Nenechajte si ujsť podobné podujatia!
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Zdroj: Ekocentrum Čunovo
Príďte si užiť letné podvečery plné prírody, poznania a stretnutí v Ekocentre Čunovo. Každú prázdninovú stredu sa záhrada zmení na miesto stretnutí, oddychu a objavovania prírody. Práve tu, v tieni 150-ročného platana, si pripravili sériu podvečerných stretnutí Stredy pod platanom. Počas júla a augusta vás čakajú inšpiratívne rozprávania, tvorivé workshopy aj netradičné zážitky s odborníkmi, ktorí vás zrozumiteľnou a pútavou formou prevedú svetom dunajskej prírody. Spoznáte netopiere, ryby, hady či liečivé bylinky, nazriete pod hladinu Dunaja a leto zakončíme jedinečným Zvieracím koncertom.
Všetky podujatia sa konajú v jedinečnom prostredí záhrady Ekocentra Čunovo. Pred alebo po programe môžete navštíviť aj našu interaktívnu expozíciu, oddýchnuť si pri biotopovom jazierku alebo objavovať ďalšie zákutia záhrady.
Všetky Stredy pod platanom začínajú o 18:00 a vstup je bezplatný.
Lektor: Maroš
Dunaj bol po stáročia domovom mimoriadne bohatej rybej fauny. Počas stretnutia sa vydáme do podvodného sveta najväčšej rieky Slovenska a spoznáme pôvodné druhy rýb, ktoré formovali život v dunajskej krajine. Budeme hovoriť o migrácii rýb, o významných záplavách, ktoré vytvárali ideálne podmienky na rozmnožovanie, aj o tom, ako výstavba vodných diel zmenila fungovanie riečneho ekosystému. Predstavíme si aj invázne druhy rýb, ktoré sa do Dunaja dostali z iných častí sveta, a vysvetlíme si, aký vplyv majú na pôvodné druhy. Nebude chýbať príbeh legendárnej vyzy veľkej – obrovskej jeseterovitej ryby dorastajúcej do dĺžky niekoľkých metrov, ktorá kedysi pravidelne migrovala až do Bratislavy
Pred večerným programom môžete navštíviť aj interaktívnu expozíciu Ekocentra, ktorá je otvorená od 15:00 do 20:00. Objavíte v nej prírodu dunajských luhov prostredníctvom moderných interaktívnych prvkov a svoju návštevu môžete spojiť s prechádzkou po záhrade, ktorá ponúka biotopové jazierko, bylinkové záhony, vŕbový domček, pocitový chodník, drevenú vyzu veľkú a množstvo ďalších prírodných zákutí.
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
24.06.2026, 14:05
Letné kúpalisko Mičurin Janakn po
Veľmi dobra nálada, kúpalisko vždy čiste a upravené.Personal veľmi uslužny a nápomocný.Hlavne p.Urban, ktorý urýchlene rieši akúkoľvek požiadavku.Chodim tu už niekoľko rokov a som velmi spokojná. Stále sa tu rada vraciam.
21.05.2026, 10:30
Nitriansky mestský park na SihotiJán Tóth
Narodil som sa v Nitre na Kmeťkovej ulici, pod hradom, v roku 1956 a do parku chodím takmer bez prerušenia. Obnova sa mi páči a teraz chodíme s vnukom, ktorý má 3 roky. Je tam ale jeden veľký problém, ktorý môže skončiť aj fatálne. Jedná sa o lanovú dráhu, ktorá je nešťastne projektovaná a hlavne skolaudovaná. Treba ju bezodkladne zastaviť a otočiť o 180 stupňov, nakoľko prisávanie siaha na chodník s trampolínami, po ktorom sa pohybujú malé deti, ktoré sú nevyspytateľné. Nedávno aj náš vnuk mal takmer kontakt s jazdcom na lane. V poslednej chvíli som ho odstrčil. Tá výstražná značka deťom nič nehovorí. Skúste sa presvedčiť osobne, hlavne keď sa na lane pohybujú aj väčšie deti a navyše sa jeden druhého roztláčajú. Zabráňte katastrofe a dajte mi vedieť ako budete postupovať k mojej pripomienke.
17.05.2026, 22:28
13 tipov kam s deťmi v Trenčianskom krajiMartina
Ja určite odporúčam detský svet LUMA park na autobusovej stanici :) Krásne, nové, veľké priestory, super obsluha, veľa hračiek, kino, pohoda pri káve a deti máte stále na očiach :)))
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár