Zoznámte sa s mikulášskym rodákom Eduardom S. Penkalom. Tento celosvetovo uznávaný vynálezca priniesol svetu mechanickú ceruzku a vylepšený patent na atramentové pero, ktoré môžeme dodnes vidieť v obchodoch.
Termín:
27.08.2021 a ďalšie
Mesto: Liptovský Mikuláš
Tento víkend vám pani Eva Biarincová predstaví drotárske umenie a doprevádzať ju bude pani Emília Šimčeková, ktorá predstaví umenie krojárov, teda výrobcov krojov.
Podujatie „Svadby rodu Esterházy“ jedinečným spôsobom prezentuje unikátne okamihy historických zásnub a svadby jedného z najvplyvnejších šľachtických rodov Uhorska – Esterházyovcov.
V našom jedinečnom múzeu pod holým nebom - v skanzene Liptovskej dediny v Pribyline sme pre Vás na toto leto pripravili zaujímavé víkendové tematické podujatia, ktoré ešte zvýraznia vaše príjemné pocity a zážitky z našich stálych expozícií.
Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravilo v priestoroch renesančného kaštieľa v Radoli výstavu
17.02.2026, 09:04
Jarná súťaž o 3 rodinné vstupenky do Domu mora vo Viedni - UKONČENÁ Eva
Pekne a zaujímavý vylet