13. 07. 2024 Margita 35°C Skoro jasno, búrky

Legio Bestia - rímski legionári na hrade

04.06.2024 Autor: Simona
Termín: 08.06.2024 Mesto:Trenčín Zdroj:stránka organizátora
image 29665d875badd20

Zdroj: trencianskyhrad.sk

Trenčiansky hrad sa počas víkendu prenesie v čase do dávnej minulosti, kedy na naše územie prichádzali rímske légie a realizovali tu vojenské ťaženia. Z tohto obdobia pochádza aj slávny rímsky nápis na trenčianskej skale, ku ktorému si tento rok pripomíname 1845. výročie jeho vzniku. Toto obdobie by sme radi priblížili širokému okoliu, nakoľko obdobie Ríma bolo v mnohých aspektoch výnimočné a veľmi zaujímavé.

Rekonštrukciu rímskeho tábora v zmenšenej forme a život v ňom predvedie počas víkendu historická skupina Legio bestia, ktorá sa venuje rímskej dobe za vlády cisára Marca Ulpia Traiana. Skupina prezentuje legionárov ôsmej kohorty desiatej légie, pomocné zbory a civilné obyvateľstvo danej doby.

Na hrade sa rozložia a zabývajú už v piatok 7.6. poobede. V podvečerných hodinách sa presunú do centra mesta a budú pozývať ľudí na hlavný program. Ten bude prebiehať na hrade v sobotu 8.6., priamo v rímskom tábore.

Návštevníci budú mať možnosť do tábora nazrieť, vypočuť si jeho komentovanú prehliadku a prednášky na rôzne témy súvisiace s obdobím, ktoré skupina prezentuje. Tiež budú môcť vidieť ukážku dobových remesiel (razba mincí, streľba z luku a praku), nácviky formácií a súbojov.

PROGRAM 8.6.

11:00 / 14:00 / 16:00  komentované prehliadky rímskeho tábora, prednášky o živote rímskych vojakov, o odievaní, ukážky dobových remesiel (razba mincí, streľba z luku a praku) a nácvik súbojov

Počas podujatia budú na dolnom nádvorí hradu prebiehať aj vystúpenia sokoliarov v čase o 10:30, 13:30, 15:30.

 

Vstup na podujatie je v rámci malého alebo veľkého hradného okruhu, vstupenky je možné kúpiť priamo na mieste.

Napíšte komentár