme cakali ozaj viac keby sa tam nehrali tie rozpravky tak tam ma dieta o zabavu postarane tak na 15 minut.

 • Miro 08.09.2016, 19:56

  treba si prečítať, na aký tématický deň idete. my sme boli so štvorročnou dcérkou na "Nebojsa" a dopadlo to presne naopak, prosila, aby sme už nikdy viac nešli do strašidelných habakukov, večer nevedela zaspať, musela svietiť lampa, v noci sa nám pozvracala. zrejme je to pre väčšie deti, ael to viem až teraz

 • tina 29.08.2016, 20:27

  Boli sme v lete ,detom sa velmi pacilo,urcite este pojdeme

 • rebeka 11.07.2016, 09:36

  Vobec neodporucam, velke sklamanie, nato ze vstupne je dost drahe, je to velmi zanedbane, o bezpecnosti ani nehovorim, odporucam ludom precitat si najskor recenzie, lebo z detskych hpojdaciek trcia sroby, hojdacka drzi na odtrhnutej retazi len dvomi klincami, asi cakaju ze sa niekomu nieco stane,jest som tam nemala za potrebu ani pit, to divadlo Janko a Marienka, aby sa pred detmi vyjadrovali ze ty sprostý, zožral si mi jahody, to je priklad pre deti???? behali pomedzi ludi ako trafení, boloto skor strasidelne ak pre deti, trava nepokosená, akurat si tam môže človek nohu vyvrtnúť, a to zoo je akože čo? dva zajace, 4 špinavé prasatá, 2 pávy.

 • Monika 09.07.2016, 14:01

  NEODPORÚČAM ! ! ! DRAHÉ VSTUPNÉ,, drahé jedlo a nápoje a o NIČOM ! ! ! Sú omnoho lepšie ihriská pred barákom a zadarmo ......

 • Marek 09.07.2016, 13:00

  Habakukuk vam urobi z penazenky KUK.Predrazene!Dospeli 8,50 eur vstup?Nech sa tam troska uvedomia.To neni pre dospelich ale pre deti.Jedlo predrazene stalo za hovno.Nikdy viac!!!Neodporucam!Skor v donovaloch bobova draha to sa celkom da a deti to bavi....

 • Maria 28.06.2016, 22:23

  Maličke mestečko :-) v krasnej prirode. Dnes sme boli s nasimi autistami a deti ziarili stastim. Super kolektiv hercov a babkarov ktory bavia deti. Hraju srdcom aby deti potesili. Atrakcie boli dostacujuce. Kde je zohraty kolektiv deti tam netreba viac. Ano mozno sa zda ze vstupne je drahe no kedze sme mali tri predstavenia myslim ze ta cena zodpoveda i k tomu vykonu.

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár