05. 06. 2025 Laura 32°C Skoro jasno, búrky

#BystricaBezBariér

30.04.2025 Autor: Annie
Termín: 04.05.2025 Mesto:Banská Bystrica Zdroj:stránka organizátora
493993132 1008064811504408 6314557876708875788 n

Zdroj: banskabystrica.sk

POZÝVAME NA PRVÝ ROČNÍK ŠPORTOVO-KULTÚRNEHO PODUJATIA BYSTRICABEZBARIÉR.

Nový projekt je výnimočný tým, že sa na ňom stretnú ľudia so zdravotným znevýhodnením so „zdravými“, aby si spoločne užili športovo-kultúrne popoludnie. Súčasťou podujatia bude aj celosvetový charitatívny beh Wings For Life, ktorý odštartuje o 13:00 hod. Bežci spolu s vozičkármi budú spoločne naháňať kilometre pre dobrú vec spolu s ďalšími tisíckami bežcov na celom svete, ktorí pobežia v rovnakom čase.

„Ak sa na beh necítite, nič sa nedeje. Okrem samotného behu na podporu výskumu poranení miechy pripravujeme pre všetkých aj bohatý sprievodný program, hudobné kapely, gastro zónu, skákací hrad pre deti a ďalšie aktivity. Príďte ukázať, že Banská Bystrica drží spolu a má srdce na správnom mieste. Či už budete bežať, povzbudzovať, ochutnávať, alebo sa len prejdete parkom – tešíme sa na vás v nedeľu 4. mája 2025 v krásnom prostredí pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici,“ pozýva za organizačný tím Tomáš Dittrich z Neurogymu.

Pre bežcov a vozičkárov na trati bude pripravené občerstvenie a po dobehnutí v cieli účastnícka medaila. Na samotný beh v Banskej Bystrici je možné registrovať sa TU. Všetky príspevky a vstupné poplatky spojené s registráciou do globálneho podujatia pre bežcov aj pre účastníkov na vozíku Wings For Life poputujú priamo na výskumné projekty v oblasti poranení miechy.

Uvidíme sa v nedeľu 4. mája o 13:00 hod. v Parku pod Pamätníkom SNP.

Tešíme sa na vás.

Napíšte komentár