Nenechajte si ujsť podobné podujatia!
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
Zdroj: modra.sk
Dámy hrajú tenis na tráve, páni s pohárom vína diskutujú, alebo len tak korzujú, elegantne oblečení „lufťáci“, ako sa im kedysi hovorilo. Ráčte spoznať Modru – Harmóniu koncom 19. storočia, ktorú si opäť pripomenieme na Modranskom pikniku v sobotu 22 júna 2024. Harmónia nad Modrou bola kedysi vyhľadávaným rekreačným miestom vyhláseným v roku 1888 za klimatické kúpele. Lokalita bola široko-ďaleko vychýrená, do tunajších lesov sa chodilo rekreovať panstvo z celej strednej Európy. A práve najslávnejšie obdobie Harmónie každoročne pripomína Modranský piknik. Na lúke Otčenáške sa v sobotu 22. júna vrátime do belle époque a pripomenieme si atmosféru zlatej éry, ktorá trvala až do polovice 20. storočia. Modranským piknikom mesto Modra oficiálne otvorí letnú turistickú sezónu.
Program
13:00 Otvorenie podujatia a privítanie návštevníkov
14:00 Ukážka jazdy historických bicyklov zo zbierky združenia Tyrnaviavelo
14:30 „Paríž“ v podaní dievčat z tanečného odboru ZUŠ Modra
15:00 a 17:30 Dobové módne prehliadky predvedie Prvorepubliková móda
15:30 Divadlo ZkuFraVon „Stvorenie sveta“
16:30 Súťažná módna prehliadka dobových kostýmov
18:00 Paper Moon Trio
20:00 Five Gentlemen
21:30 Nemý film s klavírnym sprievodom Petra Tarkaya
22:00 Pozorovanie hviezd s OZ Slovenské planetáriá (v prípade jasnej oblohy)
Sprievodný program:
– slávnostná jazda prvého československého auta Tatra Prezident
– vláčik Prešporáčik
– infostan
– skautské hry a tvorivé dielne pre deti
– maľba v plenéri s Matejom Galovičom
– banská minulosť Harmónie
– ryžovanie zlata
– komentovaná prehliadka banskej štôlne pod Zámčiskom o 17:00
– maľovanie na tvár
– lokálne gastro a modranské vínko
Odoberajte naše novinky a sledujte nás na Facebooku
21.05.2026, 10:30
Nitriansky mestský park na SihotiJán Tóth
Narodil som sa v Nitre na Kmeťkovej ulici, pod hradom, v roku 1956 a do parku chodím takmer bez prerušenia. Obnova sa mi páči a teraz chodíme s vnukom, ktorý má 3 roky. Je tam ale jeden veľký problém, ktorý môže skončiť aj fatálne. Jedná sa o lanovú dráhu, ktorá je nešťastne projektovaná a hlavne skolaudovaná. Treba ju bezodkladne zastaviť a otočiť o 180 stupňov, nakoľko prisávanie siaha na chodník s trampolínami, po ktorom sa pohybujú malé deti, ktoré sú nevyspytateľné. Nedávno aj náš vnuk mal takmer kontakt s jazdcom na lane. V poslednej chvíli som ho odstrčil. Tá výstražná značka deťom nič nehovorí. Skúste sa presvedčiť osobne, hlavne keď sa na lane pohybujú aj väčšie deti a navyše sa jeden druhého roztláčajú. Zabráňte katastrofe a dajte mi vedieť ako budete postupovať k mojej pripomienke.
17.05.2026, 22:28
13 tipov kam s deťmi v Trenčianskom krajiMartina
Ja určite odporúčam detský svet LUMA park na autobusovej stanici :) Krásne, nové, veľké priestory, super obsluha, veľa hračiek, kino, pohoda pri káve a deti máte stále na očiach :)))
Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu
Táto stránka ešte nebola komentovaná.
RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre
Napíšte komentár