14. 07. 2024 Kamil 34°C Skoro jasno, búrky

Kde sú schované slovenské poklady? Príďte ich pohľadať do Nitry s Fíhou Tralala

18.06.2024 Autor: Claudinka, Sponzorovaný obsah
Termín: 30.06.2024 Mesto:Nitra Zdroj:stránka organizátora
6742 kaufland SDETMICOM cover

Zdroj: Kaufland Detský festival

Turisti ich u nás obdivujú, no tie najväčšie poklady našej domoviny sú pre nás často veľkou neznámou. Vezmite aj decká a spoznávajte ich v lete  spolu s Kaufland Detským festivalom, pozvaní sú Kali či Smejko s Tanculienkou a vy tiež. Najbližšie spolu nazrieme do dávnej histórie v čarovnej Nitre.  

Obľúbená letná vandrovka s Kaufland Detským festivalom, na ktorej sa tento rok spoločne vydáme po stopách tých najkrajších slovenských pokladov, pokračuje svojou druhou zastávkou – tentoraz v meste pod Zoborom. V nedeľu 30. júna si tu spoločne zacestujeme v čase, aby sme sa priamo zo Svätoplukovho námestia preniesli do dávneho obdobia Veľkej Moravy.

6724 Kaufland KAMSDETMI foto 4

Moderátorské duo Martin Madej a Veronika Hatala vás bude baviť počas celého dňa

Zdroj: Kaufland Detský festival

Tri prúty Svätopluka aj súťaž o medovník

Zaujíma vás, ako sa žilo v časoch veľkolepej ríše, ktorú v  9. storočí založil knieža Rastislav, keď k svojej ríši pripojil Nitrianske kniežatstvo? V časoch, keď k nám solúnski bratia Cyril a Metod priniesli hlaholiku, jedno z dvoch najstarších slovanských písem? Alebo vás láka čaro sokoliarskeho umenia, ktorému sa kedysi dávno venoval aj Svätopluk, legendárny panovník so slávou i mocou kráľa?

Ak ste na niektorú z týchto otázok odpovedali kladne, bola by veľká škoda, ak by ste v poslednú júnovú nedeľu na Kaufland Detskom festivale obišli Veľkomoravské mestečko K-Z lásky k tradícii. Na vlastné oči uvidíte rytierske brnenie, aké nosil knieža Pribina, priučíte sa stredovekým remeslám kováčov či košikárov, či čaru hlaholiky na kurze kaligrafie, alebo si zmeriate sily pri lámaní legendárnych troch prútov Svätopluka.

Pre maškrtné jazýčky je pripravená ochutnávka produktov K-Z lásky k tradícii, ktorú pre Kaufland vyrábajú najlepší slovenskí dodávatelia. Ak sa so svojimi ratolesťami zapojíte do rodinnej súťaže v miesení cesta na medovník, váš deň bude ešte sladší. Nitriansky región je totiž celé storočia známy umením pernikárov a medovnikárov. 

6724 Kaufland SDETMICOM foto 2

Škriatok Fíha Tralala poteší najmenších

Zdroj: Kaufland Detský festival

Kali spieva na folklórnu nôtu

A aká by to bola vandrovka po Slovensku bez zábavy so známymi tvárami? Prídu aj do Nitry, aby vám spríjemnili festivalový program podujatia, ktoré sa uskutoční pod záštitou mesta. O zábavu sa postarajú moderátori Martin Madej a Veronika Hatala, unikátny projekt Cimbalkovo, ktorý spojil mladé talenty z celého Slovenska, Majself, či vystúpenie Kaliho a Petra Panna so  súborom Čarovné ostrohy. Toto výnimočné spojenie hiphopu a folklóru uvidia práve návštevníci Kaufland Detského festivalu v Nitre v absolútnej premiére!

Samozrejme, na Kaufland Detskom festivale nikdy nesmie chýbať ani program pre najmenších návštevníkov. Tí si užijú svoj deň spoločne so Smejkom a Tanculienkou, škriatkom Fíha Tralala, či Cupi &Lupi. To znie ako skvelý plán na poslednú júnovú nedeľu, čo poviete?

6724 Kauland SDETMICOM foto 3

V Nitre nebudú chýbať Kali aj Majself, nenechajte si ich ujsť

Zdroj: Kaufland Detský festival

Ak nemôžete prísť, nalaďte sa online

Že to do Nitry máte ďaleko? Nevadí, dobrodružnú cestu  po stopách slovenských pokladov si môžete užiť  aj online na www.detskyfest.sk alebo prostredníctvom rodinnej káblovej Turbo TV, ktorá bude z podujatia vysielať priamy prenos.

Na spoznávanie najkrajších klenotov našej domoviny, o akých sa nepíše ani v učebniciach, máte čas celé leto, pretože obľúbenú letnú vandrovku vám Kaufland, ako vždy zadarmo, prinesie aj do ďalších slovenských miest. Stačí si len pribaliť dobrú náladu a chuť objavovať nové poklady. Z lásky k Slovensku.

Do Nitry pozýva aj Fíha Tralala:

 

Napíšte komentár