24. 06. 2024 Ján

Jarné Lesopotulky: Okruh pri Váhu

09.05.2024 Autor: Claudinka
Termín: 11.05.2024 Mesto:Horné Zelenice Čas:8.45 hod. Zdroj:stránka organizátora
okruh pri vahu

Zdroj: fb Trnavský kraj zážitkov

Spoznajte so zoológom okolie štrkovísk neďaleko obce Horné Zelenice. Tento zážitkový turistický výlet je zameraný na živú prírodu a pozorovanie divokého vtáctva. Zoberieme vás k brehom Váhu, kde vám bude zoológ rozprávať o prírodných procesoch v riečnej nive.

Zážitkový okruh pozostáva z viacerých zastavení, na ktorých sa dozvieme o biotopoch lužného lesa a stojatej vody. Stretneme sa v sobotu 11. mája o 8.45 h pri štrkoviskách (48.39525, 17.76985) neďaleko obce Horné Zelenice, začiatok výletu je o 9.00 h. Na trase môžeme spozorovať viaceré druhy vodného hmyzu, ale aj skokana rapotavého, užovku obojkovú, prípadne aj iné druhy, o ktorých živote vám zoológ rád porozpráva.

Najväčším zážitkom však bude pozorovanie vodného vtáctva, ďalekohľady budú k dispozícii. Pri troche šťastia uvidíme potápky, kačice, labute, volavky, čajky, rybáriky alebo čoríky, kormorány či lysky. Určite nájdeme aj pobytové znaky bobra, ohryzené stromy sú totiž vidno už z diaľky. Keďže divoké vtáctvo je najaktívnejšie zrána, odporúča sa začať s pozorovaním čo najskôr. Tento výlet je jedinečný práve pozorovaním vtáctva.

Okruh meria 2,5 km, na jeho absolvovanie sú potrebné 2 až 3 hodiny.
Vstupenky sú v predaji online: rezervacie.krajzazitkov.sk
Cena: 12 €
Základný lístok platí pre všetky vekové kategórie. Zážitkové turistiky sú vhodné pre deti od 8 rokov. 

 

Napíšte komentár